امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
نویسنده پیام
hamy آفلاین
عضو شده

3
   Aug 2011
ارسال: #1
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
سلام خدمت همه

می خواستم ببینم که آیا موضوع ( قابلیت تعویض باتری) موضوع مهمی هست در عمل؟ من قرارست NOOK TOUCH بگیرم ولی نداشتن قابلیت تعویض باتری ...من رادرخریداین دستگاه دچارتردید کرده است.شما فکر میکنید درحالت معمول قرارست این باتری چقدر عمرکند؟ یعنی بعداز آن مجبوریم باتری را به همراه خوددستگاه داخل سطل آشغال بیندازیم؟
لطفا نظرتان رابگویید.

خیلی ممنون

:118::118::118:
08-12-2011 09:04 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #11
RE: مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
ما که این دستگاه رو نداریم اگه لطف کنی توضیح بدی چه مشکلی هست ممنون میشم
09-13-2011 10:32 PM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #12
RE: سوال برای خرید
(08-25-2011 03:27 AM)Mohammad نوشته شده توسط:  نگرانی زیادی وجود نداره معمولا باطری تا 2 یا 3 سال دوام میاره اما اگه نیاورد تو ایران باتری کیندل رو پیدا نمیکنید مگه اینکه سفارش بدید براتون بخرند بیارن تعویضش هم تو راهنما نشون داده و کار ساده ای هست و امکان پذیر که جای نگرانی نداره و من ندیدم کسی نیازی به این کار پیدا کنه اما اگه احیانا دستگاهتون رو باز کردی و به باطری رسیدی اون سیمکارت رو هم در بیارید یه ایرانسل بندازید ببینید کار میکنه : دی

نگرانی من هم دقیقا همینه که فقط 2-3 سال بشه ازش استفاده کرد .یعنی بعد باید بندازمش دور:-/
من با باتری های لیتیومی زیاد آشنایی دارم ولی آیا کتابخوانی هست که باتری های استاندارد داشته باشه ؟ مثلا چیزی شبیه باتری قلمی یا کتابی یا ... که در صورت تموم شدن همیشه قابل خرید باشه ؟باتری Nook سری اول چطور باتری هست ؟ گیر میاد ؟
متشکرم :blush:

09-30-2011 05:30 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #13
حتی باتری نوک سری اول هم که قابلیت تعویض داره رو نمیشه تو ایران پیدا کرد چون کلا دستگاه های کتابخوان وارد کننده ی رسمی و عمده نداره به همین دلیل قطعات یدکی که اصلا ولی گاهی قطعات جانبی رو میشه به سختی پیدا کرد
کتابخوان ها مثلا نوک و کیندل فقط برای بازار امریکا عرضه شدند بطوریکه برای خارج از امریکا اصلا فروش ندارند و ارسال نمیکنند ( نوک رو مطمئنم که ارسال نمیکنند )و مصرف کننده در صورت خرابی دستگاه یا باطری کافیه دستگاه رو به نزدیک ترین نمایندگی تو امریکا ببره تا تعمیرش کنند مثل ایر بوک های اپل که اگه باطریشون خراب بشه باید حتما ببرید نمایندگیش تا عوضش کنه چون باطریش قابل تعویض نیست
09-30-2011 07:37 AM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #14
(09-30-2011 07:37 AM)Mohammad نوشته شده توسط:  حتی باتری نوک سری اول هم که قابلیت تعویض داره رو نمیشه تو ایران پیدا کرد چون کلا دستگاه های کتابخوان وارد کننده ی رسمی و عمده نداره به همین دلیل قطعات یدکی که اصلا ولی گاهی قطعات جانبی رو میشه به سختی پیدا کرد
کتابخوان ها مثلا نوک و کیندل فقط برای بازار امریکا عرضه شدند بطوریکه برای خارج از امریکا اصلا فروش ندارند و ارسال نمیکنند ( نوک رو مطمئنم که ارسال نمیکنند )و مصرف کننده در صورت خرابی دستگاه یا باطری کافیه دستگاه رو به نزدیک ترین نمایندگی تو امریکا ببره تا تعمیرش کنند مثل ایر بوک های اپل که اگه باطریشون خراب بشه باید حتما ببرید نمایندگیش تا عوضش کنه چون باطریش قابل تعویض نیست

خیلی متشکرم
برند های دیگه چطور ؟ خیلی برند ها دارند کتابخوان تولید می کنند.یعنی همه کتابخوان ها همین مشکل رو دارند ؟
در موکرد شرکت هایی که در ایران نمایندگی دارند چطور ؟ سامسونگ و ایسوز هم فقط کتابخوان رو برای آمریکا تولید می کنند ؟

متشکرم

09-30-2011 09:08 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #15
خیر برند های دیگه این محدودیت رو ندارند مثل سونی ولی کلا هنوز کتابخوان به صورت رسمی وارد نشده اگر کسی بصورت رسمی اقدام به وارد کردن دستگاهی بکنه ملزم به ارایه گارانتی و خدمات پس از فروشه و الان شرکتی تحت عنوان کمان رایانه http://www.kamancomputer.com اقدام به واردات کرده و با گارانتی محصولشو عرضه میکنه اما تا اونجایی که فهمیدیم اینم نماینده رسمی نیست ( کیندل و نوک رو هم علاوه بر مدل های مختلف سونی عرضه میکنه که این کار مستلزمه خرید در امریکا و ارسال به دبی و سپس ارسال به ایرانه )به هر حال شما میتونید از اونجا خرید کنید و در مورد تامین قطعات تضمین بگیرید اگه تضمین ندادند باید دل رو بزنید به دریا چون کاریش نمیشه کرد دیگه :dunno:
09-30-2011 10:42 AM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

834
   Sep 2011
   45
ارسال: #16
من فقط موندم با این قضیه چه کنم !
اگه این مساله نبود شاید تا به جال خریده بودم

معمولا باتری های لیتیومی چند سال عمر می کنن ؟ باتری گوشی موبایلم 2 سال عمر کرد بعد از اون هم باد کرد و پشت گوشی ترک برداشت !
اگه باتری این دستگاه ها هم منقضی بشه و باد و کنه فاتحه دستگاه رو بخونه چه میشه کرد

ظاهرا برای هیچ کدوم از این مدل ها باتری یدک نمیفروشند ... یعنی بعد از دو سه سال باید بندازیشون دور ؟؟؟ !!

من به ساپورت نوک تاچ و کیندل تاچ و سونی تی وان ایمیل زدم و مشکل رو مطرح کردم. فکر کردم بهتره اینجا هم بنویسم
اول سونی جواب داد :
کد:
Thank you for contacting Sony Support. I understand you would like to purchase a PRS-T1. If the Reader is purchased in the US, or from a US store, the warranty will cover only inside the US territory. In case the device needed service, or parts to be replaced, it has to be sent back to the US. In case you would like to have it serviced in your country, you will have to contact your local Sony support. No batteries are available for sale at this moment, as all repairs are done in our service center. Thank you for choosing Sony

بعد جواب آمازون اومد :
کد:
Hello, I understand your concern, but we regret to let you know that at this time, we are able to ship Kindle Touch to only customers with a U.S. billing and shipping address.  However you cannot remove nor replace a battery for the Kindle touch, as it designed in such a way that the outer casing cannot be removed. We value our international customers and hope to make Kindle and related content available in more locations in the future. Thanks for your interest in Kindle

فردای اون روز هم جواب بارنز اند نوبل رسید :
کد:
Dear Customer,  

Thank you for your interest in NOOK Simple Touch.  

We at Barnes & Noble are interested in expanding internationally, but we  
are currently not in a position to begin a dialogue with international  
distributors.  

We very much appreciate your inquiry and we will follow up in the future  
if our plans include expanding into the international market.  

Please accept our sincere apologies for any inconvenience and confusion  
this may have caused. We look forward to hearing your feedback.  

Sincerely,  

Paul

12-25-2011 09:47 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #17
همه چی به طرز استفاده از دستگاه بستگی داره من الان حدود 3 سالی هست که یک ست 3 گوشی بیسیم تلفن ثابت پاناسونیک دارم و برای شارژ هر گوشی صبر میکنم تا اخر تمام شدن بعد بزنم تو شارژ الان بعد 3 سال هر سه گوشی بدون مشکل باطری دارن کار میکنن در حالی که ما تو شرکت همین مدل رو داشتیم چون هر گوشی باید برای شارژ کامل 7 ساعت تو شارژ میموند و تماس ها زیاد بود هیچ گوشی کامل شارژ نمیشد همین موضوع باعث شد 6 ماهه باطری همه گوشی ها قدرتشون نصف بشه الان 9 ماه شده فکر کنم همه رو دور ریختن البته دیگه اونجا نیستم .:huh:
12-25-2011 11:33 AM
محمّد آفلاین
عضو شده

18
   Dec 2011
ارسال: #18
(12-25-2011 09:47 AM)rostamiani نوشته شده توسط:  
من فقط موندم با این قضیه چه کنم !
اگه این مساله نبود شاید تا به جال خریده بودم

معمولا باتری های لیتیومی چند سال عمر می کنن ؟ باتری گوشی موبایلم 2 سال عمر کرد بعد از اون هم باد کرد و پشت گوشی ترک برداشت !
اگه باتری این دستگاه ها هم منقضی بشه و باد و کنه فاتحه دستگاه رو بخونه چه میشه کرد

ظاهرا برای هیچ کدوم از این مدل ها باتری یدک نمیفروشند ... یعنی بعد از دو سه سال باید بندازیشون دور ؟؟؟ !!

من به ساپورت نوک تاچ و کیندل تاچ و سونی تی وان ایمیل زدم و مشکل رو مطرح کردم. فکر کردم بهتره اینجا هم بنویسم
اول سونی جواب داد :
کد:
Thank you for contacting Sony Support. I understand you would like to purchase a PRS-T1. If the Reader is purchased in the US, or from a US store, the warranty will cover only inside the US territory. In case the device needed service, or parts to be replaced, it has to be sent back to the US. In case you would like to have it serviced in your country, you will have to contact your local Sony support. No batteries are available for sale at this moment, as all repairs are done in our service center. Thank you for choosing Sony

بعد جواب آمازون اومد :
کد:
Hello, I understand your concern, but we regret to let you know that at this time, we are able to ship Kindle Touch to only customers with a U.S. billing and shipping address.  However you cannot remove nor replace a battery for the Kindle touch, as it designed in such a way that the outer casing cannot be removed. We value our international customers and hope to make Kindle and related content available in more locations in the future. Thanks for your interest in Kindle

فردای اون روز هم جواب بارنز اند نوبل رسید :
کد:
Dear Customer,  

Thank you for your interest in NOOK Simple Touch.  

We at Barnes & Noble are interested in expanding internationally, but we  
are currently not in a position to begin a dialogue with international  
distributors.  

We very much appreciate your inquiry and we will follow up in the future  
if our plans include expanding into the international market.  

Please accept our sincere apologies for any inconvenience and confusion  
this may have caused. We look forward to hearing your feedback.  

Sincerely,  

Paul

نمی دونم چرا این موضوع عمر خیلی براتون مهمه ! شما گوشی موبایل هم که می خرید حداکثر عمر مفید و سلامت کاملش 1 ساله ، بعد از یک سال خراب حساب میشه .
12-25-2011 01:45 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #19
پاسخ به یک سوال همیشگی: چگونه و چقدر باتری موبایل خود را شارژ کنم؟

این دو سه ساله، بارها در وبلاگ‌های فارسی، نوشته‌هایی در پاسخ به همین سؤال خوانده‌ام. این نوشته‌ها گاهی در تناقض کامل با هم بودند. بعضی‌ها می‌گفتند بهتر است بگذارید باطری تقریبا خالی شود، بعد تا ۱۰۰ درصد شارژش کنید، اما بعضی‌ها هم توصیه می‌کردند که وقتی شارژ به حدود ۴۰ درصد رسید، باطری را شارژ کنید، اما نه تا ۱۰۰ درصد، بلکه تا حدود ۸۰ درصد. کدام یک از این توصیه‌ها درست است؟

به گزارش لایف هکر، الان دیگر مدت‌هاست که تقریبا همه گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها از باطری‌های لیتیومی استفاده می‌کنند، سابقا از باطری‌های نیکلی استفاده می‌شد. این باطری‌های قدیمی نیکلی، مشکل آزاردهنده‌ای داشتند، مشکل این بود که اگر این باطری‌ها را به صورت مرتب، وقتی کاملا خالی نشده بودند، شارژ می‌کردید، باطری به تدریجی ظرفیت شارژ خود را از دست می‌داد، اصطلاحا «حافظه‌»اش را از دست می‌داد، به همین خاطر این مشکل را اثر حافظه یا Memory effect می‌نامیدند.

اما در باطری‌های لیتیومی، قضیه متفاوت است و بنابراین برای افزایش عمر باطری‌، توصیه‌های زیر انجام می‌شود:

۱- هر چقدر میزان خالی شدن شارژ باطری کمتر باشد بر میزان عمر باطری افزوده می‌شود: کافی است به جدول زیر نگاه کنید، تا متوجه مسئله بشوید، اگر بگذارید باطری کاملا خالی شود و بعد هر بار تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید، باطری شما عمر بسیار کوتاهی خواهد داشت، اما اگر بگذارید هر بار که کمی خالی می‌شود، شارژ شود، عمر باطری را بسیار افزایش می‌دهید.

۲- باطری را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید: خیلی از ماها از ترس شارژ کم آوردن، گجت‌های خود را تا ۱۰۰ درصد شارژ می‌کنیم، اما اگر این کار را مرتب انجام بدهید، باطری گجت خودتان را ضعیف می‌کنیم. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که وقتی باطری تا ۱۰۰ درصد شارژ شد، باید آن را از شارژر جدا کنید.

۳- هر ماه، یک بار باطری را کاملا خالی از شارژ کنید: بسیاری از باطری‌های مدرنی که ما در حال حاضر در گجت‌ها داریم، باطری‌های هوشمندی هستند که مثلا می‌توانند به شما بگویند که ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه از شارژ باقی است، اما اگر شما مرتب به توصیه شماره یک این پست عمل کنید، این ویژگی دچار اختلال می‌شود و اصطلاحا کالیبراسیون آن مختل می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که ماهی یک بار اجازه بدهید که باطری کاملا خالی شود.

۴- باطری را خنک نگه دارید: گرما فقط دشمن پردازشگر لپ‌تاپ یا گوشی شما نیست، بلکه عمر باطری را هم می‌کند، بنابراین با تمهیداتی مثل استفاده از پایه برای لپ‌تاپ به خنک ماندن باطری کمک کنید.

البته زیاد هم مته به خشخاش نگذارید، با این سرعت آمدن فناوری‌های نو، کمتر کسی است که یک گوشی را بیشتر از یک یا دو سال نگه دارد، پس وسواس بیش از حد به خرج ندهید، گاهی وقتی لازم دسترسی به شارژ ندارید، می‌توانید ناپرهیزی کنید و باطری را تا صفر درصد خالی کنید یا وقتی عازم سفر طولانی هستید، باطری را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید تا بعدا شارژ کم نیاورید.
1pezeshk .com/archives/2012/01/how-often-should-i-charge-my-gadget%E2%80%99s-battery-to-prolong-its-lifespan.html
01-22-2012 11:25 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #20
[تصویر:  battert_narenji.jpg?1327674000]

سال هاست که نسل جدید باطری های لیتیومی جایگزین باطری های نیکلی شده است؛ این جایگزینی شبهات بسیاری را برای کاربران جهت نگهداری از باطری دستگاهشان به وجود آورده و این شبهات و نگرانی ها با توجه به تفاوت های این دو نسل باطری چندان بی راه نمی باشد. در این نوشته سعی داریم با مطرح کردن روش هایی، باطری دستگاه خود را سالم تر نگه داریم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

پرهیز از مصرف کامل باطری:‌
هرگز نگذارید شارژ باطری شما به 0% برسد و دستگاه کامل خاموش شود. همیشه قبل از خاموش شدن دستگاه آن را شارژ کنید. طی تحقیقاتی که توسط ‍ battery university صورت پذیرفت، نتایج زیر حاصل گشت :‌

[تصویر:  6d5d75b69dfad6ae974e0694a7b0f520_narenji.jpg]
همانطور که در جدول بالا میبینید اگر در شرایطی که 50% باطری خالی شده است آن را شارژ کنید ، باطری شما به مراتب عمری بیشتر از یک چرخه 0 تا 100% شارژ را دارا خواهد بود.

پرهیز از شارژ کامل:
باطری های لیتیومی هرگز نیاز ندارند به صورت کامل و 100% شارژ شوند. در واقع مطالعات نشان داده است که شارژ تا 80% میتواند شارژ‌ی ایده آل باشد؛ و احیانا اگر باطری را تا 100% شارژ کردید هرگز آن را بیشتر از آن به برق متصل نگذارید. این اشتباه یکی از نکاتی است که خیلی از ما سهوا مرتکب آن میشویم و سلامت باطری خود را به شدت به خطر می اندازیم. برای جلوگیری از این اتفاق میتوانید از آداپتور های هوشمندی استفاده کنید که خودشان پس از انجام شارژ کامل، از رسیدن برق به دستگاه جلوگیری میکنند.

خالی کردن کامل شارژ به صورت ماهیانه:‌
شاید این حرف با حرف هایی که در بالا مطرح کردیم کمی در تناقض باشد، ولی نکته ای پشت آن نهفته است! باطری های نوین که «باطری های هوشمند» نیز قلمداد میشوند، دارای این ویژگی هستند که زمان باقی مانده تا اتمام شارژشان را تخمین زده و به شما اعلام کنند. این تخمین ممکن است بعد از مدتی با اشتباهاتی مواجه شود که برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است هر ماه یک بار اجازه دهید باطری شما به صورت کامل خالی شده و دستگاه خاموش شود.

خنک نگاه داشتن:
یکی از مهمترین نکات در سلامت باطری دمای نگهداری از آن است. مجددا تحقیقات گروه battery university نتایج زیر را با خود به همراه داشته است :

[تصویر:  311e435b743aaad792edba80ac422492_narenji.jpg]
همانطور که مشاهده میکنید هرچه دما بیشتر باشد عمر بیشتری از باطری کاسته میشود. پس اگر لپ تاپ شما دمای زیادی از خود ساطع میکند بهتر است از گجت های خنک کننده برای آن استفاده کنید.

اولین شارژ:
این یکی از قسمت هایی است که بیشترین سردرگمی را در بین کاربران ایجاد میکند و شاید علت اصلی آن نیز بی اطلاعی فروشندگان باشد!‌ احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از خرید یک گجت جدید، با توصیه های فروشنده مبنی بر شارژ دستگاه از ۸ الی ۱۲ ساعت و حتی عدم استفاده از وسیله در طول شارژ ، مواجه شده باشید.‌ این یک باور کاملا غلط است که در مورد باطری های لیتیومی صادق نیست. برای اولین بار تنها کافیست دستگاه خود را به برق زده و صبر کنید تا شارژ آن به 100% برسد.

در نهایت جا دارد بدانید باطری های لیتیومی هرچقدر هم که در نگهداری آنها کوشا باشید، پس از چند ماه و چند سال شروع به ضعیف شدن میکنند و نیاز به تعویض دارند. پس اگر هم یکبار باطری خود را تا ‍100% شارژ کردید و یا تا 0% شارژ آن را خالی کردید خیال نکنید که دنیا به پایان رسیده است! با رعایت نکات بالا باطری شما عمر بیشتری میکند ولی در نهایت مانند سایر باطری ها احتیاج به تعویض دارد.
01-28-2012 12:06 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکلات عمومی کتابخوان ها rostamiani 30 6,391 10-23-2015 11:54 PM
آخرین ارسال: sahar03

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS