امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود کتاب های آرتور سی. کلارک
نویسنده پیام
memory آفلاین
کاربر انجمن 3
**

68
   Jul 2013
   7
ارسال: #1
دانلود کتاب های آرتور سی. کلارک
یکی از کتابهایی که برای من همیشه نوستالژی تابستانهای دوران نوجوانی هست کتاب راز کیهان آرتور سی . کلارک فقید هست که هنوز هم خیلی دوستش دارم .

[تصویر:  do.php?thmb=655]
راستش من از این فیلمهای اغراق آمیز علمی -تخیلی متنفرم و هر وقت تلویزیون داره پخش میکنه سریع کانال را عوض می کنم ولی داستان راز کیهان همیشه برای من تداعی راز آلود بودن جهان هستی برای بشر و سعی انسان برای کشف حقیقت اون بوده . این داستان با کمترین اغراق همراه هست و نویسنده نامدار اون با توجه به دانشی که داشته در آن سعی کرده از چهارچوب های واقعیت تبعیت کنه.

کتاب ۲۰۰۱: اودیسهٔ فضایی در ایران با نام راز کیهان سال 1348 توسط شرکت سهامی کتابهای جیبی امیر کبیر و با همکاری انتشارات فرانکلین در قطع جیبی با ترجمه فاخر آقای پرویز دوایی منتشر شد.

این کتاب داستانی در گونهٔ علمی-تخیلی [ البته بنظر من شبه علمی و با کمترین اغراق ] است که در سال ۱۹۶۸ میلادی به قلم آرتور سی. کلارک و با همکاری استنلی کوبریک کارگردان فیلمی اقتباس شده از همین کتاب، ساخته شد.
گرچه به نظر خود من هرگز و هیچگاه فیلم نتوانست ( و شاید هیچ فیلمی در آینده نتواند ) لحظات پر هیجانی را که خواننده در حین خواندن کتاب تجربه می کند را به تصویر بکشد

خصوصا لحظات نفس گیر روی سطح کره ماه در مقابل لوح مرموز و یا سرپیچی مغز الکترونیکی سفینه از فرمانده آن که چالش بین انسان و رباتها را در آینده نه چندان دور پیش بینی می کند

فصل اول داستان هم که تاریخ تکوین حیات بشر در کره خاکی را به تصویر می کشد چشم انسان قرن حاضر را در جهانی در میلیونها سال پیش باز می کند و چگونگی برخورد نزدیک گونه های بدوی انسان نما را با موجودات هوشمند نشان می دهد که برای جستجوی هوش در کره زمین آمده اند.
پس از آن داستان به سال 2001 میلادی می جهد و داستان دلهره آور و در عین حال شگفت آور جستجوی انسانها را با سفینه دیسکاوری در پهنه کهکشانها برای یافتن هوش فرا زمینی روایت می کند.

کتاب «راز کیهان» ترجمه آقای پرویز دوایی، بسیار کمیاب است. حتی بسیاری از منتقدین برجسته سینما که درباره‌ی آثار استنلی کوبریک نقد می‌نویسند نیز آن را نخوانده‌اند.
این کتاب در کتابخانه پدرم بود ولی متاسفانه کیفیت کتاب به علت زرد شدن کاغذ و افت کیفیت برای اسکن مناسب نبود به همین علت من در سایتهای زیادی گشتم تا ترجمه آقای دوایی را پیدا کنم و فقط در این سایت آن را پیدا کردم. کتابی که در سایت کتابناک هست متاسفانه کتاب اصلی چاپ 1348 نیست.

برای دوستان جوانی که هنوز این کتاب رو نخوندن توضیحی راجع به نویسنده کتاب به نقل از ویکیپدیا میدم :

سِر آرتور چارلز کلارک (به انگلیسی: Sir Arthur Charles Clarke)‏ (۱۶ دسامبر ۱۹۱۷، سامرست، انگلستان - ۱۹ مارس ۲۰۰۸، سریلانکا) معروف به آرتور سی. کلارک، نویسنده، مخترع و دانشمند بریتانیایی است.

وی دارنده ۷ مدرک دکترای افتخاری در رشته‌های مختلف تجربی است.
ایدهٔ ماهوارههای مخابراتی، نخستین بار توسط وی مطرح شد. وی علاوه بر کتاب‌هایی داستانی علمی-تخیلی، تعدادی آثار علمی نیز داشت.
در سال ۱۹۸۶ کلارک جایزهٔ آرتور سی کلارک را بنیان نهاد و هزینهٔ آن را (که در ابتدا ۱۰۰۰ پوند بود) تقبّل کرد. این جایزه به بهترین اثر علمی-تخیلی منتشر شده در بریتانیا در سال پیشین تعلق می‌گیرد.

کلارک به عرفان شرقی و بودایی علاقه بسیار داشت و بیش تر آثار او آمیخته به این اندیشه و در قالبی اساطیری است.

وقتی از او پرسیده می‌شد که آیا به حیات فرازمینی اعتقاد دارد یا نه، همیشه در پاسخ لبخند می‌زد ومی‌گفت: دو احتمال در این زمینه وجود دارد:یا ما در این جهان تنها هستیم یا اینکه تنها نیستیم. هر دو حالت ترسناک و مبهم است.

کلارک عقیده داشت فراتر از منظومه شمسی موجودات ذی‌شعوری وجود دارند. او موجوداتی را توصیف می‌کند که قادرند خود را به انرژی و آنگاه بار دیگر به ماده تبدیل کنند. او می‌گوید: این که کسانی از فضای خارج به ملاقات زمین آمده باشند اندیشه‌ای کاملاً معقول است و در واقع اگر این رویداد طی چند میلیارد سالی که از عمر زمین می‌گذرد رخ نداده باشد جای شگفتی دارد.
کلارک در نوشتن مقالات و کتابهای علمی‌توانایی فوق العاده‌ای دارد. او پس از جنگ جهانی دوم، طی مقاله‌ای با محاسبه دقیق نشان داد که اگر سه ماهواره در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین قرار گیرند، می‌توانند تمام سطح کره را تحت پوشش خود قرار داده و امر مخابرات از هر نقطه زمین به نقطه دیگر را به راحتی انجام دهد. این نظریه زمانی مطرح شد که موشکها حتی قادر نبودند به ارتفاعات پایین در مدار دست یا بند و اصولاً پرتاب ماهواره یک رویا به شمار می‌رفت. اینک این مدار به افتخار او به نام مدار کلارک نام گذاری شده‌است.

او به خاطر میعاد با راما سه جایزهٔ هوگو، نبولا و جان کمپبل را دریافت کرد.
کلارک هفتمین نفری بود که جایزه استاد بزرگ را که انجمن نویسندگان علمی‌تخیلی آمریکا به پاس یک عمر فعالیت موفقیت‌آمیز در زمینه داستان نویسی علمی-تخیلی اعطا می‌کرد، در سال ۱۹۸۶ به دست آورد.

[تصویر:  Clarke_sm.jpg]

مطالب بیشتر در مورد کلارک رو میتونید اینجا بخونید

من چند بار سعی کردم کتاب را مستقیما در اینجا آپلود کنم ولی موفق نشدم ولی دوستان میتونند از این لینک یا این برای دانلود استفاده کنند.

این داستان را به دوستانی که به خواندن ماجراهای رمزآلود علمی بدون اغراق علاقه مند هستند توصیه می کنم زیرا آرتور سی. کلارک با توجه به دانش خود و با بیان ظریفترین نکات علمی که فضانوردان با آن مواجه می شوند شما را بدنیایی می برد که تعیین مرز آن با واقعیت دشوار می گردد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 07-29-2013 03:23 PM، توسط memory.)
07-29-2013 10:20 AM
memory آفلاین
کاربر انجمن 3
**

68
   Jul 2013
   7
ارسال: #2
RE: دانلود کتاب راز کیهان آرتور سی. کلارک ترجمه پرویز دوایی
این فایل ضمیمه هم مجموعه ای از کتابهای آرتور سی. کلارک به زبان انگلیسی هست و حجم کمی هم داره. کتاب اودیسه 2001 را هم شامل هست

فایل‌(های) پیوست شده
Arthur_C._Clarke_-_23_Books.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 455
اندازه 3.67 مگابایت

07-29-2013 10:34 AM
hshsh آفلاین
مدیر انجمن

1,290
   Dec 2011
   95
ارسال: #3
دوست عزیز با یادآوری این کتاب منو بردی به ۱۷ - ۱۸ سال پیش . آرتور سی کلارک ، چارلز برلیتز ، ایزاک آسیموف و ژول ورن و ...

باید برم کتابهای اون دوران رو پیدا کنم . هوس کردم "سفر اکتشافی به زمین" آرتور سی کلارک رو دوباره بخونم . فوق العاده بود .

مثل اسم کاربریت عجب خاطراتی رو زنده کردی !
07-29-2013 11:48 AM
memory آفلاین
کاربر انجمن 3
**

68
   Jul 2013
   7
ارسال: #4
این دو فایل ضمیمه هم دو کتاب « آیا فردا» و «پایان طفولیت» هستند از کتابهای آرتور سی. کلارک.
با این حال کتاب راز کیهان اسکن با کیفیت خیلی خوبی داره و حجمش به همین علت 19 مگ هست.

فایل‌(های) پیوست شده
aya_farda.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 282
اندازه 2.02 مگابایت

payane_tofuliat.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 319
اندازه 3.23 مگابایت

07-29-2013 12:44 PM
hshsh آفلاین
مدیر انجمن

1,290
   Dec 2011
   95
ارسال: #5
در ادامه کار memory عزیز

نسخه pdf اسکن شده از کتاب " سفر اکتشافی به زمین " که حجم کم و کیفیت قابل قبولی داره رو از سایت readbook.ir میتونید دانلود کنید :

http://www.readbook.ir/News/m/2901/

عکس روی جلد و خلاصه ای از کتاب هم در این آدرس گذاشته شده .
07-29-2013 02:03 PM
memory آفلاین
کاربر انجمن 3
**

68
   Jul 2013
   7
ارسال: #6
RE: دانلود کتاب های آرتور سی. کلارک
hshsh گرامی عنوان را به دانلود کتاب های آرتور سی. کلارک تغییر دادم امیدوارم لیست با کمک شما و دوستان کاملتر بشه
07-29-2013 03:28 PM
memory آفلاین
کاربر انجمن 3
**

68
   Jul 2013
   7
ارسال: #7
فرمت epub ( سونی و نوک ) و mobi ( کیندل ) برخی کتابهای آرتور سی. کلارک ( زبان انگلیسی ) ضمیمه شد

فایل‌(های) پیوست شده
Childhood\'s End.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 123
اندازه 486.93 کیلوبایت

odyssey series mobi epub.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 135
اندازه 1.85 مگابایت

rama series mobi epub.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 149
اندازه 2.58 مگابایت

Firstborn.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 94
اندازه 722.37 کیلوبایت

Sunstorm.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 91
اندازه 700.18 کیلوبایت

Prologue.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 86
اندازه 786.33 کیلوبایت

The City and the Stars and the Sands of.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 105
اندازه 1.01 مگابایت

The Fountains of Paradise.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 84
اندازه 595.95 کیلوبایت

The Lost Worlds of 2001.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 78
اندازه 664.61 کیلوبایت

The Nine Billion Names of God.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 120
اندازه 1,013.61 کیلوبایت

Times Eye.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 83
اندازه 756.7 کیلوبایت

VENUS PRIME.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 93
اندازه 652.55 کیلوبایت

07-30-2013 10:45 PM
Rama آفلاین
کاربر انجمن 1
*

2
   Jun 2016
   0
ارسال: #8
سلام .من الان ثبت نام کردم .سپاسگذارم از اینکه من را پذیرفتید.با دیدن کتابهای ارتورسی کلارک جذب اینجا شدم .سراسیمه و مشتاق بدنبال چهارگانه راما هستم .سال 72 تازه استخدام بانک شده بودم .اما شبها باخواندن این کتابها تا دیر وقت موجب میشد مشتریان بانک در محل کار به من بگن  مگه شبها نمیخوابی ؟
شما آن دوران را برایم یادآوری کردید.
06-03-2016 03:16 AM
Rama آفلاین
کاربر انجمن 1
*

2
   Jun 2016
   0
ارسال: #9
اینا که اینگلیسی بود.....!!!عجله کردم!!!
06-03-2016 03:44 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کتاب الکترونیکی معجزه انضباط فردی kianoosh 0 221 01-21-2017 01:38 PM
آخرین ارسال: kianoosh
  گروه تلگرام تبادل کتاب omidn 7 6,953 12-20-2016 01:10 PM
آخرین ارسال: 51naa
  موتور جست و جوی کتاب mihan4ever 8 1,346 12-18-2016 06:28 PM
آخرین ارسال: خشایار00
  کتاب های فیدیبو SENIOR 16 1,015 11-26-2016 12:07 PM
آخرین ارسال: Mahdi
  کتاب ها یپاب با محتوای دانش و فناوری parsaargan 3 1,401 09-22-2016 11:02 PM
آخرین ارسال: parsaargan
  ۲۹۹ کتاب مخصوص کیندل shinyrev 2 2,528 09-16-2016 06:44 PM
آخرین ارسال: gonzaless
  دانلود 3 هزارعدد از محبوب ترین کتاب های از امازون Mohammad 49 15,935 09-14-2016 02:42 PM
آخرین ارسال: srpserpent
  درخواست کتاب bahmax 0 474 08-25-2016 04:21 PM
آخرین ارسال: bahmax
  درخواست کتاب faezeh640 0 503 08-02-2016 07:09 PM
آخرین ارسال: faezeh640
  دانلود 300 کتاب با فرمت ePub mehran2020 1 15,092 05-17-2016 10:40 AM
آخرین ارسال: WorldO

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (1 کاربر):
mammonite

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان