امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار کوتاه کتابخوان
نویسنده پیام
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #1
اخبار کوتاه کتابخوان
خیلی اوقات برایم پیش می آمد که خبری در زمینه تکنولوژی کتابخوان / دستگاه های این زمینه را میخواندم - اما انقدر خبر مهمی نبود که برایش یک تاپیک جدا گانه میساختم / و فکر میکنم دوستان نیز همین تفکر را داشتند
در نتیجه ، کلا خبر در بخش اخبار سایت منعکس نمیشد
شاید نکات کوچکی باشند . اما دانستن آنها خیلی از اوقات خالی از لطف نیست ؛ چه بسا دستگاهی معرفی شده باشد که هر چند ایده آل ترین دستگاه برای استفاده در کشور ما نباشد ، مناسب یکی از اعضای انجمن باشد و ...
به هر حال جای این تاپیک را خالی دیدم و آن را ایجاد کردم
سعی میکنم هر روز گزیده اخبار روز را با تصاویر در یک پست در این تایپک قرار دهم
دوستان هم اگر نکته ای رو از چشم من دور دیدند و صد البته توانایی ترجمه را داشتند ما را بی نصیب نگذارند - منبع لطفا فراموش نشود 53

54
04-04-2013 08:04 PM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #2
4 آوریل 2013
4 آوریل 2013

[تصویر:  do.php?img=335]
کتابخوان جدید توشیبا Bookplace Mono
6″ HD E-ink screen (1024×758)
with Wifi
touchscreen
4GB of storage
a microSD card slot
speaker
and a headphone jack
به نظر میرسه در پلتفرم اندروید عرضه بشه
اما فعلا عرضه آن فقط در ژاپن خواهد بود
13,900 yen
(about $145 USD)
منبع
------
------

آیا B&N قصد ارائه نوک گلولایت جدیدی را دارد؟
نوک گلولایت دقیقا یک سال پیش عرضه شده و طبق قوانین فروش ، باید هر لحظه منتظر عرضه نوک جدیدی باشیم ، در این مقاله نویسنده با اشاره به این که فروش سال گذشته این کتابخوان پایینتر از حد انتظار بوده و مشکلات مالی که B&N در چند ماه اخیر با آن دست به گریبان بوده باعث تعطیلی چندین فروشگاه این شرکت زنجیره ای شده ، این حقیقت که در حالت عادی زمان مناسبی برای عرضه کتابخوان جدید است را پذیرفته ، اما اشاره داشته که تا زمان صحبت های رسمی ، به دلیل مشکلات مطرح شده علنا هیچ چیز معلوم نیست

دلایل امکان عرضه نسخه جدید:
نیاز به صفحه جدید با کیفیت بالاتر ( درمقایسه با رقیبان )
رفع مشکلات سیستم نور ( در مقایسه با کوبو و کیندل )
contrast که حتی در نسخه گلو افت محسوسی در مقابل برادر پیرش نوک تاچ وجود داشت
** البته وجود کلیدهای فیزیکی برای ورق زدن صفحات و سیستم عامل اندروید ، نکات مثبتی برای نوک بوده که باعث شده تا این لحظه ، برای خریداران دلیلی برای تعویض دستگاهشان وجود نداشته باشد ... اما باید دید آیا B&N برگ آس دیگری برای رو کردن دارد و یا اینکه آنقدر صبر خواهد کرد که بازار از دست این شرکت خارج شود؟

*** جدای از مسائلی که نویسنده مطلب بالا نقل کرد ، فکر میکنم تا زمانی که B&N فروشش را محدود به ایالات متحده و انگلستان کند ؛ نمیتواند روی رقابت با شرکت های دیگر حساب مطمئنی باز کند ... درست است که ما ایرانی ها سختی خرید و پست از این مسافت طولانی را به جان میخریم (احتمالا!) و محصولات نوک را با همه هزینه های اضافی تهیه میکنیم - اما شاید تنها دلیلش آن است که عملا برای تمامی محصولات همین راه پیش روی ماست
مطمئنا دنیا فقط به آمریکا و انگلستان و ایران ختم نمیشود که B&N به راحتی از کنار آنها گذشته است...
منبع
(آخرین ویرایش در این ارسال: 04-04-2013 08:07 PM، توسط borzeh.)
04-04-2013 08:05 PM
rostamiani آفلاین
عضو تیم

836
   Sep 2011
   45
ارسال: #3
RE: اخبار کوتاه کتابخوان
(خیلی متشکرم ... این تاپیک خیلی خیلی لازم بود
همونطور که گفتید منم خیلی از خبر ها رو به همین دلیل توی فروم ننوشتم :) )

احتمال عرضه Sony PRS T3 تا چند وقت دیگر :

http://goodereader.com/blog/electronic-r...unced-soon

04-04-2013 10:20 PM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #4
5 آوریل 2013
5 آوریل 2013

کتابخانه مجازی در ایستگاه قطار فیلادلفیا راه اندازی شد
[تصویر:  do.php?img=338]
کتابخانه رایگان فیلادلفیا ، در ایستگاه قطار بین شهری این شهر موسوم به in downtown Philly کتابخانه ای مجازی به راه انداخته است
در این ایستگاه بیش از 70 تابلوی تبلیغاتی قرار گرفته که در کنار هر کتاب معرفی شده در این تابلو ها کد اعتبار معادل QR قرار گرفته که مسافرین با اسکن آن (با دوربین تلفن همراه) میتوانند آن را دانلود کنند
در این تابلو ها بیش از 50 کتاب معرفی و برای دریافت رایگان قرار گرفته اند
گفتنی است کتابخانه رایگان فیلادلفیا ، بیش از 80 هزار کتاب رایگان و 8 هزار کتاب صوتی رایگان را داراست و تمامی کتب آن از طرف مولفین به صورت رایگان در اختیار عموم قرارگرفته اند ( ویا مدت اعتبار حق کپی آنها به پایان رسیده است )
این پروژه فعلا تاپایان ماه آوریل برقرار خواهد بود ؛ اما تا کنون صحبتی از خاتمه یا ادامه آن نشده است.
امید است شاهد چنین پروژه هایی در کشور عزیزمان ایران ، باشیم
04-05-2013 10:03 PM
moha14 آفلاین
همکاران

217
   May 2012
   9
ارسال: #5
(04-05-2013 10:03 PM)borzeh نوشته شده توسط:  ...امید است شاهد چنین پروژه هایی در کشور عزیزمان ایران ، باشیم
حتماااااااا، زهی خیال باطل! اینترنت رو نبندن، این طرح ها و دانلود و غیره پیش کش.
ولی خدایی خیلی طرح شاخیه، خیلی جالبه که کتابی که خوشت میاد سریع در چند ثانیه دریافتش می کنی.
یه سوالی داشتم از دوستان، سایت و فروم های خوبی که اخبار و مسایل تخصصی کتابخوان ها رو منعکس می کنن میشه معرفی کنید؟ من فقط همین گود ایریدر! رو میرم.

کتاب، دریچه ای رو به دنیای نادانسته ها...

«هر رفتنی رسیدن نیست
اما
برای هر رسیدنی، باید رفت...»

.:خداوندا! چه چیز گم کرد آنکه تو را یافت و چه پیدا کرد آنکه تو را گم کرد:.
04-05-2013 10:16 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #6
Re: اخبار کوتاه کتابخوان
خوبه طرحش اما یه سخن معروف میگه: وقتی چیزی رایگانه«یا ارزون» ؛ اون کالا نیست، شما کالایید!
این در مورد کیندلهای تبلیغاتدار هم صدق میکنه.
در دنیا big brother هایی هستند که بدون اینکه خودمون بفهمیم، در حقمون برادری میکنند!

به طه به یاسین (سید هادی گرسویی)

04-05-2013 10:30 PM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #7
(04-05-2013 10:16 PM)moha14 نوشته شده توسط:  
(04-05-2013 10:03 PM)borzeh نوشته شده توسط:  ...امید است شاهد چنین پروژه هایی در کشور عزیزمان ایران ، باشیم
یه سوالی داشتم از دوستان، سایت و فروم های خوبی که اخبار و مسایل تخصصی کتابخوان ها رو منعکس می کنن میشه معرفی کنید؟ من فقط همین گود ایریدر! رو میرم.

خیلی زیادن
تقریبا تمامی سایت های روز IT این اخبار رو هم منعکس میکنن
مثل گیزمودو - کامپیوترورلد - پیسی ورلد -
اما به صورت خاص * کتب الکترونیک *
The-digital-reader
the-ebook-reader
pocket-lint
ebookreader
goodereader
و...

اما در کل سعیم بر این هست که دست چین این اخبار که ارزش نقل داشته باشه رو روزانه در همین تاپیک قرار بدم . امیدوارم بتونه برای دوستان مفید باشه 53

54
04-05-2013 10:57 PM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #8
(04-05-2013 10:30 PM)drdre نوشته شده توسط:  خوبه طرحش اما یه سخن معروف میگه: وقتی چیزی رایگانه«یا ارزون» ؛ اون کالا نیست، شما کالایید!
این در مورد کیندلهای تبلیغاتدار هم صدق میکنه.
در دنیا big brother هایی هستند که بدون اینکه خودمون بفهمیم، در حقمون برادری میکنند!

حرفتون رو قبول ندارم دوست گلم - البته نظرتون شدیدا محترمه
کیندل تبلیغات دار ، واقعا تبلیغی نداره - نمیدونم باهاش کار کردید یا نه ...
در مورد برادری! ؛ پولی که باید از جیب من و شما میرفته ؛ یک شرکتی بخشی اش رو پرداخته - در عوض کمی تبلیغ ... که اتفاقا مشابه زنگ تفریحه!
در مورد این کتب در همین کتابخانه رایگان - این همه نویسنده در وبلاگ هاشون داستان مینویسن و پولی هم نمیگیرند - شما که از سایتشون دیدار میکنید تبدیل به کالا میشید؟!

5354
04-05-2013 11:00 PM
drdre آفلاین
مدیر بازنشسته

281
   Jan 2013
   9
ارسال: #9
Re: اخبار کوتاه کتابخوان
گاهی اندیشه، کالاست. شما فکر میکنید ممکنه اون کتابخانه،کتابی رو رایگان در اختیار شما قرار بده که محتوای مخالف با عقاید و اندیشه های حاکم بر مدیریت کتابخانه رو داشته باشه؟ من خودم به شخصه از مریدان استاد مطهری هستم، اما تا بحال به این فکر کردید که چرا هر ساله در جشنواره حکمت مطهر، تمام کتابهای ایشون به قیمت سوپر ناچیزی ارائه میشه؟ یا چرا خبری از رعاین حق کپی رایت در مورد انتشارات ایشون نیست؟
حالا سوال من اینه که اگه حکومت غیر اسلامی حاکم بر شرایط الآنه بود، قضیه چی میشد؟

اما در مورد وبلاگها قضیه فرق میکنه، به این شدت نیست اما من یه نقل قول معتبر میکنم که اگر لازم باشه، بدون ذکر نام نویسنده، اسم سایتش رو میگم:
نویسنده دوست نزدیک بنده است. اوایل دی ماه گوشی ای با مارک نچندان معتبر وارد بازار شد که علی رغم شایستگی هاش بدلیل برند کمتر شناخته شده فروش خوبی نداشت. دوست من یک ریویو در مورد این گدجت نوشت. فروش اونقدر بالا رفت که قیمت دستگاه باوجود کاهش قیمت دلار، نسبت به قبل بیست درصد افزایش داره. دوست بنده هم یه n میلیون هدیه از طرف وارد کننده گرفت!

همه اینطور نیستند ولی زبادم نباید خوشبین بود.

اون مطلبی که راجع به کیندل گفتم، بنظر صاحبنظران خط مشی و سیاست کلی آمازونه در هر زمینه ای. کالای ارزان قیمت، حتی پایینتر از قیمت تمام شده ولی با تبلیغ!

در ضمن من خودم کیندل تاچ تبلیغات دار داشتم و مسئله تبلیغاتش برای منه ایرانی که نه ویزا کارت دارم نه پی پال و نه آمازون شیپینگ داره به کشورم؛ اهمیت نداشت

به طه به یاسین (سید هادی گرسویی)

04-05-2013 11:16 PM
borzeh آفلاین
عضو ارزشمند و با تجربه

496
   Jun 2012
   21
ارسال: #10
۵ و ۶ آوریل ۲۰۱۳
کیندل رایگان ، در ازای قرار داد 3 ساله تلفن همراه
[تصویر:  do.php?img=339]
مشترکین اپراتور Rogers کانادا ، با فعال کردن خط خود در هر کدام از سرویس های (تلفن - پیامک - اینترنت ) میتوانند تا پایان ماه آوریل یک کیندل Paperwhite دریافت کنند
گفتنی است ارزش این دستگاه در این کشور ، 199 دلار کاناداست

Snapplify به زبان های راست به چپ (RTL) مجهز شد
[تصویر:  do.php?thmb=340]
شرکت Snapplify که دفتر مرکزی آن در آفریقای جنوبی است در جهت افزایش خوانندگان ، زبان های جدیدی را پوشش خواهد داد . بر این اساس ، مهمترین تغییر این نرم افزار اندروید که از ابتدا به جهت نمایش فایل های Epub تولید شده بود پشتیبانی از زبان های راست به چپ است . در اولین گام ، تعدادی کتاب از چند انتشارات عربی نیز در دسترس مخاطبان قرار گرفته است . منجمله Kotobarabia که از بزرگترین ناشران کتب عربی جهان بوده و در آفریقای جنوبی قرار دارد.
البته هنوز مشکلاتی در نمایش فایل های راست به چپ دیده میشود که امید است در نسخه های بعدی رفع شوند
(آخرین ویرایش در این ارسال: 04-06-2013 12:18 PM، توسط borzeh.)
04-06-2013 12:16 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Music دانلود کتاب صوتی داستان کوتاه ترجمه "عریض و عمیق" montaghed 2 1,408 04-08-2017 08:04 PM
آخرین ارسال: souri92
  کتاب الکترونیکی فارسی؛ راه کوتاه گذشته و راه طولانی پیش رو barobach_so 0 1,256 05-10-2015 02:03 AM
آخرین ارسال: barobach_so
  کتابخوان های 13 دلاری در سال جدیدی میلادی rostamiani 2 1,725 11-25-2014 10:38 PM
آخرین ارسال: aramun
  کتابخوان Kindle paperwhite نسخه ۲ معرفی شد rostamiani 0 1,406 09-04-2013 02:05 PM
آخرین ارسال: rostamiani
  اولین کتابخوان جوهر الکترونیک رنگی 8 اینچی دنیا borzeh 2 1,958 04-25-2013 09:29 PM
آخرین ارسال: borzeh
  تبلت یا کتابخوان یا موبایل Arsam1390 9 1,942 03-05-2013 05:39 PM
آخرین ارسال: partotelecom
  معرفی کتابخوان txtr beagle مهدیار 2 936 02-12-2013 11:16 PM
آخرین ارسال: drafshin
  کتابخوان جدید کیندل+فیلم کتابخوان ایرانی 2 608 09-07-2012 07:03 PM
آخرین ارسال: کتابخوان ایرانی
  i62M ، کتابخوان جدید Onyx borzeh 8 1,425 08-17-2012 10:52 AM
آخرین ارسال: borzeh
  کتابخوان بعدی با نور Glowlight مشخص شد borzeh 2 474 08-02-2012 12:24 AM
آخرین ارسال: fanfan

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟