امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كتابخوان مطلوب شما!
نویسنده پیام
ronin313 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

43
   Jul 2012
   0
ارسال: #1
كتابخوان مطلوب شما!
چندتا سئوال دارم از همه دوستان و ممنون ميشم در اين بحث شركت كنند...همونطوري كه همه دوستان ميدونند يه كتابخوان از دو بخش اصلي تشكيل شده كه عبارتند از سخت افزار و نرم افزار كتابخوان.حالا سئوال من اينه از نظر شما يه كتابخوان مطلوب
1- از لحاظ سخت افزار(مشخصات صفحه نمايش، قدرت پردازنده، دوام باطري، نور صفحه، راههاي ارتباط با جهان خارج و غيره)
2- از لحاظ نرم افزار (سيستم عامل، فرمتهاي قابل ساپورت و غيره)
چه خصوصياتي داره؟
09-10-2012 01:52 PM
آرش سلمان یزدی آفلاین
عضو تیم

236
   Jun 2012
   4
ارسال: #2
RE: كتابخوان مطلوب شما!
خوب سخت افزار رو میشه یکی به طراحی تقسیم کرد و یکی به قابلیت ها!
از نظر طراحی قابل حمل بودن به آسانی و بدنه ارگونومیک داشتن که هم بشه همیشه هرجا ببریش و هم استفادش راحت باشه
از نظر قابلیت های فنی مهم ترین نکته صفحه است که ای اینک مات باشه چون توی مطالعه بسیار بسیار بسیار مهمه! من گاهی احساس میکنم با این صفحه در بعضی شرایط از کاغذ هم راحت ترم! بعد از اون البته دوام باطری مهمه و در درجه های بعدی از نظر من پردازنده و حافظه، و خوب نور صفحه به عنوان یه مورد لوکس شاید چون در هر صورت نور گیرت میاد بالاخره یه جوری
از نظر نرم افزاری خوب ایده ای ندارم لینوکس چطوریه و یا یه کتابخوان با مثلا ویندوز چطور میشه!!!!! اما مهم ترین مورد از نظر کاربر پارسی زبان! پشتیبانی شدن زبانشه! و خوب به صورت پیش فرض نه اینکه با روت و ... و بعد خوب البته امکان لنداسکیپ و زوم و کاستومایز کردن سیستم میتونه مزیت باشه
این نظرات شخصی من بود!

• کسی که چیزی را می شکند تا در یابد آن چیز چیست،پای را از طریقه ی حکمت بیرون نهاده!

• نومیدی از آن کسانی است که فرجام کار را بی هیچ تردید می بینند.
كتابخوانهای فعلي من: یک فروند نوك تاچ روت شده با پرشيانوک٢!
كتب درحال مطالعه:
زیادن...
09-10-2012 11:08 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #3
به نظر من سخت افزار مهترین رکن رو داره تا به یک کتاب واقعی نزدیک بشه هرچه قدر سخت افزار بهتر باشه میشه روی نرمافزار هم براش کار کرد
09-11-2012 11:39 AM
Arsam1390 آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

854
   Nov 2011
   33
ارسال: #4
ronin313 dateline='[url=http://forums.ketabkhan.info/tel:1347268931' نوشته شده توسط:  1347268931[/url]']
چندتا سئوال دارم از همه دوستان و ممنون ميشم در اين بحث شركت كنند...همونطوري كه همه دوستان ميدونند يه كتابخوان از دو بخش اصلي تشكيل شده كه عبارتند از سخت افزار و نرم افزار كتابخوان.حالا سئوال من اينه از نظر شما يه كتابخوان مطلوب
1- از لحاظ سخت افزار(مشخصات صفحه نمايش، قدرت پردازنده، دوام باطري، نور صفحه، راههاي ارتباط با جهان خارج و غيره)
2- از لحاظ نرم افزار (سيستم عامل، فرمتهاي قابل ساپورت و غيره)
چه خصوصياتي داره؟
سخت افزار فنوتيپ و دپارتمان اصلي هر گجت و اينسترومنت محسوب ميشه و حتي ميشه بدون هيچ نرم افزاري با سخت افزاري كارا وقوي برنده رقابت بود و پيش افتاد بهترين مثالش همين نوك تاچ خودمونه كه با سخت افزاري منعطف و منبسط با هر تغييري حتي اشتباه راه مي آيد و با هر نرم افزار وتغيير حاصله اش كنار مي ايد در مقابل سوني با آنهمه نرم افزار توانا وريدري كه الحق به تنهايي از همه ريدرهاي نوك البته غير از مونتانو سر است و بروسر و صوت و موت و.... تنها بدليل سرعت كم و زمان كمتر براي ايجاد رفرش و تغييرپذيري طم در مجيط روت قافيه را ميبازد
اصولا در محيط و دنياي امروز سازندگان گجتها خود توليد كننده نرم ابزار نيستند و تنها استثناهايي چون آپل را ميتوان برشمرد كه يكي از دلايل موفقيتش در هماهنگي همين تجميع در توليد است و در مكبوكهايش نهتنها سيستم عامل را براساس سخت افزار توليدي خود ميسازد بلكه آنرا محك ميزند ومحصول ارائه شده از آب وگل گذشته ومراحل كنترل كيفي را درهمان محل تولد مي گذراند و همه نرم افزارهاي اساسي مثل آيتونز و اي بوك وآي فوتو وآي وب و فوتوشاب(كه در ابتدا بهمراه آفيس مك به سفارش و براي مكينتاش توليد شدند وصدها برنامه موجود نيز توسط عمو استيو طراحي وتوليد شدند ونبوغ عجيب و آينده نگري بي مانندش مثل طراحي صفحه كليدهايش كه عربي وفارسي را با هم ساپورت ميكند (آنهم بدون درخواستي از سوي ما ايرانيان بيشتر حيرت انگيزش ميكند حدود هشت سال پيش و در بدترين حالت رابطه سياسي پس از جنگ مشكلي كه خدا ميداند ما تا كي با گوگل و آندروييدش داريم البته آپ استور بيش از نيم ميليون برنامه دارد كه آنها را ديگر هر كسي ميتواند بگزارد و آندروييد هم ماركت وبرنامه نويسهايش را هم دارد
و مثالي ديگري به اين برجستگي ندارد البته هر شركتي نرم افزارهاي پيش فرضي دارد

ولي بقيه سوالاتتون
صفحه نمايش چيزي بين ششوهفت مناسبه بهتره بجاي افزايش سايز كه ناگزير منجر به افزايش وزن و كاهش دوام باتري ميشه تمركز روي نرم ابزارهاي هوشمندي مثل orion و مهمتر ازهمه ريدر توانا و قدرتمند مونتانو كه غير از epib جلوي هيچ ريدري كم نمياره والحق والانصاف بهترين وبرترين ريدرpdf لست
Cpuهم لازم نيست بسيار توانا باشه و تك هسته اي وبا فركانس حدود ٥٠٠ تا حداكثر ٨٠٠ كافيه تا چند وقت پيش كامپيوترهاي اولمون همين قدرتو داشتند در آن واحد نياز به كنترل چند برنامه كه نيست شما كه نميتوني چند كتابو باهم بخوني حالا يك cpu كارامد كفايت ميكنه چون مخاطب عام ريدر ها دانشجويانند كه كم بضاعتندو دوام باتري كه الان نوك وتي دو دارند يعني سي ساعت متوالي و دو ماه روزي نيم ساعت كم نيست و كمي بيشتر هم ضخوبه ولي من ضرورتي نمي بينم ولي حدود سي تاچهل ساعت ايده آله ولي وزن رو كوتاه نميام مهمترين مسئله در يك گجت كتابخوان كه كتابخانه همراهه چند فقره زيره :
١- وزن كم زير ٢٥٠-٢٠٠ گرم
٢-شارژ متوالي حدود دو تا سه روز
٣- نور همراه كه محمد با من مخالفه ولي من كوتاه نميام اگه پرتابله ديگه پرتابله نبايد باتري و پريز بخواد ولي چراغ ميخواد ؟ من معتقدم نوك تاچ بعد از اون مقاله حاجيتون در اهميت نور بود كه رفت لايتش كرد خبر كه به كيندل رسيد كه حاجي چي گفته اوناهم زدن تو كار چراغ و صفحه جديد و منور
و براي دانلود كتب ديجيتال و امانت گرفتن اينها حتما بايد براحتي به نت متصل بشن و اگه روزي 3g گذاشتن كه هؤجايي بشه روزنامه تو بخوني من درجا ميخرمش
و بلوتوث هم گران نيست و اگه ريدرها گسترش پيدا كردن شيؤه خوبي واسه اشتراكه
اخرش هم فيس بوكه ما الان هم فيس داريم ولي بيشتر باهاش حال ميكنيم و يه سرگرميه ولي خارج از دنياي متروك ما اونجاها فيس بوك همه چيزه اصلا بقول فردوسي عيار كين ومهر مرد نامرده باهاش و درونش وبا استانداردها و معيارهاش زندگي ميكنن و ميميرند و بعش تويتر و،،،، و سوني كار جالبي كرد ومطمئن باشيد معياري ميشه بزرگ واسه تبليغ تي دو
و حرف آخر واسه ريدر بهترين سيستم عامل الان سيتم عاملهاي open sourseهستند كه برپايه پلت فرم لينوكس هستند ولي ويندوز هشت هم با رابط مترو و همينطور ٧ و ٧/٥ مانگو هم هيجان انگيزند ومن معتقدم سيستم توانا و بي متولي مي گو mee goاز همه شون برتره وبسيار شبيه آندروييده واوپن هم هست و انعطاف بسيار ورابط بسيار ساده و معركه اي داره ولي مثل بچه اي كه زن بيوه اي از شوهر اولش آورده تو خونه شوهر دومي بي صاحابه و منفور و ساپورت گوگل از آندروييد و اقبال عمومي به اون ديگه جايي واسه هيشكي نذاشته

مدير انجمن سوني
مدير ومؤسس كتابخوانان جوان
(آخرین ویرایش در این ارسال: 09-12-2012 03:02 AM، توسط Arsam1390.)
09-12-2012 12:19 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS