امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
نویسنده پیام
hamy آفلاین
عضو شده

3
   Aug 2011
ارسال: #1
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
سلام خدمت همه

می خواستم ببینم که آیا موضوع ( قابلیت تعویض باتری) موضوع مهمی هست در عمل؟ من قرارست NOOK TOUCH بگیرم ولی نداشتن قابلیت تعویض باتری ...من رادرخریداین دستگاه دچارتردید کرده است.شما فکر میکنید درحالت معمول قرارست این باتری چقدر عمرکند؟ یعنی بعداز آن مجبوریم باتری را به همراه خوددستگاه داخل سطل آشغال بیندازیم؟
لطفا نظرتان رابگویید.

خیلی ممنون

:118::118::118:
08-12-2011 09:04 PM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #31
RE: مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
(04-18-2012 12:58 PM)Behnaz نوشته شده توسط:  
(04-18-2012 10:02 AM)hshsh نوشته شده توسط:  شما موقع پرسیدن این سوال هم هیجان زده شدی ؟!!! آخه سه جا پرسیدی. علی الحساب یه جوابی تو تاپیک سونی گذاشتم. اگرچه فقط اینجا موضوع رو دنبال میکردی بهتر بود .

حق با شماست ... ببخشید اخه دوست داشتم یه نفر حتما سوالم رو ببینه و پاسخ بده... خیلی نگران ایبوک ریدرم هستم من فکر میکردم میتون روزها باهاش کتاب بخونم و هی لازم نباشه به شارژ بزنمش؟! ولی من هنوزم فکر میکنم 4 روز شارژ خیلی زمان کمیه شاید یه بلایی سر ایبوک ریدرم اومده... کاشکی یکی از بچه هایی که سونی داشت بهم بگه که مال اون تو شارژهای اول پطوری بوده ... میشه در مورد شارژهای اول ایبوک ریدرتون برام بگید ؟ راستی چطوری بیشتر از باطریش مراقبت کنم...؟ ممنونم

سلام
من سونی دارم. وقتی وای فای خاموش باشه باید خیلی بیشتر بشه ازش استفاده کرد. مگه اینکه شما صبح تا شب مشغول کتاب خوندن و زوم کردن باشی !
راستی ... روت که نکردی ؟ نه ؟

04-18-2012 03:53 PM
princeehsan آفلاین
کاربر انجمن 1
*

9
   Apr 2012
   0
ارسال: #32
سلام
من یه ایبوک ریدر سونی t1 گرفتم که با باطریش مشکل پیدا کردم ، وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم باطری رو 100% نشون میده ولی به محض اینکه شارژر رو قطع میکنم باطری خالی نشون داده میشه و حتی وقتی میخوام wlan رو روشن کنم پیغام low battery میده ، تمام کارهایی که به نظرم رسید انجام دادم مثل ریست فکتوری ، روت کردن و کالیبره کردن ، شارژ کردن با کامپیوتر و شارژر خودشو و شارژر موبایل ولی هیچکدوم فایده نداشت کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده ؟ یا راه حلی براش نداره ؟
04-25-2012 06:44 PM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #33
(04-25-2012 06:44 PM)princeehsan نوشته شده توسط:  سلام
من یه ایبوک ریدر سونی t1 گرفتم که با باطریش مشکل پیدا کردم ، وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم باطری رو 100% نشون میده ولی به محض اینکه شارژر رو قطع میکنم باطری خالی نشون داده میشه و حتی وقتی میخوام wlan رو روشن کنم پیغام low battery میده ، تمام کارهایی که به نظرم رسید انجام دادم مثل ریست فکتوری ، روت کردن و کالیبره کردن ، شارژ کردن با کامپیوتر و شارژر خودشو و شارژر موبایل ولی هیچکدوم فایده نداشت کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده ؟ یا راه حلی براش نداره ؟

دستگاه رو کاملا خاموش کنید و به یک شارژر USB بزنید (به کامپیوتر نزنید !) تا مدتی به شارژ باشه.
انشاالله درست میشه :blush:

04-25-2012 08:23 PM
princeehsan آفلاین
کاربر انجمن 1
*

9
   Apr 2012
   0
ارسال: #34
(04-25-2012 08:23 PM)rostamiani نوشته شده توسط:  
(04-25-2012 06:44 PM)princeehsan نوشته شده توسط:  سلام

دستگاه رو کاملا خاموش کنید و به یک شارژر USB بزنید (به کامپیوتر نزنید !) تا مدتی به شارژ باشه.
انشاالله درست میشه :blush:

قبلاً انجام دادم ، متاسفانه فایده نداره :dunno:
04-25-2012 09:32 PM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #35
پس این رو هم تست کنید :

کد:
1.Connect charger and charge to 100%  
2.Delete /data/system/batterystats.bin (e.g. via Root Explorer or BatteryCalibration App)  
3.Press the reset button instantly after deleting batterystats.bin. This will prevent batterystats.bin from being recreated from data in stored RAM. If you miss this step, or simply power down the device instead of a true reset, batterystats.bin will be restored automatically by the system.

04-25-2012 10:43 PM
princeehsan آفلاین
کاربر انجمن 1
*

9
   Apr 2012
   0
ارسال: #36
(04-25-2012 10:43 PM)rostamiani نوشته شده توسط:  پس این رو هم تست کنید :

کد:
1.Connect charger and charge to 100%  
2.Delete /data/system/batterystats.bin (e.g. via Root Explorer or BatteryCalibration App)  
3.Press the reset button instantly after deleting batterystats.bin. This will prevent batterystats.bin from being recreated from data in stored RAM. If you miss this step, or simply power down the device instead of a true reset, batterystats.bin will be restored automatically by the system.

ممنونم از راهنمائی هات ولی اگه توجه کنی تو پستم نوشتم، کالیبره کردن رو هم تست کردم جواب نداد. کسی اطلاع داره اگه بازش کنم و باطریشو در بیارم میشه باطریه دیگه ای مثلاً مال موبایل یا یه چیزه دیگه رو بهش خوروند یا نه ؟ منظورم یه باطری با مشخصات مشابه باطری خودشه چون مطمئناً باطری خودش گیرم نمیاد
04-26-2012 08:23 PM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #37
چیز زیادی در مورد این سوال شما نمیدونم ولی حتما میشه. باطریه دیگه ، آمپر و ولتاژش درست باشه تمومه.
فقط زمان باز کردن دستگاه خیلی دقت کن یه وقت خاری چیزی نشکنه .
در مورد نوک یه مطلبی تو xda دیدم ، یه نفر بازش کرد و یه قطعه زیر باطریش اضافه کرد. اینجوری یه درگاه شارژ دوم به دستگاه اضافه شد . تعویض باطری که خیلی ساده تره !
04-27-2012 12:09 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #38
تعویض باطری ساده است حتی برای نوک باطری زاپاس هم وجود داره تو امازون سرچ کنید شاید برای شما هم بود ( اینو تازه فهمیدم دوستان اشکال نگیرن که چرا قبلا گفتی نیست ) اما این باطری ها بسیار باریکند فکر نمیکنم بتونید باطری مشابه اما باریک پیدا کنید که توی دستگاه جا شه
04-27-2012 01:23 AM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #39
(04-27-2012 01:23 AM)Mohammad نوشته شده توسط:  تعویض باطری ساده است حتی برای نوک باطری زاپاس هم وجود داره تو امازون سرچ کنید شاید برای شما هم بود ( اینو تازه فهمیدم دوستان اشکال نگیرن که چرا قبلا گفتی نیست ) اما این باطری ها بسیار باریکند فکر نمیکنم بتونید باطری مشابه اما باریک پیدا کنید که توی دستگاه جا شه

باتری های توی آمازون برای نوک نسخه اوله یا نوک تاچ ؟ چیزی توی توضیحشون ننوشته بود !
نوک نسخه اول باتری قایل تعویض داشت. شاید از اون باتری هاست !:-/

این باتری Nook Simple Touch هست. از این باتری ها پیدا میشه؟

[تصویر:  6243909-620-414.jpg]
http://www.techrepublic.com/photos/crack...w-selector

(آخرین ویرایش در این ارسال: 04-27-2012 08:42 AM، توسط rostamiani.)
04-27-2012 06:32 AM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #40
(04-27-2012 12:09 AM)hshsh نوشته شده توسط:  چیز زیادی در مورد این سوال شما نمیدونم ولی حتما میشه. باطریه دیگه ، آمپر و ولتاژش درست باشه تمومه.
فقط زمان باز کردن دستگاه خیلی دقت کن یه وقت خاری چیزی نشکنه .
در مورد نوک یه مطلبی تو xda دیدم ، یه نفر بازش کرد و یه قطعه زیر باطریش اضافه کرد. اینجوری یه درگاه شارژ دوم به دستگاه اضافه شد . تعویض باطری که خیلی ساده تره !

ممکنه لینک مطلب رو بزارید ؟

متشکرم :blush:

04-27-2012 05:05 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکلات عمومی کتابخوان ها rostamiani 30 5,986 10-23-2015 11:54 PM
آخرین ارسال: sahar03

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS