امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در مورد سونی تی1
نویسنده پیام
zahrahappy64 آفلاین
کاربر انجمن 3
**

60
   Jul 2012
   0
ارسال: #1
پرسش و پاسخ در مورد سونی تی1
لطفا پرسش و پاسخ در مورد ریدر سونی را در اینجا مطرح نمایید.متشکرم
از کسانی که این ریدر را دارند خواهش میکنم بفرمایید که میزان زوم کردن در این ریدر بخصوص پی دی اف های فارسی که فونت ریزی دارند چقدر است؟
08-03-2012 02:01 AM
shimi85 آفلاین
مدیر بخش راهنمایی

334
   Apr 2012
   11
ارسال: #31
RE: پرسش و پاسخ در مورد سونی تی1
حالا اگه نور باشه که صفحه اش خیلی مشکلی نیست...چراغ هم هنوز به دستم نرسیده...ولی خوب گلولایت به نظر من خیلی از چراغ بهتره چون دیگه مجبور نیستی یه چیز اضافه با خودت حمل کنی...
08-13-2012 01:12 AM
aminoo آفلاین
کاربر انجمن 2
**

11
   Aug 2011
   0
ارسال: #32
(08-12-2012 10:16 PM)Arsam1390 نوشته شده توسط:  
aminoo dateline='[url=http://forums.ketabkhan.info/tel:1344752724' نوشته شده توسط:  1344752724[/url]']
سلام
من بدلیل رفت و آمد مداوم با اتوبوس نیاز به ایبوک ریدر دارم. البته قبلا یه بار به فکر افتادم ایبوک ریدر بخرم ولی شیطون گولم زد و تبلت سامسونگ خریدم. نتیجه این شد که بعد از هر 10 دقیقه مطالعه ، تا کمی خسته میشم] یا اینترنت گردی و یا موزیک و... که همون procrastination هست!
به هر حال چون توی اتوبوس معمولا راننده های محترم چراغهای مطالعه بالای سر رو خاموش میکنند، فکر میکنم خرید ایبوک ریدر با چراغ برای من لازمه.ولی قیمت کیف چراغدار خیلی بالا هست

یه مدل چراغ مطالعه مسافرتی چینی هست که چند هزار تومن بیشتر نیست و با گیره به بالای کتاب یا جزوه وصل میشه.ولی باطری ساعتی میخوره که به صرفه نیست. فکر کنم بشه با کمی ابتکار باطری قابل شارژ قلمی جایگزین کرد.کسی نظری نداره؟
یا اصلا چراغ مطالعه مسافرتی به صرفه سراغ ندارید؟

خیلی ممنون از پاسخ جامعتون.
اما بالاخره نفهمیدم چه مدل چراغ مطالعه ای مناسبه؟منظورم چراغی که کارمو راه بندازه و قیمت پایین داشته باشه.میخوام یه حساب کنم ببینم یه سونی با یه چراغ مطالعه ارزون سفارش بدم بهتره یا یه نوک گلو لایت؟ اون مدل چینی سه هزار تومنیه چی بود؟!!
اون مدلهای چراغ usb که مخصوص لپ تاپ هست، میشه به usb ریدر سونی هم وصلش کرد و از برق usb خود ریدر استفاده کرد؟

ببخشید، یه سوال دیگه:
من میخوام از طریق یکی از آشناهام توی سوئد سفارش بدم تا با خودش برام بیاره.با یه جستجو متوجه شدم نوک اصلا فروشگاه فیزیکی توی سوئد نداره.ولی سونی تا دلتون بخواد..پایینترین قیمت سونی هم توی استکهلم 1349 کرون هست که 253000 تومن خودمون میشه.آیا اگه دوستم بخواد برام بخره و بیاره، هزینه دیگه ای براش نداره و واقعا همینقدر پاش در میاد؟ و اگه بخواد اینترنتی نوک گلو لایت رو سفارش بده و در سوئد تحویل بگیره و برام بیاره آیا همون 139 دلاری که ساین بارون نوشته در میاد؟
این قیمتهای انواع ریدر در سوئد هست.آیا انتخاب مناسبتری هم دارم؟
http://www.prisjakt.nu/kategori.php?k=1375

کار من با ریدر فقط پی دی اف لاتین دو ستونه یا تک ستونه و پر از فرمولهای ریاضی طولانی و ماتریسی و...بعضا اسکن شده -و ممکنه حجم کتابها تا 50 مگابایت هم باشه. قابلیت لند اسکیپ و کامنت گذاری هم برام خیلی مهم هست.شارژ باطری یا سرعت و ..مهم نیست. روشنایی صفحه و شباهت به کاغذ هم مهمه

سلام دوست عزيز و زهرا گلي شما هم سلام. با اجازه اساتيد
اين شيطونه انگار مامور ويژه ابليسه در امورات تبلت و ريدر. لامصب سر بزنگاه مخو ميزنه. اين ديگه تجربه مشتركمون شده و همه مون يه سور ازش خورديم ولي خيلي هم بد نشد اگه از اول تبلت نداشته باشين مجبوريد ريدر قوي تري بخرين كه كار هردو شو بكنه و مجبور به انتخاب مدلهي برتر ميشين و بايد برين سراغ بترتيب ارزش نوك سيمپل تاچ ٤٦٠ تومن و سوني تي وان ٥٣٠ و كيندل تاچ هم ٤٦٠ كه كيندل عمرا تو حد واندازه هاي اون دوتا نيست ولي واسه پرهامي اينم قاطيش زديم. جهنم وضرر!!!!
حالت دوم اينه كه از اول تبلت داشته نباشيد !!! يا از دوم تبلت داشته باشيد !! خوب يه ريدر معمول هم كارتو راه ميندازه اگه بتوني از برنامه پرشن رستميان ريفلو ( حال ميكني رستم ! ) كه دوست عزيز و چراغدار مون رستميان اينجا معرفي كرده با هر ريدري تمام متون فارسي رو ريفلو ( منظور از ريفلو بازچيني سطور و تغييرسطر با افزايش وكاهش اندازه فونته و متن از طادر بيرون نميزنه ) كني و بخوني در بحث استفاده از چراغ بين علما اختلافه من ( مثلا منهم از علماهستم ) معتقدم كه اصلا بدليل پرتابل بودن ريدرها واينكه باخودت ممكنه هرجا به اميد مطالعه ببريش و نميدوني چه شرايطي در انتظارته يه راننده چراغو روشن ميكنه يكي نه ! يه جا ميري روشنه يه تقطه عشقت ميكشه ميشيني مياي بخوني ميبيني صفحه تاره ؟! اصلا به نظر حاجيت ريدر بدون چراغ همراه ريدر نيست و نوك تاچ هم چند روز بعد از اون چكامه بود رفت گلو لايتش كرد هي من گفتم بابا بخدا صفحه نوك از سوني تارتره گفتن نه نيست !! گفتم بابا دو ااش جلو من !! خلاصه زورمون نرسيد ولي وقتي نوك گلو لايتو ساخت اونوقت حقانيت تراوشات ملكوتي وجبروتي ذهن حاجيت بر همه مبرهن شد ؟! نوك كه كشكي نميره يه پروژه چند ميلياردي دلاري بزاره رو دست خودش !! الكي كه انگولك نميكنن يه پروژه موفق خوش فروشو !!
پس شك نكن كه حتما چراغ ميخواي و خوبشم ميخواي و حتما با باتري قلمي. باشه كه بصرفه يه سر. اينجا رو رو ببين و به سايت tubuway سفارش بده مشكلي داشتي پيام خصوصي بده در مراحل خريدش راهنماييت كنم.
يه سري هم به پاتوق بچه هاي اهل كتاب بزناينجا. خلافا همه سنگينه كمتراز هشتصد صفحه نميخونيم!!؟؟.
يا حق
08-13-2012 06:34 AM
aminoo آفلاین
کاربر انجمن 2
**

11
   Aug 2011
   0
ارسال: #33
خیلی ممنون از پاسخ جامعتون.
اما بالاخره نفهمیدم چه مدل چراغ مطالعه ای مناسبه؟منظورم چراغی که کارمو راه بندازه و قیمت پایین داشته باشه.میخوام یه حساب کنم ببینم یه سونی با یه چراغ مطالعه ارزون سفارش بدم بهتره یا یه نوک گلو لایت؟ اون مدل چینی سه هزار تومنیه چی بود؟!!
اون مدلهای چراغ usb که مخصوص لپ تاپ هست، میشه به usb ریدر سونی هم وصلش کرد و از برق usb خود ریدر استفاده کرد؟

ببخشید، یه سوال دیگه:
من میخوام از طریق یکی از آشناهام توی سوئد سفارش بدم تا با خودش برام بیاره.با یه جستجو متوجه شدم نوک اصلا فروشگاه فیزیکی توی سوئد نداره.ولی سونی تا دلتون بخواد..پایینترین قیمت سونی هم توی استکهلم 1349 کرون هست که 253000 تومن خودمون میشه.آیا اگه دوستم بخواد برام بخره و بیاره، هزینه دیگه ای براش نداره و واقعا همینقدر پاش در میاد؟ و اگه بخواد اینترنتی نوک گلو لایت رو سفارش بده و در سوئد تحویل بگیره و برام بیاره آیا همون 139 دلاری که ساین بارون نوشته در میاد؟
این قیمتهای انواع ریدر در سوئد هست.آیا انتخاب مناسبتری هم دارم؟
http://www.prisjakt.nu/kategori.php?k=1375

کار من با ریدر فقط پی دی اف لاتین دو ستونه یا تک ستونه و پر از فرمولهای ریاضی طولانی و ماتریسی و...بعضا اسکن شده -و ممکنه حجم کتابها تا 50 مگابایت هم باشه. قابلیت لند اسکیپ و کامنت گذاری هم برام خیلی مهم هست.شارژ باطری یا سرعت و ..مهم نیست. روشنایی صفحه و شباهت به کاغذ هم مهمه
08-13-2012 06:36 AM
shimi85 آفلاین
مدیر بخش راهنمایی

334
   Apr 2012
   11
ارسال: #34
با این تفاصیلی که گفتی و اینکه فایلات دو ستونی هست همون سونی بهترین گزینه هست...نوک فروش خارج از ایالات متحده نداره و اینایی هم که میرسه به دست ما ایرانیا با واسطه هست یعنی شما باید وقتی سفارش میدی تو سایت بارنز یه آدرس داخل آمریکا رو بدی و جنس به اون آدرس فرستاده میشه بعد اون شخص جنس رو برا شما ارسال میکنه...پس باید یه نفر تو آمریکا باشه که سایتهایی مثل توبو وی و ایران دلیور سیستم کاریشون همین طوره...
08-13-2012 09:04 AM
aminoo آفلاین
کاربر انجمن 2
**

11
   Aug 2011
   0
ارسال: #35
(08-13-2012 09:04 AM)shimi85 نوشته شده توسط:  با این تفاصیلی که گفتی و اینکه فایلات دو ستونی هست همون سونی بهترین گزینه هست...نوک فروش خارج از ایالات متحده نداره و اینایی هم که میرسه به دست ما ایرانیا با واسطه هست یعنی شما باید وقتی سفارش میدی تو سایت بارنز یه آدرس داخل آمریکا رو بدی و جنس به اون آدرس فرستاده میشه بعد اون شخص جنس رو برا شما ارسال میکنه...پس باید یه نفر تو آمریکا باشه که سایتهایی مثل توبو وی و ایران دلیور سیستم کاریشون همین طوره...

ممنون. ولی خیلی عجیب هست که نوک فقط به آمریکاییها بفروشه.یعنی حتی فروش اینترنتی هم در اروپا نداره؟!
میشه iriver hd اون مدل دکمه دار رو با سونی مقایسه کنید؟ یعنی ممکنه مزیتی بر سونی داشته باشه؟البته قیافه اش که الحق خیلی بیریخت هست.
ای کاش ریدر سونی پخش ام پی تری و وایرلس هم نداشت. اینجوری آدم مطمئنه که فقط درس میخونه.

و اینکه من در اخبار خوندم سونی ریدرش رو به 129 دلار کاهش داده ولی در سونی استور که تغییری نکرده؟
08-13-2012 10:44 PM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #36
نوک کتابخوان کتابفروشی Barnes & Nobles هست که این کتابفروشی فقط در ایالات متحده فروشگاه و شعبه داره
در نتیجه کتابخوان هم فقط برای فروش در آمریکاست ... البته بعضی از فروشگاه ها در اروپا هم به عنوان واسطه و دلال ، این محصول رو به شکل محدود وارد مکنند

آیریور اچ دی : اولین مسئله رزولیشن صفحه نمایش هست که خوب بر صفحه سونی و نوک ارجحیت داره
ولی هسته اندروید نداره و تا جایی که میدونم تاچ هم نیست

احتمالا سونی t2 که همین روزها معرفی میشه خروجی صدایش حذف شده باشه ... در برابر وایرلس هم باید مقاومت کنید!

قیمت محصولات سونی تا معرفی رسمی t2 معلق است ... به هر حال بهترین قیمت در حال حاضر کمترین قیمت موجود در آمازون هست
08-13-2012 10:55 PM
fanfan آفلاین
همکاران

262
   Jun 2012
   7
ارسال: #37
درباره تعویض باطری ، آیا نوک و سونی باطریش قابل تعویضه؟
چون من میدونم سونی رو میشه باطریش رو تعویض کرد ولی نوک رو نمی دونم.

درود بر مردی که دنیا را تغییر داد. (Steve Jobs)
08-17-2012 01:56 AM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #38
(08-17-2012 01:56 AM)fanfan نوشته شده توسط:  درباره تعویض باطری ، آیا نوک و سونی باطریش قابل تعویضه؟
چون من میدونم سونی رو میشه باطریش رو تعویض کرد ولی نوک رو نمی دونم.
ببین - چیزی که ما ازش به قابل تعویض نام می بریم User replacement هست
یعنی یه در باطری داشته باشه که بازش کنی و باطریش رو عوض کنی
سونی فقط Prs-950 اینجوری بود ... که درب پشتش مثل موبایل باز میشد ( بخشیش )
حتی T1 , T2 هم اینجوری نیستند
اما اگه بحث باز کردن قاب دستگاه و تعویض باطری باشه ... برای همه مدل ها باطری رو به شکل جداگانه میفروشن
چه سونی - چه نوک و چه کوبو و....;)
(آخرین ویرایش در این ارسال: 08-17-2012 10:38 AM، توسط borzeh.)
08-17-2012 10:37 AM
shimi85 آفلاین
مدیر بخش راهنمایی

334
   Apr 2012
   11
ارسال: #39
نوک هم میشه باتریش رو بیرون بیاری و تعویض کنی...خیلی هم راحته...ولی هنوز باتریش نیست تو بازار...
08-17-2012 10:38 AM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #40
(08-17-2012 10:38 AM)shimi85 نوشته شده توسط:  نوک هم میشه باتریش رو بیرون بیاری و تعویض کنی...خیلی هم راحته...ولی هنوز باتریش نیست تو بازار...
من طرفای توپ خونه باطری با تقریبا همین مشخصات پیدا کردم
اما یه مشکل کوچولو بود
نوک تاچ باطریش 6 تا سیم داره ( 2 تا + و 2 تا منفی ) اون دوتای دیگه ماله دماسنجه ( قطع شارژ در دمای بالا )
نمیدونم چجوری میشه همچین چیزی رو کنارش درست کرد که بشه اون باطری رو انداخت

باطری که من دیدم
3.7V 1400mAh بود که یه مقداری آمپرش کمتر بود ... ولی مطمئنم کار نمیکنه ( یه نفر تو XDA انجام داده بود و گفته بود باطری با علامت سوال میاد ) :dunno:

ولی یه مسئله دیگه - با B&N مکاتبه بشه - در ازای دریافت پولش فکر کنم باطری رو بفرستند
08-17-2012 11:31 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فروش کتابخوان سونی t1 صالح 3 891 07-01-2016 09:01 AM
آخرین ارسال: pleiades
  برنامه برای کتابخوان روت شده سونی t-1 sohrab1414 2 1,528 01-03-2014 01:47 PM
آخرین ارسال: Arsam1390
  پرسش و پاسخ در مورد سونی T2 zahrahappy64 35 9,742 05-05-2013 11:31 PM
آخرین ارسال: amin7
  نکات سونی تی 2 Mos.Gh 6 2,325 02-22-2013 12:05 PM
آخرین ارسال: hafez
  بروز مشکل در سونی تی وان auobi 4 1,834 10-22-2012 10:52 AM
  تماس من و پاسخ سونی mahdi36 20 6,020 10-12-2012 11:10 PM
آخرین ارسال: Mohammad
  عکس از دل و روده سونی تی وان fanfan 2 1,956 10-11-2012 10:47 PM
آخرین ارسال: molix666
  خارج شدن از پروژه سونی(از کار افتادن سونی) mathematicap 10 2,497 09-28-2012 06:06 AM
  Hand on از کتاب خوان سونی PRS-T1 saebonic 3 1,275 07-08-2012 02:58 PM
آخرین ارسال: hshsh
  جدیدترین فیلمهای کار با سونی تی وان Arsam1390 0 769 07-04-2012 12:57 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS