امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرفداران کوبو
نویسنده پیام
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #1
طرفداران کوبو
با سلام خدمت همه دوستان،

اخیرا یک کوبو تاچ خریدم. وقتی خواستم کتاب فارسی توش بخونم به مشکل خوردم. یکم که جست و جو کردم متوجه شدم کوبو بر خلاف سایر کشور ها تو ایران خیلی طرفدار نداره ... به هر حال ...
از تمامی طرفدارای کوبو می خوام که آخرین اطلاعاتشون رو اینجا پست کنن تا خیلی وقت دوستان برای آپدیت دستگاهشون تلف نشه ...

برای سهولت دسترسی می تونید از لینک های زیر استفاده کنید:

ایپاب فارسی روی کوبو

دیکشنری انگلیسی به فارسی برای کوبو

انقال نوت ها و هایلایت ها از کوبو به کامپیوتر

دیکشنری انگلیسی به فارسی آریانپور (با تلفظ) و فرانسوی به فارسی برای کوبو

نصب اندروئید روی کوبو

برنامه reflow کردن pdf برای کوبو (Koreader)
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-18-2014 10:01 PM، توسط arya65.)
07-19-2013 04:50 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #2
RE: طرفداران کوبو
کوبو به صورت پیش فرض تعداد زیادی دیکشنری داره. با وجود این که به شدت به کوبو علاقه دارم اما دیکشنری هاش به شدت ضعیف هستند. بعد از صرف زمان واقعا زیاد تونستم یکی از دیکشنری های انگلیسی به فارسی که روی اینترنت بود رو به فرمت کوبو تغییر بدم.

اول از همه فایلی رو که ضمیمه کردم دانلوذ کنید. فایل زیپ هستش (لطفا اکسترکت نکنید. تو همین فرمت زیپ باید بمونه).

حالا دستگاه رو وصل کنید و به این فولدر داخل دستگاه برید:

.kobo/dict/

[align=right] یک فایل با اسم dicthtml.zip اونجا هست. این در حقیقت دیکشنری انگلیسی شماست. اون رو به یک جای دیگه داخل کامپیوترتون کپی کنید که هر وقت خواستید بتونید دوباره ازش استفاده کنید.

بعد فایلی رو که از اینجا دانلود کردید، جای اون کپی کنید :-)

اگر دیکشنری کار نکرد، یک بار زبان دستگاه رو تغییر بدید (مثلا فرانسه) و بعد دوباره انگلیسیش کنید.

در ضمن فراموش نکنید که فونت فارسی باید نصب باشه ... 3

فایل‌(های) پیوست شده
dicthtml.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 291
اندازه 4.76 مگابایت

07-19-2013 05:04 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #3
برای کسانی که علاقه مند هستند بدونن چطور دیکشنری رو تبدیل کردم، می تونن به این لینک سر بزنن 1

http://www.albertopettarin.it/penelope.html

واقعا این کسی که برنامه تبدیل دیکشنری ها رو نوشته، خیلی زحمت کشیده ... دستش واقعا درد نکنه 1
07-19-2013 05:06 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #4
من خودم عادت دارم لغاتی که بلد نیستم و یا جملات جالب رو هایلایت کنم. اگه شما هم مثل من هستید و دوست دارید این ها رو به کامپیوترتون منتقل کنید، می تونید از این روش استفاده کنید:

1. به پوشه kobo داخل دستگاهتون برید و فایل KoboReader.sqlite رو کپی کنید. تمام نوت ها و هایلایت هاتون توی این فایل ذخیره می شه ...

2. فایلی رو که ضمیمه کردم رو دانلود کنید و بعد اکسترکت کنید. بعد فایل رو که از دستگاهتون کپی کردید توی فولدری که اکسترکت کردید (koboann) کپی کنید و در نهایت فایل sqlite3.exe رو اجرا کنید. یه فایل درست می شه به اسم annotations.doc و همه لیست رو توی اون هست ...

واقعا راحت. منبعش هم این سایته:
http://netlaze.blogspot.ca/2012/10/how-t...tml[/align]

13

فایل‌(های) پیوست شده
Koboann.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 55
اندازه 239.98 کیلوبایت

07-19-2013 05:33 AM
karimi3011 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

45
   Apr 2013
   0
ارسال: #5
(07-19-2013 05:33 AM)arya65 نوشته شده توسط:  من خودم عادت دارم لغاتی که بلد نیستم و یا جملات جالب رو هایلایت کنم. اگه شما هم مثل من هستید و دوست دارید این ها رو به کامپیوترتون منتقل کنید، می تونید از این روش استفاده کنید:

1. به پوشه kobo داخل دستگاهتون برید و فایل KoboReader.sqlite رو کپی کنید. تمام نوت ها و هایلایت هاتون توی این فایل ذخیره می شه ...

2. فایلی رو که ضمیمه کردم رو دانلود کنید و بعد اکسترکت کنید. بعد فایل رو که از دستگاهتون کپی کردید توی فولدری که اکسترکت کردید (koboann) کپی کنید و در نهایت فایل sqlite3.exe رو اجرا کنید. یه فایل درست می شه به اسم annotations.doc و همه لیست رو توی اون هست ...

واقعا راحت. منبعش هم این سایته:
http://netlaze.blogspot.ca/2012/10/how-t...tml[/align]

13

می تونی از یک صفحه فارسی کوبو برامون عکس بگذاری؟
و یک بار هم در حالی که آپشن یا منو را اعمال کردی روی صفحه؟
صفحه نخست هم بگذاری که خیلی خوب می شه.
با موبایل هم عکس بگیری کافیه. تشکر
01-25-2014 11:15 PM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #6
امیدوارم این عکس ها کمک بکنه. من سایر کتاب خوان ها رو امتحان کردم و انصافا باید بگم کوبو یک چیز دیگست! خیلی تعجب می کنم که توی ایران خیلی طرفدار نداره! توی آمریکا دومین کتابخوان محبوبه (بعد از کیندل) و توی کانادا رده اول رو داره ...

[تصویر:  DSC000301.jpg]

[تصویر:  DSC000401.jpg]

[تصویر:  DSC000501.jpg]
13
نقل قول: می تونی از یک صفحه فارسی کوبو برامون عکس بگذاری؟
و یک بار هم در حالی که آپشن یا منو را اعمال کردی روی صفحه؟
صفحه نخست هم بگذاری که خیلی خوب می شه.
با موبایل هم عکس بگیری کافیه. تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: 09-23-2014 06:09 PM، توسط hosein78.)
01-27-2014 06:12 AM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #7
خیلی جالبه کوبو. حتی بدون روت امکانات نوک روت شده رو ارایه میده. امکانش هست که مدل و قیمت تمام شدش رو هم بگید؟ تشکر

به طه به یاسین (سید هادی گرسویی)

01-27-2014 07:44 AM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #8
(01-27-2014 07:44 AM)drdre نوشته شده توسط:  خیلی جالبه کوبو. حتی بدون روت امکانات نوک روت شده رو ارایه میده. امکانش هست که مدل و قیمت تمام شدش رو هم بگید؟ تشکر

واقعا قابل مقایسه با نوک نیست. خیلی طراحی بهتری داره. از مزایای دیگه کوبو اینه که اگه یک کتاب از سایت خود کوبو بگیری (بیشتر کتاب های کلاسیک انگلیسی توش رایگانه) می تونی با دستگاه های مختلف مطالعه کنی. مثلا چند صفحه با کامپیوتر بخونی و ادامش رو با موبایل یا کتابخوان. این هم قیمت مدل های مختلفش توی کانادا:

کوبو تاچ 80$
کوبو گلو 130$ (دارای چراغ)
کوبو اورا اچ دی 170$ (دارای چراغ و صفحه HD و پردازشگر 1 گیگاهرتزی)
کوبو اورا 150$ (دارای چراغ، رزولوشن بالا، پردازشگر 1 گیگاهرتزی و صفحه هم سطح دستگاه)
01-27-2014 05:33 PM
arya65 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

41
   Jul 2013
   4
ارسال: #9
Shocked RE: طرفداران کوبو
این هم دو تا دیکشنری دیگه:

دیکشنری انگلیسی به فارسی آریانپور همراه با تلفظ
http://ul.to/8sxypoxa

دیکشنری فرانسوی به فارسی
http://ul.to/02slzpxq

فایل ها رو توی همون پوشه ای که قبلا توضیح دادم کپی کنید. نمونه دیکشنری آریان پور رو هم می تونید در عکس پست قبلی ببینید 3
01-28-2014 01:10 AM
karimi3011 آفلاین
کاربر انجمن 2
**

45
   Apr 2013
   0
ارسال: #10
دستت درد نکنه بابت عکسا.
یه چند تا سؤال و مقایسه نوشتم. اگر شما وقت بگذاری جواب بدی، شاید سؤال خیلی از بچه های اینجا باشه:
1) شما با کتابخوان های دیگه هم کار کردی؟
2) الان به نظر و تجربه خودت مزایای کوبو چیه؟
3) اگر هم مشکل یا ضعفی داره برامون بنویس.
4) چه فرمت هایی رو پشتیبانی می کنه؟
5) خودت به پول ایران کی خریدی؟ چند گرفتی؟ چطور و از کجا گرفتی؟
6) خودت با چه فرمتی فارسی ها و انگلیسی ها رو می خونی؟ اگر متن داشته باشی، با چی تبدیل می کنی؟
7) یه مشخصاتی از کیندل wp نوشتم. شما بخون با کوبو مقایسه کن:

- الان به تصاویر شما نگاه می کنم معلومه از قلم راست به چپ پشتیبانی می کنه و درست راست چین شده (مگر این که pdf باشه) . در حالی که تو کیندل چیدمان چپ چینه.

- تو کیندل قلم نوشته ها رو نمی شه درجا عوض کرد. یکم قاطیه. یعنی قلم رو می ریزی تو پوشه. بعد که ریستش می کنی اگه چند تا قلم باشه خودش یکی رو انتخاب می کنه و نشون می ده. بعدا که می خواهی عوض کنی معمولا اعمال نمی کنه. یا اصلا تو بخش قلم ها ظاهر نمیشه!

- یه مشکل دیگه هم داریم اینه که انتقال بخشی از متن به یادداشت و بوک مارک کردنش انجام می شه ولی وقتی مراجعه می کنی که بخونیشون همه متن ها به هم ریخته. پس عملا بی فایده است.

- پیمایش بین صفحات هم فاجعه ست. یا باید دونه دونه صفحه عوض کنی. یا باید به فهرست مراجعه کنی (اگر داشته باشه) یا باید بری تو منو بعد گزینه go to رو بزنی بعد شماره صفحه!

- کیبورد فارسی هم که نداره. البته فهرست فارسی را نشان می دهد و هایپرلینک ها فعال هستند.

- select کردن متن هم کمی بدقلقه نسبت به انگلیسی.

- خوانش pdf که اصلا نگووووو. الان من رسما با نرم افزار دوکان رو کیندل کار می کنم. تو حالت اصلی برنامه کیندل، نه auto cut نه ریفلو. فقط زوم و چرخیدن صفحه.

- یه نکته باحال دیگه. اصولا تو حالت پیش فرض کیندل فرمت pdf و کتاب های azw3 فارسی بدون طرح جلد هستند. یه مشت مستطیل تکراری و تو خالی. با نرم افزار کالیبره هم من و خیلی های دیگه نتونستن طرح جلد بگذارند. (شاید کسی توانسته باشد) تو نرم افزار دوکان که من باهاش کار می کنم pdf و epub کاملا درست نشون داده می شوند.

ببخشید زیاد شد. وقت بگذاری ثواب داره :)
01-28-2014 04:11 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل رجیستر کردن برای بار اول کوبو اورا edition 2 psdk 14 206 03-06-2017 07:31 PM
آخرین ارسال: پروین دشتی
  تست کوبو MrNull 5 365 09-12-2016 06:44 PM
آخرین ارسال: MrNull
  ریختن کتاب و Pdf روی کوبو؟ Maldini 3 290 09-01-2016 04:02 PM
آخرین ارسال: barobach_so
  درخواست راهنمایی جهت خرید کوبو duduk 9 1,508 05-26-2016 09:58 PM
آخرین ارسال: rm.jeyran
  ویرایش در کوبو آورا hanifb242 0 654 08-16-2015 11:40 PM
آخرین ارسال: hanifb242
  کوبو تاچ houtk 4 1,499 03-16-2015 02:40 AM
آخرین ارسال: barobach_so
  من و پاسخ کوبو fanfan 1 1,279 03-15-2015 10:42 PM
آخرین ارسال: am87rs
  درخواست راهنمایی: فونت فارسی، کوبو اچ دی یا پیپروایت2013 mohsenh 3 1,311 11-26-2014 10:41 PM
آخرین ارسال: hosein78

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS