امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
نویسنده پیام
hamy آفلاین
عضو شده

3
   Aug 2011
ارسال: #1
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
سلام خدمت همه

می خواستم ببینم که آیا موضوع ( قابلیت تعویض باتری) موضوع مهمی هست در عمل؟ من قرارست NOOK TOUCH بگیرم ولی نداشتن قابلیت تعویض باتری ...من رادرخریداین دستگاه دچارتردید کرده است.شما فکر میکنید درحالت معمول قرارست این باتری چقدر عمرکند؟ یعنی بعداز آن مجبوریم باتری را به همراه خوددستگاه داخل سطل آشغال بیندازیم؟
لطفا نظرتان رابگویید.

خیلی ممنون

:118::118::118:
08-12-2011 09:04 PM
Behnaz آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Apr 2012
   0
ارسال: #21
[split] کتابخوان سونی Prs T1
سلام دوستان من یه سوال داشتم و ازتون راهنمایی میخواستم... من یه ایبوک ریدر سوتی تی وان ( Sony PRS T1 ) دارم که چند روز پیش اونو از آلمان برام فرستادن... خب من وقتی بسته رو دریافت کردم داخلش آداپتور شارژ نداشت منم که هیجان زده بودم اونو با شارژر گوشی مبایلم که سونی اریکسون ایکس پریا X10 هستش به شارژ زدم حدود 5 ساعت ، راستی ایبوک ریدر هیچ شارژ اولیه نداشت و کاملا بدون شارژ بود... بعد که با خوشحالی از دستگاه استفاده کردم دیدم هر روز داره یه خط شارژ باطریش کم میشه البته کم هم ازش استفاده نکردم ولی خیلی زود سر 4 روز شارژش تموم شد زنگ زدم به نمایندگی سونی ( کمان رایانه ) گفت کار اشتباهی کردی! این آداپتور مخصوص خودشو داره منم 80 هزار تومن دادم یه شارژ مخصوص خودشو خریدم... گذاشتم شارز ایبوک ریدر که تا ته خالی شد اینبار با شارژر مخصوصش از شب تا صبح به شارژ زدم ولی بازم بعد یه روز استفاده دیدم یک خط از شارژش کم شده...!!! جریان چیه؟! آیا این طبیعیه که اینقدر زود شارژ خالی میکنه؟!! راستی مدل آداپتور گوشی مبایلم که اولین بار با اون ایبوک ریدر رو شارژ کردم با شارژر اصلی متفاوت بود ... دیدم که خروجی آداپتور شارژر مبایلم 850 mA ولی خروجی آداپتور مخصوص خودش 1000 mA هستش... لطفا من رو راهنمایی کنید که حالا این باطریش درست میشه شاید بعد چند بار شارژ کردن درست بشه و دیگه اینکه چه نکاتی رو برای بهبودش انجام بدم.... متشکرم
04-18-2012 09:20 AM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #22
RE: کتابخوان سونی Prs T1
مطمئن باش یه شارژر با آمپر پایین تر به باطریت آسیب نزده . این که تو تبلیغات کتابخوان ها میگن یک ماه یا دو ماه شارژ نگه میداره درحالتیه که بدون وای فای روزی مثلا یک ساعت ازش استفاده کنی. یعنی کمترین مصرف ممکن.

من اینقدر از دستگاه ( نوک ) کار میکشم که خیلی وقتا هر روز شارژش میکنم. هیچ نگرانی هم ندارم چون دارم بیشترین استفاده رو ازش میبرم . حالا فکر کن دو ماه کجا و یه روز کجا ... !
04-18-2012 09:45 AM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #23
RE: مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
شما موقع پرسیدن این سوال هم هیجان زده شدی ؟!!! آخه سه جا پرسیدی. علی الحساب یه جوابی تو تاپیک سونی گذاشتم. اگرچه فقط اینجا موضوع رو دنبال میکردی بهتر بود .
04-18-2012 10:02 AM
Behnaz آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Apr 2012
   0
ارسال: #24
(04-18-2012 09:45 AM)hshsh نوشته شده توسط:  مطمئن باش یه شارژر با آمپر پایین تر به باطریت آسیب نزده . این که تو تبلیغات کتابخوان ها میگن یک ماه یا دو ماه شارژ نگه میداره درحالتیه که بدون وای فای روزی مثلا یک ساعت ازش استفاده کنی. یعنی کمترین مصرف ممکن.

من اینقدر از دستگاه ( نوک ) کار میکشم که خیلی وقتا هر روز شارژش میکنم. هیچ نگرانی هم ندارم چون دارم بیشترین استفاده رو ازش میبرم . حالا فکر کن دو ماه کجا و یه روز کجا ... !

ممنون دوست من خیلی نگران شده بودم اخه اصلا دلم نمیخواست به خاطر بیفکری خودم ایبوک ریدری رو که انقدر منتظرش بودم رو همین اول بسم ا.. خراب کنم....!! توی همین انجمن خونده بودم که دوستان 1 ماه از ایبوک ریدر سونی شون استفاده میکنن تا شارژش تموم شه و این موضوع رو از محاسن ایبوک ریدر میدونستن... خب این خیلی تو ذوقم خورد... راستی ایبوک ریدر شما هم از همون اول سریع شارژ تموم میکرد؟ این طبیعیه که وقتی زیاد ازش استفاده کنیم دیگه شارژش به یکماه نمیرسه؟ راستی چه نکاتی برای سالم نگه داشتن باطریش باید رعایت کنم؟ ممنون از پاسختون...
04-18-2012 12:53 PM
Behnaz آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Apr 2012
   0
ارسال: #25
(04-18-2012 10:02 AM)hshsh نوشته شده توسط:  شما موقع پرسیدن این سوال هم هیجان زده شدی ؟!!! آخه سه جا پرسیدی. علی الحساب یه جوابی تو تاپیک سونی گذاشتم. اگرچه فقط اینجا موضوع رو دنبال میکردی بهتر بود .

حق با شماست ... ببخشید اخه دوست داشتم یه نفر حتما سوالم رو ببینه و پاسخ بده... خیلی نگران ایبوک ریدرم هستم من فکر میکردم میتون روزها باهاش کتاب بخونم و هی لازم نباشه به شارژ بزنمش؟! ولی من هنوزم فکر میکنم 4 روز شارژ خیلی زمان کمیه شاید یه بلایی سر ایبوک ریدرم اومده... کاشکی یکی از بچه هایی که سونی داشت بهم بگه که مال اون تو شارژهای اول پطوری بوده ... میشه در مورد شارژهای اول ایبوک ریدرتون برام بگید ؟ راستی چطوری بیشتر از باطریش مراقبت کنم...؟ ممنونم
04-18-2012 12:58 PM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #26
خواهش میکنم.
ببینید کاملا مشخصه که نوع استفاده و زمان استفاده خیلی تاثیر داره.
مثلا یه کتاب اندازه فونتش کافیه و راحت مطالعه میکنید ولی یکی دیگه رو باید هی زوم کنید و اسکرول و ... معلومه که شارژ بیشتری مصرف میشه.
باز دوستانی که سونی دارن جواب بدن شاید شما خیالت راحت تر بشه . اگرچه هرکسی نوع استفاده ش فرق میکنه.

در مورد نگهداری باطری : نذار از 20٪ کمتر بشه. اینو یه جایی در مورد باطری نوک دیدم . فکر نمیکنم در این زمینه فرقی بین این دو شرکت باشه.
04-18-2012 01:38 PM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #27
من از همون اول اینقدر با نوک ور میرفتم که یادم نمیاد بیشتر از 4 روز تا حالا باطری نگه داشته باشه .
بیشتر ازش لذت میبرم تا اینکه نگرانش باشم !
04-18-2012 01:41 PM
Behnaz آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Apr 2012
   0
ارسال: #28
(04-18-2012 01:38 PM)hshsh نوشته شده توسط:  خواهش میکنم.
ببینید کاملا مشخصه که نوع استفاده و زمان استفاده خیلی تاثیر داره.
مثلا یه کتاب اندازه فونتش کافیه و راحت مطالعه میکنید ولی یکی دیگه رو باید هی زوم کنید و اسکرول و ... معلومه که شارژ بیشتری مصرف میشه.
باز دوستانی که سونی دارن جواب بدن شاید شما خیالت راحت تر بشه . اگرچه هرکسی نوع استفاده ش فرق میکنه.

در مورد نگهداری باطری : نذار از 20٪ کمتر بشه. اینو یه جایی در مورد باطری نوک دیدم . فکر نمیکنم در این زمینه فرقی بین این دو شرکت باشه.

ممنونم... راستش درصد شارژ رو نشون نمیده پس میتونم وقتی َارژش به یک خط رسید به شارژ بزنم، درسته؟ راستی پس اینکه میگن باید بزاری شارژش تا ته خالی بشه بعد بزنی به شارژ تا به حداکثر راندمانش برسه درست نیست؟
04-18-2012 01:55 PM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #29
باطری ها تکنولوژی ها و نسل های مختلفی دارن. متاسفانه بعضی وقتا یه توصیه هایی در مورد باطری به ما میشه که انجامش کاملا ضرر داره.
مثلا اون قضیه شارژ اولیه ۱۲ ساعته باطری موبایل که مربوط به باطری های قدیمی بود ولی هنوز بعضی به غلط توصیه میکنند !
من نمیگم نظرم در مورد شارژ باطری قبل از اینکه به ۲۰ درصد برسه ، در مورد سونی هم حتما صدق میکنه اما فکر نمیکنم اشتباه باشه.
دوستان سونی دار اگه اطلاعات بیشتری دارن میتونن به شما کمک کنن.
04-18-2012 02:30 PM
Behnaz آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Apr 2012
   0
ارسال: #30
(04-18-2012 02:30 PM)hshsh نوشته شده توسط:  باطری ها تکنولوژی ها و نسل های مختلفی دارن. متاسفانه بعضی وقتا یه توصیه هایی در مورد باطری به ما میشه که انجامش کاملا ضرر داره.
مثلا اون قضیه شارژ اولیه ۱۲ ساعته باطری موبایل که مربوط به باطری های قدیمی بود ولی هنوز بعضی به غلط توصیه میکنند !
من نمیگم نظرم در مورد شارژ باطری قبل از اینکه به ۲۰ درصد برسه ، در مورد سونی هم حتما صدق میکنه اما فکر نمیکنم اشتباه باشه.
دوستان سونی دار اگه اطلاعات بیشتری دارن میتونن به شما کمک کنن.

ممنون از لطف شما... بازم اگه نکته ای بود که بهم کمک میکرد خوشحال میشم در اختیارم بگذارید...مرسی
04-18-2012 02:36 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکلات عمومی کتابخوان ها rostamiani 30 6,579 10-23-2015 11:54 PM
آخرین ارسال: sahar03

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS