امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه کیندل و نوک تاچ در یک ویدیوی پانزده دقیقه ای (انگلیسی)
نویسنده پیام
yami آفلاین
کاربر انجمن 2
**

24
   Nov 2011
   1
ارسال: #1
مقایسه کیندل و نوک تاچ در یک ویدیوی پانزده دقیقه ای (انگلیسی)
سلام دوستان
احتمالا شما هم مثل من بین خرید کیندل و نوک تاچ مردد بودین که من با دیدن این ویدئو متوجه شدم که نوک برای من بهتره. البته امکان زوم این و زوم اوت کردن کیندل که نوک نداره و صرفا میشه فونت رو بزرگ کوچک کرد عیب بزرگیه ولی خوب دیگه بالاخره نوک رو انتخاب کردم که البته قیمت هم بی تاثیر نبود!

ویدئو حدود 15 دقیقه هست و به زبان انگلیسی ولی فکر کنم که بیشتر دوستان با دیدنش مطلب دستگیرشون بشه.

http://youtu.be/q0eD8nWhcpE
12-05-2011 10:25 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #2
RE: مقایسه کیندل و نوک تاچ در یک ویدیوی پانزده دقیقه ای (انگلیسی)
کاش میتونستی دانلود کنید تو اپارات اپلود کنید تا همه بتونن ببینند
12-06-2011 12:17 AM
yami آفلاین
کاربر انجمن 2
**

24
   Nov 2011
   1
ارسال: #3
(12-06-2011 12:17 AM)Mohammad نوشته شده توسط:  کاش میتونستی دانلود کنید تو اپارات اپلود کنید تا همه بتونن ببینند

چشم دوست عزیزم! واله درسته ایران نیستم و یوتیوبم بازه ولی اینترنتم سرعت خیلی پایینی داره. الان دانلود ویدئو تموم با مصیبت شد ولی باید برم سر کار. نه ساعت دیگه میذارم برای آپلود تا فردا قابل نمایش بشه. لینکش رو هم میذارم همینجا.
این فردی که این ویدئو رو آپلود کرده تو یوتیوب یک عالمه ویدئو در مورد ریدر ها داره و خوره ریدر هست. ایکاش وقت و امکانش بود, همش رو براتون میذاشتم تو آپارات.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-06-2011 12:47 AM، توسط yami.)
12-06-2011 12:46 AM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #4
اپارات قبلا یه قسمتی داشت که مستقیم از یوتیوپ میریخت تو خودش که مدتی هست به علتی که ارتقا ورفع مشکل گفته میشه غیر فعال شده
ادرس کلیپ در اپارات به این صورت خواهد بود کد کلیپ را در کد اپارات قرار دهید تا پلیر فعال شود
کد:
http://www.aparat.com/v/182cf2468367a75fac8517fd9279b37b76909
کد کلیپ بالا این است :
کد:
182cf2468367a75fac8517fd9279b37b76909

درج کد در قسمت مربوطه:
کد:
[aparat]code morede nazar[/aparat]

اینم همین نمونه که با گذاشتن کد کلیپ در کد اپارات فعال شده

(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-06-2011 01:22 AM، توسط Mohammad.)
12-06-2011 01:20 AM
yami آفلاین
کاربر انجمن 2
**

24
   Nov 2011
   1
ارسال: #5
اینم تو آپارات :)

(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-06-2011 09:38 PM، توسط Mohammad.)
12-06-2011 06:50 PM
Mohammad آفلاین
مدیر سایت

1,629
   Jun 2011
   47
ارسال: #6
جالب بود اما مطالب جالب دیگه ای هم نوک داره که اینجا نمایش داده نشد مثلا روت کردن

پ.ن: لینک گذاشته بودی من هم به حالت فعال تبدیلش کردم هر ویدیو دیگه ای که خواستی بذاری همینطوری بذار ( توضیحش تو پست قبلمه ) تا دیگه نیاز نباشه برای دیدن اون به سایت دیگه ای رت و همینجا اونو دید
12-07-2011 04:56 PM
yami آفلاین
کاربر انجمن 2
**

24
   Nov 2011
   1
ارسال: #7
دوستان عزیز سلام

غرض از مزاحمت با اینکه کماکان مجبورم یک چند هفته ای دست نگه دارم تا ببینم این شایعات در مورد کتابخوانهای جدید آمازون که میگن تا چند هفته میاد تا چه حد واقعیت داره (تا اگه خوب بود از سری جدید بخرم)، ولی با اینحال میخواست بدونم چرا تو بازار ایران و این انجمن همه نوک رو دوست دارن؟ کیندل تاچ که کاملا به نظر یک سر و گردن بهتر از نوک به نظر میرسه؟؟؟

باهاش رفتم سایت ایرانی نوشته ها رو عین باقلوا نشون داد!! بدون کوچکترین ایراد و بهم ریختگی.
08-20-2012 05:54 PM
shimi85 آفلاین
مدیر بخش راهنمایی

334
   Apr 2012
   11
ارسال: #8
شما خودت اولش گفتی نوک رو انتخاب میکنی حالا اومدی میگی کیندل تاچ یه سر و گردن بالاتره !!!!!!
دلایل برتریشو میشه بگی ؟ البته نوک در حالت روت نشده حرفی برای گفتن نداره....ولی اگه روتش کنی کیندل تاچ که هیچی هیچ ریدر دیگه ای هم به پاش نمیرسه....من که برا روت کردن هیچ مشکلی نداشتم و تا حالا هم چند بار روت کردم فقط کافیه تمام موارد روت رو با دقت انجام بدی و اینی هم که میگن مصرف شارژ بالا میره به نظرم حرف صحیحی نیست و روت کردن به خودی خود تاثیری بر مصرف شارژ باتری نداره....اینو چندین بار هم گفتم نوک روت شده من مصرف شارژش کمتر از نوک روت نشده هست....
08-20-2012 07:02 PM
yami آفلاین
کاربر انجمن 2
**

24
   Nov 2011
   1
ارسال: #9
شیمی جان
من با دو چیز نوک حال نکردم!! اول اینکه روتش که کردم کلا نرم افزاری پکید و شانس آوردم از بست بای خریده بودم و همونجوری بردم پس دادم یکی نوئش رو گرفتم و تو سایت ئی بی فروختمش رفت! ثانیا بحث مروگر اینترنتیش بود که نداره بدون روت کردن.
من قبول دارم که کتابخوان کتابخوانه و ازش نمیشه انتظار داشت که مثلا آب حوض بکشه برای آدم اما قبول کن برای کسی مثل من که موبایلش اینترنت گرون 3G و یا حتی Wifi نداره که باهاش ایمیلم رو چک کنم (تازه داشتم هم با صفحه کوچک مبایل اصلا حال نمیکنم)، اینکه کتابخوانم در حد ابتدایی بتونه ایمیلی چک کنه و فیس بوکی ببینه و تویتی بفرسته خیلی مهمه!! وگرنه بخاطر اون مجبورم گوشی بدون سیم کارت اندرویدم رو هم با خودم حمل کنم که ازش برای اینکار استفاده کنم. البته علت اینکه سیم کارت گوشی ارزون رو توی اندروئیده نمیذارم اینه که این سیم کارتها لاک هستن و تو هیچ گوشی بغیر از گوشیی که شرکت داده کار نمیکنن.
من که خداییش با ساپورت فارسی و مرورگر کیندل و همچنین ساخت خوبش که به فلز شبیه بود خوشم اومد. البته تا حالا کیندل از نزدیک ندیده بودم، یعنی وقت نبود که برم تو فروشگاه باهاش ور برم.
در مورد بحث باطری هم باید بگم که ممکنه صرف روت کردن مصرف رو افزایش نده بلکه برنامه هایی که بعد از روت روی کتابخوان میزنی ممکنه مصرف باطری رو افزایش بده. این مسئله در مورد گوشی اندروید هم صادقه و بعضی برنامه ها باطری خورشون زیاده.
کلا نتیجه ای که گرفتم اینه که فعلا کیندل با اون مرورگر و ساپورت فارسی و سوکت هدستش برام ایده آله با اینکه از نبود اسلات حافظه و عدم ساپورت ePub خوشم نیومد و به همین دلیل منتظر میشم ببینم که در این چند هفته که میگن ممکنه آمازون محصول جدید بده بیرون، چی خواهد داد. چشم آب نمیخوره اسلات حافظه بذاره اما احتمالا ePub رو اضافه کنه.
با فرمایشات شما به این نتیجه میرسم که علت تمایل بازار ایرانی به نوک صرفا بخاطر قابلیت روت شدنش هست؟؟؟
08-20-2012 07:15 PM
ft.parham آفلاین
مدیر انجمن

865
   Dec 2011
   83
ارسال: #10
(08-20-2012 07:15 PM)yami نوشته شده توسط:  شیمی جان
من با دو چیز نوک حال نکردم!! اول اینکه روتش که کردم کلا نرم افزاری پکید و شانس آوردم از بست بای خریده بودم و همونجوری بردم پس دادم یکی نوئش رو گرفتم و تو سایت ئی بی فروختمش رفت! ثانیا بحث مروگر اینترنتیش بود که نداره بدون روت کردن.
من قبول دارم که کتابخوان کتابخوانه و ازش نمیشه انتظار داشت که مثلا آب حوض بکشه برای آدم اما قبول کن برای کسی مثل من که موبایلش اینترنت گرون 3G و یا حتی Wifi نداره که باهاش ایمیلم رو چک کنم (تازه داشتم هم با صفحه کوچک مبایل اصلا حال نمیکنم)، اینکه کتابخوانم در حد ابتدایی بتونه ایمیلی چک کنه و فیس بوکی ببینه و تویتی بفرسته خیلی مهمه!! وگرنه بخاطر اون مجبورم گوشی بدون سیم کارت اندرویدم رو هم با خودم حمل کنم که ازش برای اینکار استفاده کنم. البته علت اینکه سیم کارت گوشی ارزون رو توی اندروئیده نمیذارم اینه که این سیم کارتها لاک هستن و تو هیچ گوشی بغیر از گوشیی که شرکت داده کار نمیکنن.
من که خداییش با ساپورت فارسی و مرورگر کیندل و همچنین ساخت خوبش که به فلز شبیه بود خوشم اومد. البته تا حالا کیندل از نزدیک ندیده بودم، یعنی وقت نبود که برم تو فروشگاه باهاش ور برم.
در مورد بحث باطری هم باید بگم که ممکنه صرف روت کردن مصرف رو افزایش نده بلکه برنامه هایی که بعد از روت روی کتابخوان میزنی ممکنه مصرف باطری رو افزایش بده. این مسئله در مورد گوشی اندروید هم صادقه و بعضی برنامه ها باطری خورشون زیاده.
کلا نتیجه ای که گرفتم اینه که فعلا کیندل با اون مرورگر و ساپورت فارسی و سوکت هدستش برام ایده آله با اینکه از نبود اسلات حافظه و عدم ساپورت ePub خوشم نیومد و به همین دلیل منتظر میشم ببینم که در این چند هفته که میگن ممکنه آمازون محصول جدید بده بیرون، چی خواهد داد. چشم آب نمیخوره اسلات حافظه بذاره اما احتمالا ePub رو اضافه کنه.
با فرمایشات شما به این نتیجه میرسم که علت تمایل بازار ایرانی به نوک صرفا بخاطر قابلیت روت شدنش هست؟؟؟

دوست عزیز سلام خوش آمدی و:3473749b_2:
بحث مقایسه ی کتابخوان ها بحث جنجال برانگیزیه،تو این مدت که من این فروم میام بارها و بارها بحث درگرفته و تلفات زیادی هم داده...
من همیشه به عنوان کیندل دار سعی کردم غیر جانبدارانه از کتابخوان مورد علاقم که با تحقیق انتخابش کردم دفاع کنم.
بارها خودم و دیگر دوستان که احساسی صحبت نمی کنند گفتند هیچ کتابخوانی کامل نیست و دوستان با توجه به نیازهاشون انتخاب و استفاده میکنند.
یکم قصه باید بگم ببخش که طولانی میشه ولی احتمال میدم کمکت کنه:حدود یک سال پیش من دنبال خرید ریدر بودم و تحقیق زیادی هم کردم تا به نتیجه ی کیندل رسیدم(دوستان غالبا میدونندکاربری من صرفا کتاب های انگلیسیه) با توجه به انصاف(قیمت های مناسبش) قدرت پخش و توانایی های آمازون به عنوان غول فروش کتاب مشکلات ریدرش را نادیده گرفتم و صبر کردم تا مدل جدیدش که Touch بود را ریلیز کرد و خریدم،حین تحقیقاتم بود که با انجمن آشنا شدم و خوب با نگاه دوستان آشنا شدم همه با توجه به توانایی های نوک روت شده که الحق خیلی هم برای ساپورت کامل فارسی خوبه با رام معتبر دوست عزیزمون حسین عزیز من بازم از خریدم پشیمون نشدم(به سبب برطرف کردن نیازام) و با این قصه خانمم بعد از مدتی کار با کیندل و استفاده از سیل الطاف آمازون در مورد کتاب های فیری و... ایشونم تصمیم گرفت کیندل بگیره تـــــــــــــــــا خودش تحقیق کرد و تصمیمش بر این شد(بخاطر همین ویژگی روت) که نوک بگیره و براشون نوک خریدم، روتش کردم و بعد از مدتی استفاده (خدایی هم راضی بود با توجه به کاربریش) معرفی نرم افزار K2pdf توسط دوست عزیز آقای رستمیان گل تحولی در این صنعت به پا کرد و این که اینقدر خوب ما میتونیم PDF ها را بدون هیچ مشکلی بخونیم و دیگه تو بحث خواندن فایل های فارسی هیچ تفاوتی بین نوک و کیندل نبود!
فقط میموند یه بحث:و آن هم داشتن کیبرد فارسی ساپورت از ایپاب فارسی(به طور نسبی) و چند تا ویژگی دیگه...
خانمم حتی بعد از این داستان(نرم افزار K2PDF) نوک را آنروت کرد(بخاطر مشکل داشتن با باطریش) و الان آنروت استفاده میکنه!
اگه دغدغتون ساپورت فارسی،وبگردی فارسی و دیگر مواردی شبیه این که از نوک روت شده برمیاد و ظاهرا تجربه هم دارید هست بی تردید نوک سیمپل تاچ یا گلو لایت همین برند را انتخاب کنین اما اگه براتون خواندن کتاب های روز پیشخوان آمازون با قیمت مناسب و شرایط بهتر(سایت فیلتر نشده،تنوع بیشتر،...) را دارید به فروش آمازون تکیه کنید کیندل را انتخاب کنین.
اما مورد آخر با شناختی که از آمازون دارم بعید میدونم نسخه ی جدید فرمت epub را اضافه کنه،چون برای کتاب هاش فرمت خاص خودش را داره و چند تایی از دیگر فرمت ها را ساپورت میکنه(نظر شخصی من،اگه ایپابتون Native باشه زیاد دغدغه ی فرمت را نداشته باشید با این نرم افزار قابل تبدیل هست)

[تصویر:  baner.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: 08-21-2012 10:02 AM، توسط ft.parham.)
08-20-2012 09:36 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  صفحه کیندل تاچ یا پیپروایت ؟؟؟ rostamiani 11 1,876 08-14-2016 11:46 PM
آخرین ارسال: arminkshz
  مقایسه انواع کتاب خوانها به صورت حرفه ای mehran2020 0 1,264 12-01-2013 01:54 AM
آخرین ارسال: mehran2020
Lightbulb مقایسه دیکشنری ها در کتابخوان ها fanfan 7 2,151 11-07-2012 10:10 PM
آخرین ارسال: amirhafez
  مقایسه دو تبلت رتینا: کیندل فایر اچ دی 8.9 اینچی در مقابل آپید 3 ebadi 0 1,165 09-10-2012 10:16 PM
آخرین ارسال: ebadi
  مقایسه نوک تاچ و سونی تی وان (فارسی) rostamiani 3 1,681 07-24-2012 10:03 PM
آخرین ارسال: fanfan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS