امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفا راهنمایی کنید
نویسنده پیام
mehdi_1981 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

7
   May 2013
   0
ارسال: #1
Shocked لطفا راهنمایی کنید
درود
دوستان عزیز من میخوام یک کتاب خوان با سایز بزرگ بخرم بیشتر هم pdf فارسی میخونم اگه ممکن راهنمایی کنید.خودم که همین kindel dx رو پسندیدم ولی اگه شما مدل بهتری سراغ دارین بگین.راستی از بچه های تبریز کسی میدونه تو تبریز کجا میشه کتابخوان پیدا کرد.
سپاس8
05-20-2013 10:21 PM
mehdi_1981 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

7
   May 2013
   0
ارسال: #11
RE: لطفا راهنمایی کنید
ممنون جناب drdre
میشه در مورد این بهینه سازی بیشتر توضیح بدین منظور من دقیق همونی هست که شما گفتین.مثلا من میخوام pdf تاریخ تمدن ویل دورانت که بیشتر از 7000 صفحه هست رو بخونم چه کارهایی باید روش انجام بدم تا بدون چپ رو راست کردن بخونم.ودیگه اینکه چه تبلتی رو پیشنهاد میدین.ممنون
05-22-2013 07:58 PM
hshsh آفلاین
مدیر سایت

1,292
   Dec 2011
   95
ارسال: #12
به به. سلام دکترجان . چه عجب !
ما میتونیم تبلت رو هم زیر مجموعه کتابخوان حساب کنیما . انجمن رو فراموش نکنی .

دوست عزیز نیاز و سلیقه هرکدوم از ما برای مطالعه و استفاده از دستگاهها متفاوته. از تجربه دوستان میتونی استفاده کنی ولی در نهایت خودت باید تجربه کنی.
ریدر 9 اینچی زیاد عمومیت نداره. ولی ریدر 6 اینچی رو احتمالا توی دور و اطرافت میتونی پیدا کنی و تستش کنی.
یه تاپیک هم برای کمک به دوستان جدید هست که اگه به یکی از اعضا نزدیک باشند ، با گذاشتن قرار ملاقات دستگاهشون رو از نزدیک ببینند و باهاش کار کنند.
05-22-2013 08:11 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #13
Re: RE: لطفا راهنمایی کنید
(05-22-2013 07:58 PM)mehdi_1981 نوشته شده توسط:  ممنون جناب drdre
میشه در مورد این بهینه سازی بیشتر توضیح بدین منظور من دقیق همونی هست که شما گفتین.مثلا من میخوام pdf تاریخ تمدن ویل دورانت که بیشتر از 7000 صفحه هست رو بخونم چه کارهایی باید روش انجام بدم تا بدون چپ رو راست کردن بخونم.ودیگه اینکه چه تبلتی رو پیشنهاد میدین.ممنون

راستش من پیشنهاد میدم اگه امکانش باشه، همونطور که حسین عزیز گفتن، با یکی از دوستانی که تو شهر شما هستند و ریدر دارن؛ هماهنگ کنین و برید از نزدیک یه چند دقیقه با دستگاه کار کنید. اونوقت بطور کامل خودتون میتونید تصمیم گیرنده باشید. چون ما با تبلت تقریبا آشنا هستیم. چون مثلا با گوشی آندروئیدی کار کردیم و میدونیم چجوریه. اما ریدر چیز کمیابیه که برای من این طور بود که تا نخریدمش نمیدونستم چجوریه.
منظور از بهینه سازی؛ کراپ کردن، تبدیل کتابای اسکن شده دو ص به تک ص و غیره بود

چون نوک سیمپل تاچ رو میشه با پرشیانوک کامل کرد، تقریبا کمترین دردسر رو برای بهینه سازی داره و خیلی نرم افزارای خوبی داره

در مورد تبلت؛ حتما قبل خرید با یک تبلت کتاب بخونید چون چشمتون رو اذیت کنه و قید کتابخونی رو باید بزنید! اما اگه این مورد پیش نیومد، پیشنهاد من، تبلت با ص نمایش با تکنولوژی IPS و رزولوشن حداقل 1280*600 باشه. هرچی رزولوشن بیشتر باشه بهتره و لذت بیشتری داره.

اما تبلت باز این خطر رو داره که بیفتین تو خط نرم افزار و بازی و رام کاستوم و غیره که کلا شما رو از هدفتون منحرف میکنه.

به طه به یاسین (سید هادی گرسویی)

05-22-2013 08:26 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #14
(05-22-2013 08:11 PM)hshsh نوشته شده توسط:  به به. سلام دکترجان . چه عجب !
ما میتونیم تبلت رو هم زیر مجموعه کتابخوان حساب کنیما . انجمن رو فراموش نکنی .

دوست عزیز نیاز و سلیقه هرکدوم از ما برای مطالعه و استفاده از دستگاهها متفاوته. از تجربه دوستان میتونی استفاده کنی ولی در نهایت خودت باید تجربه کنی.
ریدر 9 اینچی زیاد عمومیت نداره. ولی ریدر 6 اینچی رو احتمالا توی دور و اطرافت میتونی پیدا کنی و تستش کنی.
یه تاپیک هم برای کمک به دوستان جدید هست که اگه به یکی از اعضا نزدیک باشند ، با گذاشتن قرار ملاقات دستگاهشون رو از نزدیک ببینند و باهاش کار کنند.

سلام حسین جان. من سر میزدم اما کامنت نمیذاشتم. همیشه به یاد تو و پرشیا نوک و ایران دارو هستم.

با پاراگراف آخرت هم صد در صد موافقم.

05-22-2013 08:30 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #15
یه چیزی که یادم رفت.
ببینید داشتن تبلت و کتابخوان در کنار هم، متعالی ترین ترکیب ممکنه. اون صحبتای من برای کسیه که بودجش محدوده و باید بین اون دو یکی رو انتخاب کنه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: 05-22-2013 08:44 PM، توسط hshsh.)
05-22-2013 08:34 PM
محمـد آفلاین
کاربر انجمن 3
**

75
   Apr 2013
   6
ارسال: #16
(05-22-2013 07:32 PM)mehdi_1981 نوشته شده توسط:  خوب محمد جان ممنون.من بیشتر کتابهای pdf فارسی میخونم و کل خواستم هم اینه که اونا رو راحت بخونم یعنی مجبور نباشم صفحه رو چپ و راست کنم یعنی هر صفحه به صورت یک تکه باشه میگن باید اینچ بزرگ بخری چون تو اینچ کوچیک باید برای خوندن صفحه رو چپ و راست کرد و دیگه اینکه باید حاشیه هاش رو قبلا برید و اینجور حرف ها حالا به نظر شما با 6 یا 7 اینچ میتونم به خواستم برسم.ممنون
با این تفاسیر کتاب خوان گزینه مناسبی برای شما نیست چون چپ و راست کردن و بریدن حاشیه جزء ملزوماته علتش هم اینه که معمولا فایل های پی دی اف برای چاپ بهینه و صفخه آرایی شدن که سایزشون بزرگتر از کتاب خون های 6 اینچیه(7 رو نمی دونم) و معمولا با حاشیه اضافی همراهن، اگه کنار دستت یه تبلت داری اونم تست بگیر شاید شما هم مثل دوستمون"drdre" کوچ کنی به سمت تبلت!

05-22-2013 10:22 PM
mehdi_1981 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

7
   May 2013
   0
ارسال: #17
ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن.
تبلت رو از دوستم میگیرم تست میکنم حتما ولی بدبختی اینجاست که تو تبریز اصلا بوک ریدر پیدا نمیشه
05-22-2013 11:16 PM
ahmadi آفلاین
کاربر انجمن 1
*

5
   May 2013
   0
ارسال: #18
سلام
غیر از kindle dx ریدر دیگه ای ام هست که سایز بزرگ باشه
اکثرا مجبورم فایل های کتاب های زبان اصلی رو بخونم چون اصل کتاب ها خیلی گرونه
از خوندن تو لپتاب هم چشمام اذیت شده
نیاز شدید به یه اینجور دستگاه هایی دارم
هر جا رفتم نبود
البته به قول یکی از دوستان ایران دلیور رو پیشنهاد کرد
ولی میخوام بدونم مدل دیگه ای هم هست تو این کلاس که بشه خرید اگر نه تو همین ایران دلیور درخواست بدم
که قیمتشم کم نیست 1400000 ناقابل
یه مدل probook دیدم مدل های 912 902 903 این ریدر ها در ایران نیستند؟
با تشکر
05-22-2013 11:45 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #19
(05-22-2013 11:45 PM)ahmadi نوشته شده توسط:  سلام
غیر از kindle dx ریدر دیگه ای ام هست که سایز بزرگ باشه
اکثرا مجبورم فایل های کتاب های زبان اصلی رو بخونم چون اصل کتاب ها خیلی گرونه
از خوندن تو لپتاب هم چشمام اذیت شده
نیاز شدید به یه اینجور دستگاه هایی دارم
هر جا رفتم نبود
البته به قول یکی از دوستان ایران دلیور رو پیشنهاد کرد
ولی میخوام بدونم مدل دیگه ای هم هست تو این کلاس که بشه خرید اگر نه تو همین ایران دلیور درخواست بدم
که قیمتشم کم نیست 1400000 ناقابل
یه مدل probook دیدم مدل های 912 902 903 این ریدر ها در ایران نیستند؟
با تشکر

منم مشکل شما رو داشتم. را ههای مختلفی رو انتخاب کردم تا در نهایت به این نتیجه رسیدم و الآن با این روش پیش میرم:

دانلود پی دی اف رفرنس مورد نظر که معمولا بسیار با کیفیت هستند. بعد پرینت قسمت به قسمت کتاب "در منزل" و صحافی سیمی فنری کردن هر چپتر

هم به شدت ارزون تر در میاد. هم حجم و وزن کمتری نسبت به کل کتاب داره. هم چون فنری شده، خوندنش خیلی راحت تر از خوندن کتاب اصلی با جلد هارد هست. و هم نه نیاز به بهینه سازی داره و نه نگرانی بابت شارژ دستگاه. هر جاش رو هم بخای ماژیکی و خودکاری میکنی و نوت میذاری.

البته صحبتم فقط برای تکست بوک های مرجع بود

(آخرین ویرایش در این ارسال: 05-23-2013 12:04 AM، توسط drdre.)
05-23-2013 12:02 AM
mehdi_1981 آفلاین
کاربر انجمن 1
*

7
   May 2013
   0
ارسال: #20
درود
دوستان یعنی به غیر از kindle dx دیگه ریدر بزرگتری نیست که ارزون هم باشه؟البته من فقط واسه خوندن pdf میخوام بروزر و ... هم اصلا مهم نیست و اگه هست لطفا یه ادرسم بدین بیام تهرون بخرم به خرید تو نت عادت ندارم. سپاس
05-26-2013 07:04 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ماهمه چیز در رابطه با کتابخوانبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS