امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فارسی ساز prs-t1
نویسنده پیام
mziaeem آفلاین
عضو تیم

68
   Oct 2013
   6
ارسال: #1
فارسی ساز prs-t1
فارسی ساز t1 نسخه 1 آماده شد
امکانات موجود در این سیستم:
1- نمایش راست به چپ فارسی (و دیگر زبان های راست به چپ) در منوها& تگ ها و عناوین فایل ها و فهرست کتاب ها!
2- امکان تغییر فونت های سیستمی بدون دستکاری سیستم و بدون نیاز به روت
3- نرم افزار مجددا اودکس شد تا پایداری، سرعت و مصرف باتری بهینه شود
4- صفحه کلید چند زبانه اضافه شده
5- امکان تایپ یادداشت های فارسی در حین مطالعه و یا در قسمت یادداشت ها وجود دارد و به خوبی کار می کند.
6- نرم افزار arabic reader برای خواندن ایپاب فارسی

مشکلات
1- پچ وب کیت به مشکل بر خورد لذا هنوز مرور محتوای وب بصورت فارسی با مشکل مواجه است

-------------------------------------------
بسته ی نصب رو هنوز آماده نکرده ام. فعلا چند عکس به پیوست ارسال می شود و بعدا به مرور نسخه های نصب آماده خواهد شد.

روش نصب و دانلود نصب کننده
http://ziaei.ir/prs-t1-development/

این بسته تست نشده و در مرحله تست اولیه قرار دارد

در صورتی که با نصب این بسته دستگاه شما بوت نشد از sd recovery که در http://sonyfmngr.sourceforge.net/prsT1.htm توضیح داده شده استفاده کنید.
ویرایش: ظاهرا فایل ریستور ست رو برداشته اند. شما می تونید از http://projects.mobileread.com/reader/us...130-us.zip دانلود کنید.
بعد از دانلود شاخه Os Firmware رو روی یک sdcard بریزید و داخل دستگاه بگذارید. سپس Home و Menu را نگاه داشته و دستگاه رو روشن کنید. صبر کنید تا پروگرس بار به آخر برسه. سپس حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا دستگاه خودش اعلام کنه که عملیات به روز رسانی انجام شد. بعد با کمک یک شیء نوک تیز کلید reset رو فشار بدید تا دستگاه بوت بشه.
نکته مهم: دستگاه باید کاملا شارژ باشد. ..

بعد از نصب بسته ممکن است بوت دستگاه کمی طول بکشد پس شکیبا باشید

ابتدا دوستانی که از نظر فنی با روت کردن تی وان آشنایی دارند استفاده کنند تا مشکلات بسته نصب مشخص شود و بعد نسخه اصلی را ارائه می کنیم

این بسته فقط برای فرم ور 1.0.05.11130 ساخته شده است. پس اگر از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنید ابتدا به روز کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: 01-12-2014 02:09 PM، توسط mziaeem.)
11-04-2013 04:27 AM
mziaeem آفلاین
عضو تیم

68
   Oct 2013
   6
ارسال: #31
RE: فارسی ساز prs-t1
(01-24-2014 04:33 PM)n_sohrabi نوشته شده توسط:  مهندس من آموزشت را خوندم اما دقیقا متوجه نشدم باید از کجا شروع کنم.
الان دستگاه رووت نشده و آخرین فریمور هست.اول باید با فایل 19 مگی راپور روتش کنم بعد مراحل شما را طی کنم یا بدون روت کردن اون مراحل را انجام بدم؟؟؟؟؟

لطفا یه یه راهنمایی بکن

سلام
به فایل های راپور نیازی نیست. بسته من اونها رو داره. اما اگه می خواهید به امکانات اضافی مانند امکان نصب نرم افزار و ... دسترسی داشته باشید بسته راپور رو اول نصب کنید چون این فایلها رو من از روی بسته خودم حذف کرده ام.
چون برخی دوستان بسته من رو نصب کردن و گله داشتند که صفحه سوم فعال نیست تا موقعی که من این مشکل رو حل نکرده باشم برای داشتن صفحه سوم راپور رو اول نصب کنید.

خلاصه:
۱- نصب بسته من به تنهایی = امکان راست به چپ و فارسی در نام فایل و فهرست و ...
۲- اول راپور بعد بسته من : امکانات روت و نصب نرم افزار و ... + فارسی
(بسته من صفحه کلید فارسی رو داره اما ممکنه بخاطر عدم دسترسی به صفحه سوم نتونید فعالش کنید. پس اگه راپور رو اول نصب کنید می تونید بعد از فارسی سازی صفحه کلید رو هم تنظیم کنید و بعدش نرم افزارهایی که نیاز ندارید رو حذف کنید)

سعی می کنم یک بسته جامع تهیه کنم که ریکاوری فارسی باشه و بدون این دردسرها دقیقا ایمیجی که روی دستگاه خودم نصبه رو برای شما فراهم کنه. ولی به این زودی ها فرصت نمی کنم. چون کار و زندگی و در عین حال رساله سرم رو خیلی شلوغ کرده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 01-24-2014 06:33 PM، توسط mziaeem.)
01-24-2014 06:28 PM
n_sohrabi آفلاین
کاربر انجمن 1
*

7
   Jan 2014
   0
ارسال: #32
(01-24-2014 06:28 PM)mziaeem نوشته شده توسط:  
(01-24-2014 04:33 PM)n_sohrabi نوشته شده توسط:  مهندس من آموزشت را خوندم اما دقیقا متوجه نشدم باید از کجا شروع کنم.
الان دستگاه رووت نشده و آخرین فریمور هست.اول باید با فایل 19 مگی راپور روتش کنم بعد مراحل شما را طی کنم یا بدون روت کردن اون مراحل را انجام بدم؟؟؟؟؟

لطفا یه یه راهنمایی بکن

سلام
به فایل های راپور نیازی نیست. بسته من اونها رو داره. اما اگه می خواهید به امکانات اضافی مانند امکان نصب نرم افزار و ... دسترسی داشته باشید بسته راپور رو اول نصب کنید چون این فایلها رو من از روی بسته خودم حذف کرده ام.
چون برخی دوستان بسته من رو نصب کردن و گله داشتند که صفحه سوم فعال نیست تا موقعی که من این مشکل رو حل نکرده باشم برای داشتن صفحه سوم راپور رو اول نصب کنید.

خلاصه:
۱- نصب بسته من به تنهایی = امکان راست به چپ و فارسی در نام فایل و فهرست و ...
۲- اول راپور بعد بسته من : امکانات روت و نصب نرم افزار و ... + فارسی
(بسته من صفحه کلید فارسی رو داره اما ممکنه بخاطر عدم دسترسی به صفحه سوم نتونید فعالش کنید. پس اگه راپور رو اول نصب کنید می تونید بعد از فارسی سازی صفحه کلید رو هم تنظیم کنید و بعدش نرم افزارهایی که نیاز ندارید رو حذف کنید)

سعی می کنم یک بسته جامع تهیه کنم که ریکاوری فارسی باشه و بدون این دردسرها دقیقا ایمیجی که روی دستگاه خودم نصبه رو برای شما فراهم کنه. ولی به این زودی ها فرصت نمی کنم. چون کار و زندگی و در عین حال رساله سرم رو خیلی شلوغ کرده.

مهندس یه دونه ای.
مهندس دردونه ی.سخت منتظر بسته نهایی تون هستم.
ضمننا یکی از دوستان برنامه persianbrowser را واسه وب گردی صفحات فارسی معرفی کرده اگه اون هم تو بسته بشه گنجوند یا از الگوریتم اش بشه برای پچ کردن وب کیت سونی استفاده کرد دیکه t1 خدا میشد
01-24-2014 07:58 PM
mziaeem آفلاین
عضو تیم

68
   Oct 2013
   6
ارسال: #33
(01-24-2014 07:58 PM)n_sohrabi نوشته شده توسط:  ضمننا یکی از دوستان برنامه persianbrowser را واسه وب گردی صفحات فارسی معرفی کرده اگه اون هم تو بسته بشه گنجوند یا از الگوریتم اش بشه برای پچ کردن وب کیت سونی استفاده کرد دیکه t1 خدا میشد

ببین من بسته های مختلف برای وب تست کردم. حتی مرورگرهایی هم هست که فارسی رو بدون دردسر نمایش میده.
اما از بس کیفیت کار با مرورگر خود سونی بالاست، هیچ نرم افزار متفرقه ای راضیم نکرد. چون ریفرش می ده و عملا غیر ممکن میشه.
بهتره مرور وب رو به تبلت ها بسپاریم و زیاد بهش گیر ندیم. اگه دستگاه رو پر از برنامه های متفرقه کنیم باعث میشه اون کاکرد مینیمال و در عین حال کامل خودش رو از دست بده و دیگه دستگاه کاملی به نظر نیاد.

پچ کردن وب کیت هم کار ساده ای نیست. چون سورس ها در دسترس نیست و وب کیت سونی با وب کیت همه ی دستگاه های اندرویدی که تا به حال دیدم فرق می کنه (بخاطر eink) برای همین هم هیچ راهکار جنرالی براش وجود نداره....

من به شخصه خیلی کم وایرلسم رو روشن می کنم چون عملا بهش نیاز نمیشه. یه تبلت دارم که کارای تبلتی رو برام انجام میده از تایپ بگیر تا وب و برنامه نویسی و مقاله latex و ... و کتاب خوان که در حین کار با کامپیوتر و تبلت منوال ها و کتاب ها رو از روش می خوانم و در نتیجه چشمم خیلی راحته و اذیت نمیشه.

اگه هم یک کتاب خوان همه فن حریف نیاز دارید onyx boox تهیه کنید. من قبلا داشتم و انصافا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد انجام میداد. تا پاورپوینت و chm و .. رو نمایش می داد. قلم wacom داشت (دقیقا همون s-pen که توی گلکسی نوت هست) و یادداشت برداری در حدی که من توی کلاس جزوه هامو با اون می نوشتم.) اما به هر حال همین دیدگاه ماکسیمال شرقی ها(چینی ها) کیفیت کار رو پایین تر میاره بر خلاف دیدگاه مینیمال غربی ها (+سونی که شیوه غربی داره اگرچه اصلش در شرقه)....

من تو توسعه سونی فارسی یک همچین دیدی دارم. برای همین با اینکه می تونستم سراغ فارسی کردن منو ها نرفتم چون برای کسی فایده نداره و فقط جنبه نمایشی داره.
با این حال اگر ویژگی خاصی مد نظرتون هست درخواست بدید اگه در حد توسعه یک برنامه مجانی و وقت کمی که می تونم روش بذارم برام امکان فراهم کردنش بود سعی می کنم فراهم کنم.
01-24-2014 11:02 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نمایش متن فارسی sony prs t3 knazari 6 1,414 11-19-2016 12:06 PM
آخرین ارسال: hshsh
  امکان تایپ و سرچ فارسی برای سونی تی ۱ فراهم شد Arsam1390 4 1,576 01-03-2014 04:06 PM
آخرین ارسال: mziaeem
  فارسی سازی سونی تی وان sizarta 19 3,920 11-04-2013 09:29 AM
آخرین ارسال: hshsh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS