امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرفداران کوبو
نویسنده پیام
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

42
   Jul 2013
   4
ارسال: #1
طرفداران کوبو
با سلام خدمت همه دوستان،

اخیرا یک کوبو تاچ خریدم. وقتی خواستم کتاب فارسی توش بخونم به مشکل خوردم. یکم که جست و جو کردم متوجه شدم کوبو بر خلاف سایر کشور ها تو ایران خیلی طرفدار نداره ... به هر حال ...
از تمامی طرفدارای کوبو می خوام که آخرین اطلاعاتشون رو اینجا پست کنن تا خیلی وقت دوستان برای آپدیت دستگاهشون تلف نشه ...

برای سهولت دسترسی می تونید از لینک های زیر استفاده کنید:

ایپاب فارسی روی کوبو

دیکشنری انگلیسی به فارسی برای کوبو

انقال نوت ها و هایلایت ها از کوبو به کامپیوتر

دیکشنری انگلیسی به فارسی آریانپور (با تلفظ) و فرانسوی به فارسی برای کوبو

نصب اندروئید روی کوبو

برنامه reflow کردن pdf برای کوبو (Koreader)
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-18-2014 10:01 PM، توسط arya65.)
07-19-2013 04:50 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

42
   Jul 2013
   4
ارسال: #11
RE: طرفداران کوبو
من خودم کوبوی تاچ دارم (که عکسش رو برات گذاشتم) و اون رو از کانادا خریدم. شاید یکی از دلایل عدم محبوبیتش همین باشه که توی ایران نمایندگی فروش نداره (تا اونجا که من می دونم)! شرکت کوبو، اصلا کاناداییه و خیلی مشتاق به ورود به بازار ایران نیست (تحریم ها و عدم کپی رایت و نداشتن مشتری). به قدری کیفیت این دستگاه خوبه که فقط کیندل رو می شه باهاش مقایسه کرد. توی آمریکا که رقابتی ترین بازار رو داره، سونی رسما اعلام کرد که قصد خروج داره و نوک سهم خیلی کوچیکی داره. حتی کیندل هم به نظر من اصلی ترین دلیل موفقیتش بازاریابی فوق العاده قویشه.

دستگاه های دیگه رو توی فروشگاه دیدم و تجربم فقط چند دقیقه کار کردن توی فروشگاه بوده. حتی در مورد کتاب های انگلیسی هم به نظر من کوبو بهتر از بقیست. کاملا مشخصه که توی طراحی کوبو، تمام تمرکز روی این بوده که استفاده کننده بهترین تجربه مطالعه رو داشته باشه. به عنوان مثال، طراحی بدنه Aura جوریه که با یه دست به راحتی نگهش داری بدون این که دستت خسته بشه.

کوبو توی تکنولوژی کتابخوان از بقیه شرکت ها جلوتره. اگه اشتباه نکنم، اولین کتابخوانی بود که توی دستگاه چراغ گذاشت، اولین کتابخوانی بود که صفحه HD ارائه کرد و الان مدل جدیدش هم اولین کتابخوانیه که صفحه و بدنه دستگاه در یک سطح هستن و کتاب خوندن رو لذت بخش تر کرده ...

در مورد ضعفش، اول این که قیمتش یکم بالاتر از بقیست. دوم این که کتابخوان بزرگ (10 یا 11 اینچی) نداره. سومین ضعفش هم اینه که Pdf رو توی خود دستگاه ریفلو نمی کنه (البته در این مورد یه نرم افزار خیلی خوب هست) ...

در مورد انتخاب قلم، اضافه کردن نوت، هایلایت کردن و این جور مسائل، هیچ مشکلی نخواهی داشت. همون طور که توی عکس می بینی، راحت می تونی قلم فارسی یا انگلیسی رو حین مطالعه عوض کنی ...

مطالعه pdf توش یکم سخته اونم بخاطر این که ریفلو نمی کنی. باید زوم کنی و توی صفحه اسکرول کنی ... اما سرعت زوم کردن و اسکرول کردنش به مراتب بهتر از بقیه کتابخوان هاست. مدل های جدیدش پردازشگر 1 گیگاهرتزی دارن و سیستم عاملش خیلی سریعتر از اندروئیده (می تونی به مقایسه های سایت goodereader.com سر بزنی).

در مقایسه با کیندل pw توی همین فروم یک تاپیک دیدم یک سری از دوستان می گن نور کوبو اینقدر زیاده که چشم رو اذیت می کنه، در حالی که کیندل نور ملایم تری می ده. این دیگه از اون حرفا بود که آدم نمی دونه چی بگه! بالای صفحه به راحتی می شه نور رو کم و زیاد کرد. اگه دستگاه ها رو توی بیشترین حالت نور بگذاری، نور کوبو بیشتره. یکی از مزایای کوبو اینه که بالاش یک دکمه داره که می تونی نور رو کلا خاموش کنی. در حالی که کیندل این گزینه رو نداره و نور همیشه توش فعاله و فقط می تونی خیلی کم و زیادش کنی. توی کوبو، شب موقع مطالعه می تونی نور رو به اندازه دلخواه تنظیم کنی، و توی روز نور رو خاموش کنی. دفعه بعد که خواستی از نور استفاده کنی، کافی دکمه چراغ رو بزنی. نور به اندازه ای که قبلا تنظیم کرده بودی روشن می شه و لازم نیست دوباره کم و زیادش کنی.
دوباره توی همون تاپیک (بر اساس ویدیوی سایت goodereader) دوستان گفتن کوبو علی رغم رزولوشن بالا، کیفیت صفحه پایین تری داره که این هم باز از اون حرف هاست. مشخصات دستگاه ها می گن رزولوشن کوبو بهتره. توی اون ویدیو هم کسانی که دارن مقایسه می کنن، می گن صفحه کوبو خیلی کیفیت بالاتری داره. حالا چطور بعضی از دوستان، ندیده، به این نتیجه گیری رسیدن، جای تعجب داره. اگه خواستی، می تونی به این لینک بری و مقایسه کامل این دو تا رو با هم ببنی:
http://goodereader.com/blog/electronic-r...paperwhite

چپ چین و راست چین توی کوبو مشکلی نداره. نمایش جلد کتاب هم مشکلی نداره. فقط کافیه که با نرم افزار کالیبر، epub رو به kepub تغییر بدی. اگه بخوای عکسش رو برات میذارم که کتاب های فارسی رو با جلد نشون داده. کتاب با هر فرمتی که داشته باشی، می تونی با کالیبر تغییرش بدی و با جلد توی کوبو بریزی. دستگاه پیش فرض، تمام فرمت های رایج توی کتابخوان ها رو پشتیبانی می کنه.

در مورد کتاب های pdf. یکی از دوستان یک برنامه فوق العاده عالی توی همین سایت معرفی کرده که pdf رو ریفلو می کنه. من از این برنامه استفاده کردم و واقعا خوب بود. اگه بخوای، نمونه کتاب ریفلو شده رو هم آپلود می کنم.
http://forums.ketabkhan.info/showthread....1519475762

کی بورد فارسی متاسفانه نداره. البته مطمئنم امکان اضافه کردنش هست. چون من خودم خیلی از کی بورد فارسی استفاده نمی کنم، دنبالش نبودم. اما اگه در خواست زیاد باشه، می گردم پیدا می کنم :-) چون سیستم عاملش لینوکسه و اوپن سورسه، افراد زیادی برنامه های جانبی براش نوشتن. حتی من دیدم یک جا یک برنامه گذاشته بود که کلا دستگاه رو تبدیل به تبلت می کرد!
01-28-2014 08:28 PM
ft.parham آفلاین
مدیر سایت

874
   Dec 2011
   83
ارسال: #12
با سپاس از آریای عزیز بخاطر حوصله ای که به خرج میده و پاسخ سوالات را کامل میده.
واقعا مشتاق بودم اطلاعاتی در ارتباط با دیگر ریدر ها از جمله کوبو یا اونیکس داشته باشم.
شباهت های این دستگاه از جوانب مختلف با کیندل زیاده و تقریبا چیزی اضافه به کیندل پیپر وایت نداره. با این تفاوت که کیندل بخاطر محبوبیت بیشترش توسعه دهندگان بیشتری دارد و واقعا با دوکان هیچ کم ندارد(باور کنین چندین تا ایمیل برای توسعه دهندگان دوکان زدم و بهم قول دادن که پشتیبانی از خط فارسی را هم اضافه میکنن که خوب هنوز نکردن.)
به لحاظ قیمت کمی گرون تره و هردو کمپانی شدیدا به اکوسیستم خودشون وابسته هستن.
بازهم سپاس

[تصویر:  baner.jpg]
01-28-2014 09:24 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #13
ممنون بابت پاسخ کاملتون. انشالا یکی میگیریم...

به طه به یاسین (سید هادی گرسویی)

01-28-2014 10:01 PM
karimi3011 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

45
   Apr 2013
   0
ارسال: #14
آریا جان خیلی لطف کردی. من که خیلی مشتاق شدم. اگر کسی از دوستان این مطالب را خوانده است و راهی یا کسی را می شناسد که می توان در ایران خرید کرد معرفی کنه. کسی می دونه تهران هست یا نه؟
01-28-2014 10:51 PM
moha14 آفلاین
همکاران

217
   May 2012
   9
ارسال: #15
http://kamancomputer.com/KAMAN/products_...o%20Reader

کتاب، دریچه ای رو به دنیای نادانسته ها...

«هر رفتنی رسیدن نیست
اما
برای هر رسیدنی، باید رفت...»

.:خداوندا! چه چیز گم کرد آنکه تو را یافت و چه پیدا کرد آنکه تو را گم کرد:.
01-29-2014 01:49 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

42
   Jul 2013
   4
ارسال: #16
ریفلو کردن pdf در کوبو
آقای رستمیان، یکی از دوستان انجمن، یک برنامه خیلی خوب برای ریفلو کردن فایل های pdf معرفی کردن که می تونید اصل پست ایشون رو در لینک زیر ببینید:

Reflow کرن کتاب های اسکن شده فارسی هم ممکن شد!

شما می تونید این برنامه رو به صورت مستقیم توی دستگاه کوبو نصب کنید. برای دستور العمل نصبش، می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:

Koreader on Kobo

من توی کوبوی تاچ خودم نصب کردم و بدون هیچ مشکلی کار کرد ... دستورش سادست، اما توضیحش طولانی میشه. دوستان اگه کسی مشتاق بود و در نصب مشکل داشت، همینجا پیغام بگذاره ...
02-18-2014 09:40 PM
ft.parham آفلاین
مدیر سایت

874
   Dec 2011
   83
ارسال: #17
آریای عزیز منظورت را از نصب مستقیم متوجه نشدم.
یعنی شما بی مشکل پی دی اف را ریفلو میکنی؟
من به شدت به این ریدر علاقه مند شدم و دیری نخواهد گذشت که من هم به این ریدر کوچ خواهم کرد.
کمی در مورد ساپورت پی دی اف و و توسعه هایی که به لحاظ نرم افزاری بر این ریدر انجام شده بگو لطفا(بطور خاص همین کوریدر)

(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-26-2014 02:25 AM، توسط ft.parham.)
02-26-2014 02:23 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

42
   Jul 2013
   4
ارسال: #18
(02-26-2014 02:23 AM)ft.parham نوشته شده توسط:  آریای عزیز منظورت را از نصب مستقیم متوجه نشدم.
من به شدت به این ریدر علاقه مند شدم و دیری نخواهد گذشت که من هم به این ریدر کوچ خواهم کرد.
کمی در مورد ساپورت پی دی اف و و توسعه هایی که به لحاظ نرم افزاری بر این ریدر انجام شده بگو لطفا(بطور خاص همین کوریدر)

این برنامه رو شما روی کیندل هم می تونید نصب کنید. البته پکیج کیندل متفاوته، اما اگه بخوای می تونم بگردم لینکش رو برات پیدا کنم. این چیزی نیست که شرکت ارائه کرده باشه. توسط یک سری برنامه نویس علاقه مند نوشته شده و به سرعت آپدیت می شه.

خود کوبو، تنها امکانی که برای پی دی اف داره، حذف حاشیه ها، تغییر صفحه به حالت افقی و زوم هستش.

این برنامه به شکل یک کتاب روی کتابخوان نمایش داده می شه، اما وقتی که روی آیکونش می زنی، نرم افزارش باز می شه. چون هر دستگاه پکیج نصب اختصاصی داره، نرم افزار به خوبی ویژگی های دستگاه شما رو می دونه و تمام تنظیمات رو برای اون بهینه می کنه. کتاب، فارسی و انگلیسی فرق نداره. می تونید به صورت دستی یا اتوماتیک صفحه رو برش بزنید تا حاشیه های سفیدش رو حذف کنه. بعد می تونی کتاب رو در حین مطالعه ریفلو کنید. یعنی سایز فونت رو تغییر بدید یا کم رنگ یا پر رنگ تر کنید.
ضمن این که اگه فایل پی دی اف شما منبع اصلیش عکس نباشه، امکان هایلایت کردم هم دارید. البته توش ترجمه هم گذاشته که فعلا کار نمی کنه ...
02-26-2014 03:06 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

42
   Jul 2013
   4
ارسال: #19
(02-26-2014 02:23 AM)ft.parham نوشته شده توسط:  آریای عزیز منظورت را از نصب مستقیم متوجه نشدم.

اگه به این لینک بری، عکس های این نرم افزار رو روی کتابخوان می تونی ببینی:

http://imgur.com/a/1NR7I#19
02-26-2014 05:07 AM
ft.parham آفلاین
مدیر سایت

874
   Dec 2011
   83
ارسال: #20
خیلی ممنون آریا جان
جوابت کامل و بی نقص بود.
روی کیندل کو ریدر و دوکان با هم تعارضاتی دارند که امکان نصبش را میگیره.
بازهم ممنونم آریا جان

02-26-2014 09:51 AM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل رجیستر کردن برای بار اول کوبو اورا edition 2 psdk 14 1,059 03-06-2017 07:31 PM
آخرین ارسال: پروین دشتی
  تست کوبو MrNull 5 737 09-12-2016 06:44 PM
آخرین ارسال: MrNull
  ریختن کتاب و Pdf روی کوبو؟ Maldini 3 632 09-01-2016 04:02 PM
آخرین ارسال: barobach_so
  درخواست راهنمایی جهت خرید کوبو duduk 9 1,911 05-26-2016 09:58 PM
آخرین ارسال: rm.jeyran
  ویرایش در کوبو آورا hanifb242 0 964 08-16-2015 11:40 PM
آخرین ارسال: hanifb242
  کوبو تاچ houtk 4 1,849 03-16-2015 02:40 AM
آخرین ارسال: barobach_so
  من و پاسخ کوبو fanfan 1 1,581 03-15-2015 10:42 PM
آخرین ارسال: am87rs
  درخواست راهنمایی: فونت فارسی، کوبو اچ دی یا پیپروایت2013 mohsenh 3 1,654 11-26-2014 10:41 PM
آخرین ارسال: hosein78

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS