امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی ویژه کتابخوان BOYUE T61 از ketabkhan.info
نویسنده پیام
ft.parham آفلاین
مدیر سایت

871
   Dec 2011
   83
ارسال: #1
بررسی ویژه کتابخوان BOYUE T61 از ketabkhan.info
بالاخره انتظارها به پایان رسید و با بررسی جنگجوی جویای نام از سرزمین چشم بادامی های پر تلاش در خدمت شما هستیم. تا پیش از این کمتر اتفاق افتاده بود که کتابخوانی معرفی شود و این چنین نظر مخاطبین کتابخوان ها را به خود جلب کند. BOYUE T61  تازه از راه رسیده توانست نگاه ها را متوجه حضورش کند. چنان که از زمان معرفی اش در انجمن خودمان گفت و گویی اساسی بر سرش به راه افتاد. ما هم بر آن شدیم تا این دستگاه را تهیه و بررسی ویژه از این گجت دوست داشتنی که به سبب حضور ربات سبز اندروید بسیار خواستنی تر شده بپردازیم.

در نگاه اول مجددا نگاهی به ویژگی های این ریدر می اندازیم:

این کتابخوان با دارابودن قلب تپنده ی دو هسته ای A9 و سیستم عامل اندروید۴.۲.۲ خود را از بقیه رقبا متمایز مینماید. صفحه نمایش این کتابخوان با سایز جادویی شش اینچی و با بهره گیری از تکنولوژی e-ink و رزولوشن ۷۵۸*۱۰۲۴ و هم چنین نور زمینه با قابلیت تنظیم در ۲۵ سطح صفحه ی نمایش کاملی را در اختیار کاربر قرار می دهد
حافظه رم دستگاه ۵۱۲ مگابایت DDR3 است و با دارا بودن ۴ گیگابایت حافظه داخلی و هم چنین قابلیت افزایش حافظه با کارت حافظه تا حجم ۳۲ گیگابایت پذیرای انبوه کتب الکترونیک شما خواهد بود.باتری دستگاه ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت میباشد که عدد قابل قبولی برای کتابخوان ها می باشد.

[تصویر:  86824893676243763819.jpg]

بسته بندی و محتویات جعبه:

دستگاه مورد بررسی از سایت banggood.com خریداری شده بود که با پست سوییس حدود چهل روزه به دست ما رسید. بسته بندی دستگاه از جعبه های معمول کارتنی نبود و بسته ای از جنس یونولیت بود که با چسب نوار پیچ شده بود. ریدر داخل جعبه قرار داشت. (ذکر این نکته حائز اهمیت است که ریدر جعبه ی مجزایی نداشت و مستقیما در جعبه ی یونولیتی قرار داشت که برای من بسیار عجیب بود!) در این سفر یک کابل ، محافظ صفحه شفاف بسیار بی کیفیت وهم چنین کیف چرم مصنوعی مگنت دار(غیر هوشمند) هم سفر T61  بودند.

محافظ صفحه بسیار کم کیفیت بود که پس از قرار دادن بعد از گذشت چند دقیقه از خیر حضور و محافظتش گذشتم! کیف همراه با محصول کیفیت قابل قبولی داشت و با داشتن محافظ پشت سخت و چرم مصنوعی به عنوان روکش کیفیت امیدوار کننده ای برای وجه پرداختی را نوید می داد.
[تصویر:  95457209436237108640.jpg]

طراحی و جنس بدنه:

طراحی ریدر دلچسب وابعاد آن خوش دست می باشد. جنس پشت بدنه از همان پلی کربن دوست داشتنی و نرم ولطیف کیندل است که استعداد عجیبی در جذب اثر انگشت و چربی دارد.

[تصویر:  48099845344628824082.jpg]

ابعاد اندکی کوچکتر ازکیندل و بیشتر نزدیک به مربع است تا مستطیل. نظر حقیر در رابطه با طراحی این ریدر الهامی از طراحی های کوبو و نوک می باشد. چینی ها در الهام گرفتن! بسیار فعال عمل می کنند در حدی که هنوز دیوایسی معرفی نشده آنها مدل clone  آن را روانه ی بازار میکنند.
[تصویر:  79299274761362799949.jpg]

ریدر در کناره های چپ و راست در هر طرف دارای سه کلید می باشد. دو کلید درهر دو طرف کاملا مشابه هم و برای پیمایش صفحات هستند. و کلید سوم در سمت راست کلید بازگشت و کلید فوقانی سمت چپ کلید رفرش است. بله درست خواندید رفرش! شاید بپرسید رفرش برای چه؟ مگر صفحات eink  خودشان کم رفرش می شوند!؟! پاسخ را با  اندکی صبر متوجه خواهید شد.
بخش تحتانی دستگاه شامل درگاه کارت حافظه micro-SD ، پورت micro-usb  ، درگاه فرار restart ،  چراغ LED و نهایتا کلید پاور است، که درمقایسه با کیندل بسیار شلوغ محسوب می شود.

[تصویر:  01857169678556403813.jpg]

کیفیت ساخت مدلی که در دسترس ما بود به طور کلی قابل قبول بود و می توان گفت ریدر از الگوی ساخت اجناس چینی با کیفیت بهره می برد. بین محل های اتصال درز یا فاصله مشخصی مشاهده نشد و کیفیت کلید ها هم قابل قبول بود.

[تصویر:  68894620806092369102.jpg]

بجز محل قرار گیری دکمه های پیمایش صفحات که به نظرم اندکی پایین هستند و جنس مستعد به جذب چربی پشت دستگاه ایراد دیگری به طراحی و جنس بدنه این جنگجوی چینی نمی توان گرفت.

این ریدر در آزمون طراحی نمره ی 8 از مجموع 10 نمره را می گیرد.

[تصویر:  baner.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: 08-25-2014 09:01 PM، توسط ft.parham.)
08-23-2014 07:17 PM
nima_4321 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

3
   Mar 2016
   0
ارسال: #31
RE: بررسی ویژه کتابخوان BOYUE T61 از ketabkhan.info
بنده حدود دو ماه است که مدل تی62 را خریداری کرده ام . بسیار راضی هستم و تجربه لذت بخشی از مطالعه با این دستگاه دارم . به خصوص این که اندروید است و فیدیبو بر روی ان نصب میشود . به سایر دوستان هم توصیه می کنم که این دستگاه را تهیه کنند . قیمتش هم خوب است . سواولی بود در خدمتم.تنها مشکلی که با این دستگاه دارم این است که نمیدانم چگونه میتوان بر روی آن یک دیکشنری نصب کنم.
03-25-2016 02:29 PM
sd21548 آفلاین
عضو شده

1
   Oct 2016
ارسال: #32
RE: بررسی ویژه کتابخوان BOYUE T61 از ketabkhan.info
ممنون از اینکه تجربه استفاده از این دستگاه رو به اشتراک گذاشتین.

به نظر من بهتر می باشد قبل از انتخاب پارتیشن های مورد نظرتان برای شرکت حتما با کارشناسان صحبت نمایید.زیرا در پارتیشن پازل ستاپ اگر مشاوره داشته باشید فوق العاده انتخاب ایده آل و مناسبی خواهید داشت.
10-17-2016 10:49 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی قابلیت های PDF در کتابخوان Onyx Boox M96 Universe rostamiani 18 5,102 05-07-2017 01:18 PM
آخرین ارسال: souri92
  بررسی ویژه کتابخوان Kobo Aura H2O barobach_so 27 4,471 09-24-2015 05:14 PM
آخرین ارسال: barobach_so

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS