نظرسنجی: با مطالعه الکترونیکی موافقید؟ / لطفا در صورت انتخاب گزینه 1 ، گزینه دیگری را همزمان تیک نزنید
مخالفم - هیچ روشی جایگزین مطالعه از روی کاغذ نشده و نخواهد شد
موافقم ، اما همه نوع کتابی در دسترس نیست
موافقم ، اما بعضا قیمت کتبی که رسما فروخته میشود با کتب واقعی تفاوت چندانی ندارد ؛ با این حال نمیتوان دست دوم آن را فروخت
موافقم ، اما هنوز روش مناسبی برای فروش و جلوگیری از کپی غیرقانونی این کتب اندیشیده نشده است
موافقم ، اما نیازمند هزینه مجزا برای دستگاه یا دستگاه هایی است که هنوز نتوانسته اند کیفیت مطالعه از روی کاغذ را جایگزین باشند
موافقم ، به نظر ، همین الان هم همه چیز برای مطالعه الکترونیکی مناسب و مساعد است
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزان علاقه مردم به کتب الکترونیکی June 2012
نویسنده پیام
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #1
میزان علاقه مردم به کتب الکترونیکی June 2012
از چندی پیش کنجکاو شده بودم بدانم که همینقدر که در ایران به دلیل نبود کتب مناسب برای مطالعه ، استفاده از وسایل الکترونیکی جهت کتابخواندن ، فقیر و در سطح پایین است ؛ آیا در بقیه نقاط جهان ، عکس این قضیه صادق است و به قولی اکثر مردم تمایل دارند کتب الکترونیکی مطالعه کنند؟البته این یک قضیه نسبی است و دو دیدگاه بزرگ را در برداردعده ای که هنوز بو و رنگ کاغذ چاپ شده را دوست دارندو عده ای که دست دوستی به سوی مطالعه الکترونیکی دراز کرده اند ...اما همین گروه دوم نیز مخالفانی را در بر داردآنهایی که اعتقاد دارند ؛ هنوز این صنعت پانگرفته ؛ چرا که
1- همه نوع کتابی در دسترس نیست
2- بعضا قیمت کتبی که رسما فروخته میشود با کتب واقعی تفاوت چندانی ندارد ؛ با این حال نمیتوان دست دوم آن را فروخت
3- هنوز روش مناسبی برای فروش و جلوگیری از کپی غیرقانونی این کتب اندیشیده نشده است
4- نیازمند هزینه مجزا برای دستگاه یا دستگاه هایی است که هنوز نتوانسته اند کیفیت مطالعه از روی کاغذ را جایگزین باشند...

ضمن ارائه آخرین مطالعه آماری در این زمینه که توسط سایت Spectos به عمل آمده است
[تصویر:  edgds0axgocqqtmn1phr_thumb.gif]

بیایید در یک جامعه آماری کوچک ، یعنی همین فروم ، ببینیم در جامعه دوستداران کتب الکترونیک ایران ، کدام دیدگاه در موضع اکثریت قرار دارد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: 07-27-2012 05:36 PM، توسط borzeh.)
07-27-2012 05:29 PM
fanfan آفلاین
همکاران

262
   Jun 2012
   7
ارسال: #2
RE: میزان علاقه مردم به کتب الکترونیکی June 2012
کاش کتابخوان الکترونیکی بسازند که بوی کاغذ بده.
اونم بوی کاغذ کاهی یا آ چهار

درود بر مردی که دنیا را تغییر داد. (Steve Jobs)
07-27-2012 06:15 PM
Takesh غایب
...::: کلانتر محل :::...

604
   Jan 2012
   21
ارسال: #3
(07-27-2012 06:15 PM)fanfan نوشته شده توسط:  کاش کتابخوان الکترونیکی بسازند که بوی کاغذ بده.
اگه یه حرف درست تو عمرت زده باشی همینه
07-27-2012 07:36 PM
آرش سلمان یزدی آفلاین
عضو تیم

236
   Jun 2012
   4
ارسال: #4
(07-27-2012 07:36 PM)Takesh نوشته شده توسط:  
(07-27-2012 06:15 PM)fanfan نوشته شده توسط:  کاش کتابخوان الکترونیکی بسازند که بوی کاغذ بده.
اگه یه حرف درست تو عمرت زده باشی همینه
آی گفتی!:118:
اما جدا تنها مشکل من با ایبوک اینه که هرچقدرم با دستگاه خوب و عالیی مثل نوک:6f428754_2: بخونمش(شک نکن فانفانک اینو برای در آوردن لج خودت نوشتم:63_1:) بازم عین خوندنش از روی کاغذ نمیشه! فکر کنم وزن یه کتاب 700 صفحه رو تو دستت حس میکنی و هی با شوق و عطش ورق میزنی میری جلو:heart::6f428754_2:
ایراد اصلی ایبوک همینه!

• کسی که چیزی را می شکند تا در یابد آن چیز چیست،پای را از طریقه ی حکمت بیرون نهاده!

• نومیدی از آن کسانی است که فرجام کار را بی هیچ تردید می بینند.
كتابخوانهای فعلي من: یک فروند نوك تاچ روت شده با پرشيانوک٢!
كتب درحال مطالعه:
زیادن...
07-27-2012 09:25 PM
fanfan آفلاین
همکاران

262
   Jun 2012
   7
ارسال: #5
انصافا دستگاه نوک عالی نیست که نوشتی. خوب رو قبول دارم ولی دیگه قرار نشد خالی بندی کنید. ما میخواهیم یه دستگاهی باشه که سبک باشه اونوقت شما از کتاب 700 صفحه ای تعریف میکنی

07-28-2012 04:35 AM
tow6002 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

26
   Apr 2012
   0
ارسال: #6
خب مثلا یکی از جاهایی که پیشرو تو نشر کتابهای فارسی شده نشر ناکجاست . برای حل مشکل فارسی خوندن تو کتابخونها کتابهای pdf رو با فونت درشت و مناسب دستگاهها منتشر کرده . و یه راهی هم برای خرید از داخل ایران گذاشته. ولی اولا تنوع موضوعی و حوزه ای که توش کار میکنند اصلا جوابگوی همه نیست ثانیا به قیمتهاش که نگاه کنیم مساوی یا بعضی هاشون یک کم بیشتر از نسخهء کاغذی همون کتاب هست . تنها سودی که این نشر داره دسترسی به کتابهایی هست که به هر نحو اجازه چاپ توی ایران رو بدست نمیارن . و این شاید تنها فایدهء کتاب الکترونیکی باشه فعلا برای ما تو ایران. بدون اینکه اجحافی هم از بابت مالی به حق نویسنده ها شده باشه.

بعدش هم کی گفته کتابخوان ها جای کاغذ رو نمی گیرن؟ الان محدودیت دستگاهها و همینطور هم محتوا برای کتابخوان ها اینقدر زیاده که اصلا قضاوت در اینباره درست نیست . من که فکر میکنم اگر محدودیت زبان فارسی نداشته باشن دستگاهها ، خوندن روی کتابخوان خیلی هم لذت داره :) قضاوت در اینباره رو باید گذاشت برای بعد از رفع موانع و محدودیتها
07-28-2012 03:14 PM
fanfan آفلاین
همکاران

262
   Jun 2012
   7
ارسال: #7
(07-28-2012 03:14 PM)tow6002 نوشته شده توسط:  بعدش هم کی گفته کتابخوان ها جای کاغذ رو نمی گیرن؟ الان محدودیت دستگاهها و همینطور هم محتوا برای کتابخوان ها اینقدر زیاده که اصلا قضاوت در اینباره درست نیست . من که فکر میکنم اگر محدودیت زبان فارسی نداشته باشن دستگاهها ، خوندن روی کتابخوان خیلی هم لذت داره :) قضاوت در اینباره رو باید گذاشت برای بعد از رفع موانع و محدودیتها

کاملا موافقم ، تو دنیای جدید کلا کتاب کاغذی برچیده خواهد شد و به احتمال زیاد تا 3 سال دیگر این حادثه میمون رخ می نماید تا شاهد قطع بیشتر درختان نباشیم

(آخرین ویرایش در این ارسال: 08-05-2012 05:00 PM، توسط Arsam1390.)
07-28-2012 03:55 PM
setare01 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   Jun 2014
   0
ارسال: #8
خیلی عالی میشه اگر بشه، هم از زمانت درست استفاده میکنی هم کلی چیز یاد میگیری و هم اینکه دیگه اینقدر کاغذ استفاده نمی شه و کلی به محیط زیست هم کمک میشه...
06-22-2014 02:41 PM
ندا مرادی آفلاین
Banned

4
   Oct 2017
ارسال: #9
موافقم. خوبه همه جا خیلی راحت به کتابها بتونیم دسترسی داشته باشیم.
11-28-2017 12:43 PM
ندا مرادی آفلاین
Banned

4
   Oct 2017
ارسال: #10
(07-28-2012 03:14 PM)undefined نوشته شده توسط:  بعدش هم کی گفته کتابخوان ها جای کاغذ رو نمی گیرن؟ 
منم با صحبت شما موافقم و امیدوارم روزی برسه که کمتر شاهد قطع شدن درختان باشیم
11-28-2017 12:45 PM

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (1 کاربر):
hshsh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS