امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
نویسنده پیام
hamy آفلاین
عضو شده

3
   Aug 2011
ارسال: #1
مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
سلام خدمت همه

می خواستم ببینم که آیا موضوع ( قابلیت تعویض باتری) موضوع مهمی هست در عمل؟ من قرارست NOOK TOUCH بگیرم ولی نداشتن قابلیت تعویض باتری ...من رادرخریداین دستگاه دچارتردید کرده است.شما فکر میکنید درحالت معمول قرارست این باتری چقدر عمرکند؟ یعنی بعداز آن مجبوریم باتری را به همراه خوددستگاه داخل سطل آشغال بیندازیم؟
لطفا نظرتان رابگویید.

خیلی ممنون

:118::118::118:
08-12-2011 09:04 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #2
RE: سوال برای خرید
معمولا عمر مفید باطری های اینچنینی بسیار خوب می باشد و نیازی به نگرانی وجود ندارد اما اگر این موضوع برای شما مهم است میتوانید با هزینه ای کمتر حدود 60 تومن کمتر دستگاه نوک سری اول را تهیه کنید که باطری ان جدا می باشد فقط چون قسمتی از دستگاه دارای صفحه نمایش رنگی میباشد عمر باطری ان حدود 15 روز شده است از جمله خوبی های این دستگاه دارا بودن مرور گر وب و دارا بودن بلند گو و خروجی هدفون برای پخش موزیک است که در نوک تاچ اینها حذف شده است.
معرفی نوک سری اول
http://forums.ketabkhan.info/showthread.php?tid=18
انباکسینگ نوک سری اول
http://forums.ketabkhan.info/showthread.php?tid=35

در اینکه دستگاه نوک تاچ بهترین کتابخوان 6 اینچی موجود در دنیاست شکی نیست . مشکلاتی که در کتابخوان های 6 اینچی مانند ریز بودن متن فارسی و نبود امکان زوم وجود دارد هنوز در این مدل هم وجود دارد
08-12-2011 09:34 PM
memento mori آفلاین
عضو شده

38
   Aug 2011
ارسال: #3
سلام دوستان !
من عضو جدید هستم .
حقیقتش فردا قصد دارم برم پایتخت و Kindle DX رو بخرم، اما همین یه کم پیش به موردی بر خوردم که اون اطمینان اولیه ام رو کمی تحت اشعاع قرار داد : غیر قابل تعویض بودن باطری توسط خریدار ( این کار رو فقط سرویس پشتیبانی آمازون انجام میده که تو ایران...)
بعد از یه مقدار گشتن به یه سایت برخوردم که آموزش داده چطور یاطری رو خودممون عوض کنیم.
خواستم از دوستان با تجربه خواهش کنم تا اولا ببینن مطلب این لینکی که گذاشتم تا چه حد قابل اطمینان هست و دو اینکه اصولا باطری مخصوص Kindle DX در ایران پیدا میشه ؟!
پیشاپیش ممنونم.
آدرس لینک ذکر شده :

http://www.portatronics.com/guide/Amazon...ement.html
08-24-2011 02:19 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #4
نگرانی زیادی وجود نداره معمولا باطری تا 2 یا 3 سال دوام میاره اما اگه نیاورد تو ایران باتری کیندل رو پیدا نمیکنید مگه اینکه سفارش بدید براتون بخرند بیارن تعویضش هم تو راهنما نشون داده و کار ساده ای هست و امکان پذیر که جای نگرانی نداره و من ندیدم کسی نیازی به این کار پیدا کنه اما اگه احیانا دستگاهتون رو باز کردی و به باطری رسیدی اون سیمکارت رو هم در بیارید یه ایرانسل بندازید ببینید کار میکنه : دی
08-25-2011 03:27 AM
harmonicana آفلاین
کاربر انجمن 2
**

29
   Aug 2011
   0
ارسال: #5
[split] سوال برای خرید
(08-25-2011 03:27 AM)Mohammad نوشته شده توسط:  نگرانی زیادی وجود نداره معمولا باطری تا 2 یا 3 سال دوام میاره اما اگه نیاورد تو ایران باتری کیندل رو پیدا نمیکنید مگه اینکه سفارش بدید براتون بخرند بیارن تعویضش هم تو راهنما نشون داده و کار ساده ای هست و امکان پذیر که جای نگرانی نداره و من ندیدم کسی نیازی به این کار پیدا کنه اما اگه احیانا دستگاهتون رو باز کردی و به باطری رسیدی اون سیمکارت رو هم در بیارید یه ایرانسل بندازید ببینید کار میکنه : دی
یه سوال در مورد باتری برام پیش اومد : اگه از دستگاه زیاد استفاده نکنیم (مثلا روزی یک ساعت) ممکنه به علت فاصله افتادن بین دفعات شارژ باتری ، باتریش زود خراب بشه؟ چون فکر کنم باتری های لیتیومی این طورین که اگر ازشون کم استفاده بشه خراب میشن
08-26-2011 09:32 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #6
خیر باطری های لیتیومی نیازی به استفاده مدام برای افزایش کارایی ندارند اما اگر قبل از اینکه باطری کاملا خالی شود( به 10 درصد برسد) دستگاه را به شارژ بزنید و یا هنگام شارژ اجازه فول شارژ شدن را به دستگاه را ندهید و این کار را بسیار انجام دهید باطری شما یکساله از بین می رود .
08-26-2011 02:41 PM
harmonicana آفلاین
کاربر انجمن 2
**

29
   Aug 2011
   0
ارسال: #7
RE: مشکلات باتری ایبوک ریدر ها
ممنون. یه سوال دیگه در مورد این باتری ها میشه بپرسم: این درسته که میگن نباید گذاشت باتری کاملا (100 درصد) تخلیه بشه ؟ و اگر قبل از تخلیه کامل (مثلا بین 10-0 درصد که شما گفتین) اون رو شارژ کنیم عمرش بیشتر میشه؟
08-26-2011 11:55 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #8
نه این موضوع برای باطری های نسل قبل بود ولی در این نسل جدید فرقی نمیکنه
08-27-2011 03:18 PM
harmonicana آفلاین
کاربر انجمن 2
**

29
   Aug 2011
   0
ارسال: #9
مرسی از راهنماییتون
08-27-2011 07:15 PM
memento mori آفلاین
عضو شده

38
   Aug 2011
ارسال: #10
سلام
دوستانی که kindle dx داشتند با مشکل Defective screen مواجه نشدن تا بحال؟

ممنون
09-03-2011 03:44 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکلات عمومی کتابخوان ها rostamiani 30 7,315 10-23-2015 11:54 PM
آخرین ارسال: sahar03

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS