امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد صفحه نمایش نوک و سونی و روت این دو
نویسنده پیام
عبدالمجیدمعینی آفلاین
کاربر انجمن 2
**

15
   Jul 2012
   0
ارسال: #1
در مورد صفحه نمایش نوک و سونی و روت این دو
در مورد صفحه نمایش نوک و سونی و روت این د1.من در مجتمع پایتخت صفحه روشن PRS T1 , NOOK TOUCH رو دیدم به نظرم صفحه نوک به کاغذ شبیه تر و واقعی تر بود میخواستم نظر شما را بدونم ؟
2. در مورد عمر باتری ای دو دستگاه بعد از روت کردن برای این دو دستگاه برای وقتی که حد اقل برنامه ها نصب باشه مثلا وقتی فقط زوم روی PDF و افقی کردن نصب باشه لطفا بگین عمر باتری کدومشون بیشتره
وعمر باتری نوک وسونی چقدر میشه؟
3.و وقتی با سیستم عامل پیش فرض وارد میشویم باز هم عمر باتری کم میشه؟
07-19-2012 08:34 AM
Takesh غایب
...::: کلانتر محل :::...

604
   Jan 2012
   21
ارسال: #11
RE: در مورد صفحه نمایش نوک و سونی و روت این دو
(07-23-2012 10:03 PM)fanfan نوشته شده توسط:  نوک چشم رو اذیت میکنه
علتش همینه که سونی شدت سیاهی رو کم کرده
خواهش میکنم، اصلا، صحبت نکنید!!!!!!
07-24-2012 10:22 PM
Arsam1390 آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

854
   Nov 2011
   33
ارسال: #12
[='Arsam1390' pid='5606' dateline='1342671922']
محيط نوك كمي تيره تره و سوني كمي سفيدتر و اينها به سليقه شركت سازنده برميگرده والبته وهدف گرفتن موج خاصي از مشتريان  است وامكانات وتلقي لونه از اين امكانات
عمر باتري نوك بيشتر از سوني تا دوبرابره ولي  پس از روت  هر ريدري بسته به محيط روت و وسعتش   باتري كاهش چشمگيري ميكنه
وسعت روت منظورم اينه كه مثلا من تا بحال سه بار تي وانمو روت كردم وهر بار با يك مجموعه ، الان روت با محيط ١٣/٨ مگ  داريم با محيط ٦٧ مگ هك داريم ولي هر
روت باتري را تا نصف كم ميكند وهرچه برنامه بيشتر باتري كاهشش بيشتر وبعضي برنامه ها بيشتر از انتظار كه معمولا موقع نصب اين اطلاعات داده ميشه
[/quote]
خیلی ممنونم دکتر از راهنماییتون  

نوک چشم کمتر اذیت نمیکنه؟یا برای مطالعه ی طولانی تر بهتر نیست؟
واینکه آیا میشه بعد روت کردن دستگاه رو کلا ریست کرد تاباتری مثل حالت اولیه بشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

[/quote]

من بيشتر ازهمه ميتونم جواب سوالتون رو بدم و دوستان  مثل فانفان عزيز كه روششو نمي پسندم و هر ديوايسي نكات برتري ونقص خاص خودشو داره و اگر هم شركتي بتونه همه نكات مثبت رو در دستگاهش فراهم كنه هيچوقت اينكارو نميكنه چون هم قيمت بيدليل بالا ميره وهم مدلهاي ديگه رو دستشون باد ميكنه 
صفحه نمايش  ايندو تفاوت محسوسي در يادگيري ويا خستگي نداره و هردو طبق تطبيق و مقايسه اي كه من با كليات چشم پزشكي ووگان كه الان مرجع آزمون بورد و دستياريه  با هردو سايت سوني و ب&ن كردم در محدوده ورنج پذيرشند وتفاوت همانطور كه گفتم به سليقه شركت سازنده، سليقه طراحان ، بازخورد نظرات مخاطبين، پاسخ به فاكتورهاي افزايش فروش و از اين اباطيل است دراينكه صفحه سوني روشنتره هيچ شكي نكنيد وصفحه نوك تيره تر ولي تنها تفاوتي كه من درك كردم  نياز به نور هنگام مطالعه است كه من در فضاي عادي اطاق با فلورسنت يا التهابي شايد بتونم با سوني بخونم ولي با نوك فقط زير چراغ نزديكتر يا مطالعه
ولي لذت  خوندنشون.  هيچ كدومتون  حالي كه من با اين ديوايسها دارم نداريد حتي برزو ورستميان كه قبلا تي وان داشتند چون توامان نداشتند من مثل پدري  ام كه دوپسربچه شيطونش رو دوست داره مثل آرسس وآبتين خودم  ميمونند كه مثل پدري هر دو را دوست دارم و هيچكدامشان  كامل نيستند وگرنه من اون يكي رو رد ميكردم  والان همه فايلهامو با هردوشون ميخونم محمد قبلا ميگفت مونتانو بهترين ريدر pdfاست حقيقتش  از اين حرفش تعجب ميكردم ولي وقتي كار باهاشو ياد گرفتم تصديق ميكنم كه منتانو بهترين ريدر واسهpdfاست
و سليقه ومتون  مورد مطالعه و پاره اي از اين دست عوامل تعيين كننده اندولي البته نوك روت شده چون نوك بدون روت مثل جسم بيروح است و جسارت وشجاعتش پس ازروت است كه خود را مينماياند ولي سوني پس از روت  آنچنان دستاورد شگرفي ندارد و جز يكي دوريدر نثل درويد- كه چنان آش دهن سوزي هم نيست وحسنش فقط افزايش زوم است باتري را كه پيش از روت برابر بانوك بود نيز از دست ميدهد وجز براي سرگرمي  بهتراست روت نكنيد چون الحق والانصاف محيط سوني آك از هر ريدري سر است واگر نبود  حسين شهيدي وشاهكارش كه نوك وحشي را براي زبان فارسي تجهيز كرد نوك بسيار ضعيف بود البته براي كاربر فارسي زبان. سادگي حقارت بار نوك را حسين با رداي پرشيا نوك ميپوشاند 
ولي در مجموع نوك رفرش بسيار كمتري دارد وسرعت كمي البته كمي بيشتر كه من زياد حسش نكردم وباتري بهتري ولي اگر هردو روت باشند برابرند سخت افزار نوك قويتر و برنامه پذيرتراست وقدرت بهتري در اجراي برنامه هاي نصب شده دارد و محيطپيشفرض سوني براي اضافه كردن برنامه پس از روت فقط چند مگابايت ١٠ تاهم كمتر است ولي محيط سوني و رابط كاربريش بهتر است وامكانات پيشفرض  بسياربسياربهتر. وعواملي مثل بروسر توانا  و ديكشنري بسياركاربردي ت و دم دست تر وامكان خريد با رجيستر با هيلترشكن - كه من براي اولين بار ٧ كتاب رايگان ازش دانلود كردم  وامكان دريافتكتب گوگل براحتي و اگر باadobe id اون راauthorized كنيد انوقت به مجموعه عظيم كتب public library  دست ميابيد 
ولي سوني شيكتر جلف تر است زيبايي زننده اي دارد  ولي واقعا خوشگلتراست وتنوع رنگ دارد  و مهمترين برتريش توانايي اجراي فايلهاي صوتي وامكان مطالعه و شنيدن كتب صوتي است ودر حال  رانندگي خيلي بدرد بخور وكارا علاوه بر اينكه. نسخهوآندروييدش ٢/٢/١ است ونوك٢/٢ است  اگر جواب گرفتيد  خوب اگر سوال داشتيدباز درخدمنتونم

مدير انجمن سوني
مدير ومؤسس كتابخوانان جوان
(آخرین ویرایش در این ارسال: 07-25-2012 03:31 AM، توسط Arsam1390.)
07-25-2012 03:14 AM
fanfan آفلاین
همکاران

262
   Jun 2012
   7
ارسال: #13
آقای دکتر
به نظر شما بالاخره لذت خوندن با سونی بهتره یا نوک؟
یعنی صفحه نوک برای شما جذابیت داره یا سونی؟
بعدش هم اینکه نوک روت شده رو بیشتر می پسندید یا سونی روت نشده رو؟؟
این لینک رو هم ببینید
http://forums.ketabkhan.info/showthread.php?tid=489

درود بر مردی که دنیا را تغییر داد. (Steve Jobs)
(آخرین ویرایش در این ارسال: 07-25-2012 09:05 PM، توسط fanfan.)
07-25-2012 04:43 AM
shimi85 آفلاین
مدیر بخش راهنمایی

334
   Apr 2012
   11
ارسال: #14
بنده ی خدا دکتر چقد ریویو باید بنویسه....دیگه شده یکی از منتقدین مطرح و جهانی در امر کتابخوان...
07-25-2012 08:44 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  صفحه کیندل تاچ یا پیپروایت ؟؟؟ rostamiani 11 1,969 08-14-2016 11:46 PM
آخرین ارسال: arminkshz
  نوک یا سونی مسئله اینست !؟ borzeh 16 3,597 08-06-2012 03:29 AM
آخرین ارسال: fanfan
  مقایسه نوک تاچ و سونی تی وان (فارسی) rostamiani 3 1,713 07-24-2012 10:03 PM
آخرین ارسال: fanfan
  مزایا و مشکلات نوک تاچ و سونی T1 rostamiani 16 3,720 07-19-2012 10:16 PM
آخرین ارسال: Takesh
  نظر سنجی در مورد بهترین کتابخوان mohammad.nt 25 6,835 07-15-2012 05:06 PM