امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی ویژه کتابخوان Kobo Aura H2O
نویسنده پیام
barobach_so آفلاین
عضو تیم

446
   Nov 2011
   27
ارسال: #1
بررسی ویژه کتابخوان Kobo Aura H2O
سلام
یک کتابخوان Kobo Aura H2O  بدست من رسیده که می خوام بررسی تخصصی برای اینجا ازش بزارم. عکس ها رو الآن نمی تونم بزارم و بعد حتما آپدیت می کنم.
اطلاعات فنی این کتابخوان مطابق سایت کوبو به شرح زیر است:
Kobo Aura H2O Technical Specs
Waterproofing IP certified, can be immersed for up to 30 minutes in up to 1 meter of water with port cover closed
Display Extra-large 6.8” Carta E Ink HD touchscreen with high, tablet-grade resolution of 1430 x 1080, 265 dpi
Device Size  179 x 129 x 9.7 mm
Weight 233 g
Connectivity Wi Fi 802.11 b/g/n and Micro USB
Processor 1 GHz
Light Built-in ComfortLight technology with micro-thin coating for durability and even light distribution
Buttons Power on/off
Storage 4 GB
Option to expand up to 32 GB with a micro SD card
Battery Up to 2 months*
Colours Black
Content over 4 million of the best titles the world has to offer in books, comics and kids' titles.
Reading Life Kobo's exclusive reading experience. Read. Collect. Discover. Share.
TypeGenius 10 fonts, 24 sizes, exclusive weight and sharpness settings
Kobo Picks Personal recommendations based on your feedback and interests
Advanced Reading Notes, highlighting, dictionary, and bookmarks
Beyond the Book Dive deeper into what you're reading by tapping on highlighted words to discover related books, authors, articles, and more
Kobo Collections Pre-curated bundles of related authors, eBooks, and articles based around a theme
Stats and awards Learn more about yourself as a Reader and track your progress through books with reading stats. Enjoy spontaneous reading awards just for reading
Sharing Share your favourite passages, quotes, and books to Facebook Timeline
Games Chess and Sudoku
Web browsing Web browser
Supports file formats eBooks: EPUB, EPUB3, PDF, and MOBI
Images: JPEG, GIF, PNG, BMP and TIFF
Text: TXT, HTML, XHTML, and RTF
Comic Books: CBZ and CBR
Supports ePub and Adobe DRM. Read books borrowed from your public library.
Kobo Apps Free Kobo apps for Mac and PC, Apple, Android, Blackberry 10, Windows 8 smartphones, and tablets. Your Kobo eBooks are stored safely in the cloud; retrieve them at any time. Your bookmarks and more are seamlessly synced across all your Kobo eReading apps and devices.
Languages English, French, German, Spanish, Dutch, Japanese, Italian and Portuguese
Setup Set-up Kobo Aura H2O in just a few simple steps from your computer or directly from your Kobo Aura H2O using Wi Fi

اما تجربه شخصی من به ای شرحه:
من قبلا سونی T1  و T2 داشتم و مدتی  PW نسل یک دوستم دستم بوده که به نسبت اونا مقایسه می کنم.

جعبه و بسته بندی:
کتابخوان داخل جعبه ای به شکل زیر که بخشی از اطلاعات فنی رو پشت جعبه نوشته قرار داشت. ( عکس )
داخل جعبه کوبو شامل کتابخوان، کابل اتصال Micro USB ، دفترچه راهنما و یک پارچه کوچک برای نظافت و خشک کردن دستگاه بود
[تصویر:  do.php?img=1247]
[تصویر:  do.php?img=1249]

شکل و مشخصات فیزیکی دستگاه:
اندازه دستگاه 18/2 در 13/2 سانتی متر با ضخامت 1/2 سانتی متر است و عکس اونو در مقایسه با کاغذ A4  ببینید.
[تصویر:  do.php?img=1250]
صفحه کتابخوان 6/8 اینچ معادل 17/3 سانتی متر قطر داره. اندازه اون از کتابخوان های دیگه که معمولا 6 اینچ اند قدری بزرگتره.
کلا دستگاه قدری مربعی تره اما خوش دسته. وزنش هم کمی بیشتره که البته هیچ اذیت کننده نیست.
لوگو Kobo  زیر صفحه نمایش و پشت دستگاه حک شده و لوگو Rakuten شرکت سازنده هم در پشت دستگاه دیده میشه.
[تصویر:  do.php?img=1258]
جنس بدنه از پلی کربنه که اثر انگشت و چربی رو نگه میداره اما به نسبت پلاستیک ( مثل سونی ) این مزیت رو داره که نور رو منعکس نمی کنه.
روی دستگاه فقط یک دکمه روشن و خاموش در قسمت بالای صفحه هست که البته به نظر من نداشتن دکمه فیزیکی برای تعویض صفحه عیب محسوب میشه و سونی تا آخرین مدل خود این دکمه ها رو حفظ کرد. شاید علت نبود دکمه ضد آب بودن این کتابخوان باشه نمی دونم.
در قسمت پایین و زیر دستگاته درپوش پورت ها قرار داره که برای استفاده زیر آب از کتابخوان تاکید شده حتما بسته باشد.
زیر این درپوش Slot  حافظه، پورت Micro USB و دکمه reset  قرار داره.
[تصویر:  do.php?img=1260]
این کتابخوان از استاندارد IP67  استفاده میکنه که ضد آب هست و ادعا می کنه که تا 30 دقیقه در عمق 1 متری آب مورد تست قرار گرفته. تاکید شده حتما بعد از بیرون آمدن از آب خوب صفحه پاک بشه.
همینجا بگم که اگه شما بد صفحه رو تاچ کنید یا دو انگشتی اینکارو بکنید ( در حالت خشک ) پیغامی مبنی بر خشک کردن کامل صفحه ظاهر میشه که گاهی اعصاب خورد کنه.

صفحه نمایش و نور:
صفحه نمایش این دستگاه 1430*1080 پیکسل با 265 dpi  است برای اندازه صفحه بسیار مناسبه و تصویر واضحی رو در اختیار شما میزاره. Front light  کتابخوان بسیار قوی هست ( عکس ). به نظر من از PW  بهتره و حالت خاموشی مطلق رو هم داره که دیگه هیچ اثری از نور دیده نمیشه. دکمه فیزیکی برای کم و زیاد کردن نور نداره ( برخلاف Kobo Aura HD ) 
[تصویر:  do.php?img=1267]
[تصویر:  do.php?img=1266]

ازاونجا که نمی زاره بیش از 10 تصویر در هر ارسال باشه مجبورم بقیه رو در پست های بعدی بنویسم
(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-17-2014 09:13 AM، توسط barobach_so.)
12-12-2014 12:49 PM
barobach_so آفلاین
عضو تیم

446
   Nov 2011
   27
ارسال: #21
RE: بررسی ویژه کتابخوان Kobo Aura H2O
(04-26-2015 11:53 PM)aligholi نوشته شده توسط:  سلام

من بالاخره بعد از چند روز تونستم به حالت ایده آلم خیلی نزدیک بشم.
گرچه اذیت شدم ولی ارزشش رو داشت. kobo واقعا عالیه!
آخرش مجبور شدم advboot رو نصب کنم. به نظر میاد از همه لانچرهاش آسونتر و شیک تره.
البته قبل از نصب لانچر هم پچ هایی که زحمتش رو کشیده بودید رو انجام دادم.
الان دیگه همه چیز عالیه فقط هر کاری کردم هنوز قلق wifi دستم نیومده که ایشالا اونم درست بشه.

بازم ممنون
سلام

خواهش می کنم
آره کوبو به حالت بهینه اش که برسه واقعا عالیه

اگر تونستی در مورد Advboot تو انجمن بنویس و چندتا عکس هم از لانچرش بزار

در موزد wifi  ، هارد ریست رو امتحان کردی ؟ البته تغییراتت رو بر می گردونه ولی شاید درستش کنه

اگر فریمورت 3.12.1 هست اینجا فریمور 3.13.1 هم گذاشتم ( البته خودم نصب نکردم ) ولی شاید مشکل وای فایت رو حل کنه
04-27-2015 12:22 AM
aligholi آفلاین
کاربر انجمن 2
**

15
   Mar 2013
   1
ارسال: #22
ممنون
چشم در اولین فرصت قصد دارم این کارو بکنم

در مورد wifi هم واقعا نمی دونم دیگه مشکل چیه چند بار هم reset factory کردم ولی فایده نداشته.
تو اینترنت که میگشتم چند نفر دیگه هم این مشکل رو داشتند. فعلا که خیلی کم اتفاق میافته که وصل بشه.
 بعضی از wifi ها رو اصلا تشخیص هم نمیده چه برسه که وصل بشه! pocket برای من خیلی مهم بود!33 ولی راضیم!3
البته تو koreader همیشه خیلی راحت وصل میشه ولی فایده ای نداره!

این مشکل از firmware 3 به بعد دیده شده و هنوز اصلاح نشده فکر نکنم با 3.13 هم اصلاح بشه. نمیدونم اگه firmware رو آپدیت کنمadvboot میپره یا نه چون موقع پچ کردن advboot خراب شد مجبور شدم دوباره ریست کارخونه ای بکنم.
فعلا دارم از کتاب خوندن لذت میبرم!!!25
04-28-2015 11:48 PM
aligholi آفلاین
کاربر انجمن 2
**

15
   Mar 2013
   1
ارسال: #23
سلام

اولا فهمیدم مشکل wifi چی بود و بالاخره درست شد.36

یکی گفته بود که علت وصل نشدن به اینترنت اینه که اتصال به اینترنت رو با یه سایت خاصی تشخیص میده و شواهد هم همچین چیزی رو نشون میداد چون تو koreader مشکلی با wifi نداشتم.
بعدش رفتم یکم تو فایل ها گشتم دیدم به فایل config مشکوک هست.
توش لیست های مختلفی از سایت های کوبو رو نوشته بود تو قسمت onestore اش هرچی لینک بود تبدیل کردم به google.com و دستگاه رو ریست کردم.
وقتی دستگاه بالا اومد کل اون قسمت one store رو از تو فایل کانفیگ برداشته بود و دیگه wifi خیلی خوب کار می کرد!!
الان دارم با pocket حال میکنم!!6

نحوه نصب advboot رو هم توضیح دادم:
http://forums.ketabkhan.info/showthread....6915137397
04-30-2015 10:00 PM
barobach_so آفلاین
عضو تیم

446
   Nov 2011
   27
ارسال: #24
سلام

هرچند مشکل بالا حل شد همون موقع و جای درستش هم این تاپیک نیست ولی چون بحثش مطرح شده اینجا میگم

منم به مشکل بالا برخورد کردم که با راه بالا درست نشد بعد از گشتن بسیار این فایل رو پیدا کردم که بعد از اکسترکت فایل KoboRoot.tgz رو باید به فولدر kobo. منتقل کنید و تنظیمات وفایفایتون رو ریست می کنه

به عنوان آخرین راه حل قبل از factory reset . 

از کد زیر استفاده می کنه در فایل مسیر /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicsnt.conf

ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
update_config=1

دانلود

کسانی که فقط مشکل سینک کردن و آپدیت شدن با اینترنت رو دارند هم می تونن فایل affiliate.conf رو با ادیتور باز کنند و affiliate= رو به bestbuyCA  تغییر بدید

[General]
affiliate=BestBuyCA

(آخرین ویرایش در این ارسال: 07-08-2015 12:32 AM، توسط barobach_so.)
07-08-2015 12:26 AM
vahidma71 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

2
   Sep 2015
   0
ارسال: #25
سلام دوستان.من تا حالا کتاب خوان نداشتم ولی الان خیلی ترقیب شدم یکی بگیرم و بین مدل های موجود از کوبو خوشم اومد... اما هنوز مرددم..نمیدونم برای من تازه کار خوبه یا نه...میخواستم بدونم که پیشنهاد خودتون چیه؟ همین auro h2o خوبه یا برم سراغ مدل های آمازون مثل paperwhite ؟ کدومشون برای کتاب های فارسی بهترن؟ ممنون میشم کمکم کنید :)
09-23-2015 09:51 PM
barobach_so آفلاین
عضو تیم

446
   Nov 2011
   27
ارسال: #26
(09-23-2015 09:51 PM)vahidma71 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.من تا حالا کتاب خوان نداشتم ولی الان خیلی ترقیب شدم یکی بگیرم و بین مدل های موجود از کوبو خوشم اومد... اما هنوز مرددم..نمیدونم برای من تازه کار خوبه یا نه...میخواستم بدونم که پیشنهاد خودتون چیه؟ همین auro h2o خوبه یا برم سراغ مدل های آمازون مثل paperwhite ؟ کدومشون برای کتاب های فارسی بهترن؟ ممنون میشم کمکم کنید :)
سلام
ما نیاز و سطح دانش شما رو نمیشناسیم که پیشنهادی بدیم اما به زبان ساده بگم : بصورت کلی کتابخوان ها همه بدون دستکاری و هک مشابه همدیگه عمل می کنن و با اینکه فارسی رو میخونن ولی امکانات کمتری نسبت به متون انگلیسی در اختیار میزارن ولی بعضی مدل ها رو میشه به نوعی دستکاری و تغییر داد و تفاوت توی نحوه هک و پچ کردنشونه که امکاناتی رو اضافه می کنه

کوبو و کیندل هردو قابلیت هایی تو زمینه پچ شدن دارن  ( برنامه های دوکان و کوریدر برای کیندل و کوریدر و کولریدر برای کوبو ) دیگه بین اینا باید خودت تحقیق و انتخاب کنی
سوالات در مورد کیندل هم تو بخش آمازون انجمن بپرسی کسانی که بلدن پاسخ می دن
09-24-2015 02:17 AM
vahidma71 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

2
   Sep 2015
   0
ارسال: #27
(09-24-2015 02:17 AM)barobach_so نوشته شده توسط:  
(09-23-2015 09:51 PM)vahidma71 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.من تا حالا کتاب خوان نداشتم ولی الان خیلی ترقیب شدم یکی بگیرم و بین مدل های موجود از کوبو خوشم اومد... اما هنوز مرددم..نمیدونم برای من تازه کار خوبه یا نه...میخواستم بدونم که پیشنهاد خودتون چیه؟ همین auro h2o خوبه یا برم سراغ مدل های آمازون مثل paperwhite ؟ کدومشون برای کتاب های فارسی بهترن؟ ممنون میشم کمکم کنید :)
سلام
ما نیاز و سطح دانش شما رو نمیشناسیم که پیشنهادی بدیم اما به زبان ساده بگم : بصورت کلی کتابخوان ها همه بدون دستکاری و هک مشابه همدیگه عمل می کنن و با اینکه فارسی رو میخونن ولی امکانات کمتری نسبت به متون انگلیسی در اختیار میزارن ولی بعضی مدل ها رو میشه به نوعی دستکاری و تغییر داد و تفاوت توی نحوه هک و پچ کردنشونه که امکاناتی رو اضافه می کنه

کوبو و کیندل هردو قابلیت هایی تو زمینه پچ شدن دارن  ( برنامه های دوکان و کوریدر برای کیندل و کوریدر و کولریدر برای کوبو ) دیگه بین اینا باید خودت تحقیق و انتخاب کنی
سوالات در مورد کیندل هم تو بخش آمازون انجمن بپرسی کسانی که بلدن پاسخ می دن
ممنونم از پاسختون...البته سوال من بیشتر اینه که کدوم محدودیت بیشتری برای کاربر ایجاد میکنه و کدوم کار کردن باهاش برای متون فارسی راحتتره؟
اطلاعات منم در حد صفره.اصلا تاحالا این کتاب خوان های کوبو یا کیندل از نزدیک ندیدم
09-24-2015 01:04 PM
barobach_so آفلاین
عضو تیم

446
   Nov 2011
   27
ارسال: #28
(09-24-2015 01:04 PM)vahidma71 نوشته شده توسط:  ممنونم از پاسختون...البته سوال من بیشتر اینه که کدوم محدودیت بیشتری برای کاربر ایجاد میکنه و کدوم کار کردن باهاش برای متون فارسی راحتتره؟
اطلاعات منم در حد صفره.اصلا تاحالا این کتاب خوان های کوبو یا کیندل از نزدیک ندیدم
بصورت پچ نشده هردو برای متون فارسی محدودیت مشابهی دارن .
برای پچ شدن هم بعضی ورژن های کیندل ( نسخه های آخر فریمور)  بیشتر طول می کشه تا پچ بشن
شما تو همین انجمن بیشتر بخون فروم ها رو متوجه میشی

مفاهیم ریفلو reflow ، کو ریدر Koreader و دوکان رو جست و جو کن بخون
09-24-2015 05:14 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی قابلیت های PDF در کتابخوان Onyx Boox M96 Universe rostamiani 17 4,336 11-28-2016 10:11 PM
آخرین ارسال: Andromeda
  بررسی ویژه کتابخوان BOYUE T61 از ketabkhan.info ft.parham 31 5,310 10-17-2016 10:49 AM
آخرین ارسال: sd21548

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS