امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جستجو برای کتابخوان : کیندل دی ایکس
نویسنده پیام
مهسا آفلاین
همکاران

56
   Oct 2011
   3
ارسال: #1
جستجو برای کتابخوان : کیندل دی ایکس
مهمترین قدم در انتخاب یک دستگاه کتابخوان (و شاید هر وسیله الکترونیک دیگه) اینه که قبل از تحقیق راجع به مدلهای مختلف دستگاه و قبل از اینکه با تبلیغات تجاری شرکتهای سازنده و فروشگاهها راجع به امکانات جانبی دستگاه حسابی گیج بشیم بنشینیم و به خودمون فکر کنیم و اینکه

از دستگاه مورد نظرمون چه انتظاری داریم و "اصلی ترین" کاری که قراره این دستگاه برای ما انجام بده چیه
...

من وقتی برای اولین بار راجع به دستگاه کتابخوان شنیدم بلافاصله به یاد حدود 160 تا کتاب و مجله درسی خودم با فرمت PDF افتادم که همشون رو روی CD نگه میدارم و گهگاه مجبورم بعضیهاشون رو برای چاپ به انتشارات دانشگاه بسپرم و بابتش یک عالمه هزینه کنم چون واقعا توانایی خوندنشون با کامپیوتر رو ندارم...

با توجه به اینکه توی ایران حق تالیف وجود نداره و آدم میتونه معمولا به راحتی کتابهای مورد نظرش رو با فرمت PDF به رایگان و یا با هزینه اندک پیدا کنه و در عین حال دسترسی به سایر فرمت های مرتبط با کتابهای الکترونیک بدون داشتن کارت اعتباری و پرداخت هزینه ممکن نیست به این نتیجه رسیدم که اولویت انتخابی من دستگاهیه که

بتونه به خوبی از عهده نمایش فایلهای PDF بر بیاد...

قدم بعدی برای من فکر کردن راجع به شکل ظاهری دستگاه بود. به قول انگلیسی ها small is beauty. بنابراین من به دنبال دستگاههای 6 و 7 اینچی رفتم و تحقیق کردم ببینم این دستگاهها با فایلهای PDF چطوری رفتار میکنن. و نتیجه این بررسی ها این بود که دستگاههای کوچک اصولا دو دسته هستند: دسته اول که به طور کلی قابلیت زوم کردن رو ندارند و اگه مثل من اولویتتون فایلهای PDF هست باید از خیرشون بگذرید (اصلا فکرشو هم نکنید که بتونید بدون زوم PDF رو روی دستگاه شش اینچی بخونید حتی در حالت لند اسکیپ ... برای اینکه بتونید خوب متوجه بشید ابعاد دستگاه مورد نظرتون رو روی یک کاغذ A4 ببرید و مقایسه کنید )
و دسته دوم که هرچند زوم میکنند اما من ترجیح دادم که از خیر اونها هم بگذرم!!! چون:
من فایلهام رو روی کیندل wifi شش اینچی امتحان کردم... راستش اصلا خوشم نیومد. باید روی متن زوم کنید و بعد برای رفتن از سر خط به ته خط اسکرول کنید و اونقدر چشمتون خسته میشه که ترجیح میدید فایلتون رو روی همون کامپیوتر بخونید. دستگاههای کوچیک دیگه رو هم با فیلمهایی که کاربرها روی
y.o.u t.u.b.e گذاشته بودند چک کردم و متوجه شدم که اونها هم همین مشکل رو دارند...
اگه خواستید شما هم فیلم ها رو ببینید پیشنهاد میکنم توی همون سایت "اسم دستگاه+PDF" رو جستجو کنید.
به طور کلی میتونم بگم که دستگاههای کوچیک فقط و فقط برای کتابهای الکترونیک با نسخه های غیر از PDF قابل استفاده هستند که در مورد اونها شما میتونید تعداد کلمات در یک صفحه رو تنظیم کرده و بنابر این کلمات رو با سایزهای متفاوت مشاهده کنید. متاسفانه دسترسی به این نسخه ها برای ما که در ایران زندگی میکنیم چندان آسان نیست مگر اینکه کارت اعتباری داشته باشید و بتونید از سایت هایی مثل آمازون خرید کنید که البته هزینه این کتابها معمولا یه خورده برای ماها زیاده...
اینجوری شد که من گشتم دنبال
کتابخوانی که صفحه بزرگ داشته باشه...

تعداد مدلهای دستگاه کتابخوان که صفحه حدود 9 اینچ داشته باشن زیاد نیست... برای دیدنشون میتونید در wikipedia عبارت ebook reader رو جستجو کنید و یا عبارت ebook readers with large screen رو گوگل کنید.
خلاصه اینکه من دو تا دستگاه مناسب پیدا کردم:
اولی رو از نزدیک ندیدم و توی ایران پیدا نکردم اما قابلیت های جانبیش به نظر عالی بود هر چند قیمتش از دومی گرون تر بود و شرکت سازنده هم چندان شناخته شده نبود(نمیگم چیه... خودتون بگردید و پیدا کنید!)
اما دومی که تو ایران پیدا میشد و تونستم قبل از خرید امتحانش کنم کیندل دی ایکس بود و خریدمش!
الان حدود دو هفته است که دارمش و میتونم راجع بهش قضاوت کنم و من

از کیندل دی ایکس راضیم

1. توی دو هفته زیاد ازش استفاده کردم اما شارجش همش یه کوچولو کم شده...
2.برای خوندن PDF عالیه. اصلا به زوم احتیاجی نیست...
3.کنتراست صفحه خیلی خیلی خوبه...
4. 4GB حافظه داره که از نظر من کافیه...
5. اندازه اش به اندازه یک دفتر مشق 40 برگه... راحت توی کیف جا میشه و یا مثل سر رسید میتونید دستتون بگیرید (البته از سررسید باریک تره)...
6.تا یادم نرفته اگه خواستید بخرید حتما براش یه جلد هم بگیرید چون جلد جدا فروخته میشه و این دستگاه ارزش مراقبت رو داره...
7.اگه خریدید فورا wirless رو خاموش کنید تا باتری کمتر مصرف بشه... متاسفانه این دستگاه wifi نداره و فقط 3G داره که باهاش بیرون از ایران و تو خیلی از کشورها (نه فقط US ) میتونید به اینترنت به صورت کاملا مجانی وصل بشید... البته اگه مثبت نگاه کنید میبینید که عدم دسترسی به اینترنت دوتا حسن داره اول اینکه باتری دستگاه دیرتر تموم میشه و دیگه اینکه وقت خوندن کتاب وسوسه نمیشید که یه سر به اینترنت هم بزنم و وقتتون تلف نمیشه... ;)
8.این دستگاه علاوه بر فایلهای مختص خودش (.azw و .azw1) فایلهای PDF , TXT و .mobi و PRC رو هم ساپورت میکنه... (من فایلهای word یا power point رو با adobe pro به PDF تبدیل میکنم و راحت روی دستگاه میخونم...)
اگه اهل جستجو باشید احتمالا میتونید نرم افزارهایی رو پیدا کنید که خیلی بهتون کمک میکنن....
9. MP3 و فایلهای تصویری رو هم ساپورت میکنه.
10. یک دیکشنری oxford عالی روی دستگاه هست و بازی blackjack!
11.چرخش اتوماتیک تصویر
12.در مورد فایلهای .azw .azw1 . ,و .mobi و .prc دستگاه امکان خواندن متن و بوک مارک و یادداشت برداری رو هم میده
یک امکان خیلی جالب دستگاه اینه که اگه رجیسترش کنید بهتون یک ایمیل میده با آدرس kindle که میتونید هر فایل متنی رو به اون بفرستید و بلافاصله فایل .azw اون رو در ایمیلتون تحویل بگیرید که میشه روش یادداشت برداری کرد و text to speech رو روش اجرا کرد.
امیدوارم این مطلب تونسته باشه تو انتخاب کمک کنه...

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

10-11-2011 03:42 AM
p0ria آفلاین
کاربر انجمن 2
**

20
   Sep 2014
   0
ارسال: #51
RE: جستجو برای کتابخوان : کیندل دی ایکس
البته اگه میخواید کیندل دی ایکس بخرید پیشنهاد میکنم رنگ گرافیتش (نوک مدادی) رو بخرید چون هم جدید تره هم کنتراست تصویرش %50 بالاتره
من خودم رنگ گرافیتش + کاور اورجینالش  + وسایل جانبی + چراغ گیره ای رو خریدم 1 میلیون

[تصویر:  Snapshot_20141113_1.JPG]
11-13-2014 11:23 PM
zahra73mn آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Mar 2015
   0
ارسال: #52
RE: جستجو برای کتابخوان : کیندل دی ایکس
حیف که صفحه ش لمسی نیست :| چرا دیگه برند های معروف صفحه نمایش با ابعاد بزرگ نمیزنن ! فقط onyx boox m96 پیدا کردم ...
03-19-2015 06:42 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد کیندل DX Mohij 0 172 09-15-2016 01:40 AM
آخرین ارسال: Mohij
  امکان ساختن پوشه در کیندل dx yazdan 6 1,001 03-14-2016 08:36 AM
آخرین ارسال: hosein78
  محافظ صفحه نمایش کیندل DX yazdan 1 864 02-26-2014 12:59 AM
آخرین ارسال: hosein78
  انباکسینگ یا جعبه گشایی کتابخوان کیندل دی ایکس Kindle DX Mohammad 10 4,737 01-14-2012 08:49 PM
آخرین ارسال: Mohammad
  معرفی کتابخوان کیندل دی ایکس Kindle DX Mohammad 13 7,982 11-17-2011 12:24 PM
آخرین ارسال: Mohammad

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS